כיצד ניתן להוזיל חבילת סלולר לחו"ל?

אוגוסט מבשר את שיאה של עונת הנסיעות – ועמה גם עונת החבילות לחו"ל. בעידן שבו אפשר למצוא כרטיסי טיסה בסכומים מגוחכים, דווקא ההוצאה על שימוש בסלולרי בחו"ל היא הוצאה גבוהה וכדאי לבדוק כיצד אפשר להוזיל אותה.

וכשאנחנו מדברים על הוצאה גבוהה, הכוונה להוצאה שיכולה להגיע לסכום כפול ומכופל בהשוואה לחשבון סלולר חודשי, כלומר, שבנסיעה אחת הלקוח מוציא סכום שמשתווה למספר חודשי שימוש.

הצצה במחירים תעשה מעט סדר:

בחברת פלאפון מציעים חבילה שתקפה ל-14 יום במחיר של 219 שקל. החבילה כוללת 5 ג'יגה גלישה + 100 דקות שיחה והודעות. חבילה אחרת של פלאפון לתקופה זהה עולה כבר כ-249 שקל בחודש וכוללת גלישה חופשית ביוטיוב, נטפליקס, וואטס-אפ, פייסבוק גוגל מפות, אינסטגרם, ווייז, סנאפצ'אט, טריפאדווייזר בנוסף ל-15 ג'יגה גלישה + 300 דקות שיחה והודעות.

בחברת סלקום מציעים חבילה לתקופה דומה ובמחיר דומה עם גלישה ושיחות ללא הגבלה, אך לפחות מדינות (ארה"ב, צרפת, אוקראינה, קנדה, רוסיה ותאילנד). לקוחות סלקום שנוסעים למדינות אחרות כבר ישלמו 269 שקל על חבילה עד 30 יום של 4 ג'יגה, עם 150 דקות ו-150 הודעות.

יש לסלקום גם חבילות לתקופות קצרות יותר, אבל בשביל חלק גדול מהלקוחות הן קצרות מדי (חבילה ללא הגבלה ב-149 שקל, ל-3 ימים למשל).

בפרטנר למשל, מציעים חבילה של 6 ג'יגה + גלישה ללא הגבלה בווייז, טוויטר, וואטסאפ, פייסבוק, אינסטגרם וסנאפצ'אט במחיר של 209 שקל – למשך 30 יום.

ומה קורה בחברות הקטנות יותר?

ברמי לוי המחירים אמנם לא נמוכים – אך אטרקטיביים יותר משל החברות הגדולות. כך למשל, חבילת 3 ג'יגה ל-14 יום תעלה 159 שקל ותכלול גם 60 דקות שיחה ו-40 הודעות. אם בפרטנר מקבללים חבילה של 6 ג'יגה ב-209 שקל, אצל רמי לוי מקבלים באותו סכום נפח גלישה כפול של 12 ג'יגה.

ב-We4G אפשר לרכוש חבילה של 5 ג'יגה גלישה (דומה בהיקף לזו של פלאפון), אך לתקופה של 30 יום (ולא 14 יום) ב-189 שקל.

למעשה, יש כמה נקודות שחשוב לצרכנים לדעת כאשר הם רוכשים חבילת סלולר לחו"ל:

ראשית, עליהם לשאול את עצמם אם הם בכלל זקוקים לחבילה שכוללת גם שיחות והודעות, מפני שברגע שיש להם גלישה שמאפשרת שימוש בוואטס-אפ, הם יכולים לנהל שיחות וואטס-אפ.

שנית, עליהם לבדוק עד כמה תהיה להם גישה לגלישה אלחוטית (WiFi) במדינת היעד, משום שאם יש להם גישה כזאת רוב הזמן, זה מפחית את הצורך שלהם בנפח גלישה גבוה.

נקודה נוספת שמומלץ לבדוק היא: אם משתלם להם לרכוש סים בינלאומי בישראל או בארץ היעד. המשמעות היא החלפה של מספר הטלפון שלהם, אך הוואטס-אפ יעבוד כרגיל.

דבר נוסף שיש לבדוק הוא את משך החבילה.

נקודה נוספת שכדאי לשים אליה לב היא "גלישה חינם באפליקציות" – לא תמיד זה הכרחי, אם מלכתחילה רוכשים חבילת סלולר שכוללת הרבה נפח.

דבר אחרון שכדאי לעשות בזמן השהייה בחו"ל כדי לחסוך בנפח גלישה הוא לפתוח נקודה חמה אצל אחד מבני המשפחה, ולגלוש דרכו.

נסיעה טובה!