תפריט

איך בוחרים חברת סלולר?

חלקנו בוחרים חברת סלולר כמו שאנחנו מחליפים גרביים – מהר ובלי לחשוב. אחרים נאמנים לחברת הסלולר שלהם במשך שנים, לעתים סתם מתוך הרגל, לעתים כי קשה להם להשוות בין החבילות ולעתים כי הם פשוט חוששים.
אז גם לאלה וגם לאלה כדאי לדעת – לעבור לחברת סלולר אחרת, וגם לעבור לחבילה אחרת בתוך החברה שבה אתם מנויים, זה עניין פשוט מאוד מבחינה טכנית וגם מבחינה צרכנית, אבל בכל זאת חשוב שתשקיעו בו זמן מינימלי, תשוו בין החברות ובין החבילות ותקראו את האותיות הקטנות.

הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לשלם פחות לא רק בחודש הראשון, אלא לאורך זמן:
לראות את כל התמונה: אל תתעצלו להשוות בין כל החברות, או לפחות בין רובן. השוק היום מציע גם חברות גדולות כמו פלאפון, סלקום ופרטנר, גם חברות בינוניות כמו גולן טלקום והוט מובייל וגם חברות קטנות, כמו רמי לוי ו-019 ו-We4G.
יש גם מותגי משנה ששייכים לחברות הגדולות, כמו 012 מובייל השייכת לפרטנר ו-P מובייל של פלאפון. המבצעים משתנים בקצב מהיר מאוד, ולכן חשוב שתקבלו את כל התמונה.

מצא את החבילה המתאימה עבורך ←

מה נפח הגלישה? חברות הסלולר נכנסו לאחרונה למלחמה מחודשת, בעקבות כניסתה לתחרות של חברת We4G. המלחמה ביניהן שמה דגש על נפח הגלישה – מה שמאפשר לכם לקבל תמורת מחיר נמוך חבילת הכול כלול עם נפח גלישה גבוה. מאחר שיש צרכנים רבים שחורגים מנפח הגלישה הקבוע, הנושא הזה חשוב מבחינתם. כך למשל, חברת הסלולר גולן טלקום מציעה חבילה עם גלישה ללא הגבלה במחיר של כ-30 שקל בחודש.

כמה עולה הסים? יש חברות שגובות תשלום על סים, ויש כאלה שמציעות אותו חינם בעת המעבר. כשאתם מעבירים כמה מנויים – עלות כרטיסי הסים עשויה להצטבר לסכום משמעותי מבחינתכם, שאולי יטה את הכף דווקא לטובת חברה אחרת. כך למשל, במסגרת המבצע הנוכחי ב-012 מובייל, הסים ניתן חינם – ואילו בגולן טלקום כל סים עולה כ-50 שקל, מה שאומר שאם תעבירו 5 מנויים תשלמו על כרטיס הסים 250 שקל.

 

האם יש שיחות לחו"ל? חברות סלולר רבות מציעות כיום במסגרת החבילה גם שיחות לחו"ל. אם אתם מדברים הרבה עם חו"ל, הסעיף הזה חשוב מבחינתכם. שימו לב גם לאילו מדינות בחו"ל החבילה רלבנטית – כי לא כל החברות מציעות את אותה רשימה. כך למשל, הוט מובייל מציעה כיום חבילה שכוללת 300 דקות ל-31 יעדים בחו"ל, ואילו וואלה מובייל (מבית פלאפון) מציעה 500 דקות לחו"ל.

האם יש הטבות נוספות?
נושא ההטבות הנלוות לחבילה לפעמים לא מקבל מספיק תשומת לב, למרות שיש צרכנים רבים שעבורם השקלול של שווי ההטבות הללו הוא מהותי. כך למשל, ב-012 מובייל מציעים היום מנוי חצי שנה לאפל מיוזיק, כאשר ללא ההטבה מנוי לאפל מיוזיק עולה כ-20 שקל בחודש.

בשורה התחתונה, הצרכנים הישראלים נהנים היום מתחרות חסרת תקדים בתחום הסלולר, וכדי שהתחרות הזאת תמשיך להתקיים – הם עצמם חייבים לדעת לנצל אותה בחוכמה ולעבור מחברה לחברה כדי לשפר את תנאיהם. 

המומלצות
34.9
לחודש לחודש
29
לחודש לחודש
019 מובייל 10
לחודש לחודש
נגישות