הבית הסלולרי – שליטה בבית מהנייד

שליטה מהנייד

תוכן עניינים

מי שלא מכיר את הבית החכם יתקשה להבין כמה שמערכת כזאת בבית יכולה לשדרג את החיים:

מערכת בית חכם מייצרת מיגון ובטיחות מסביב לבית, מסייעת לחיסכון בהוצאות אנרגיה, משדרגת את ערך הנכס והופכת את שגרת היום יום נוחה ופשוטה הרבה יותר.

אבל האם אפשר להפעיל מערכת בית חכם מהנייד כדי לקצר את התהליכים? מה זה אומר – להפעיל את הבית מהנייד ומה אתם צריכים לעשות כדי שזה יקרה? לפניכם מדריך קצר שיסביר לכם איך אתם יכולים להפעיל את כל הבית מהנייד שלכם.

 

מה זה בית חכם ולמה זה טוב?

דמיינו את זה: אתם מתקרבים הביתה והאורות נדלקים. המזגן כבר פועל חצי שעה ומכין את הטמפרטורה המושלמת עבורכם. גם הדוד כבר דולק מספיק זמן, כך שאתם יכולים להיכנס ישר למקלחת. התריסים נפתחים להם לאט לאט, כשאתם פוסעים דרך דלת הכניסה.

 

אבל אין אף אחד בבית, אז איך זה קרה?

עד לפני כמה שנים, התקנה של מערכת בית חכם היתה יקרה מאוד, מסובכת ודרשה מהבעלים להתפשר במידה רבה על עיצוב הבית, מפני שעיצוב היה הדבר היחיד שלא היה למערכת הזאת.

עם השנים, התפתח התחום לבלי הכר וכיום אפשר למצוא מערכות בית חכם מורכבות, או פשוטות מאוד, זולות, או יקרות מאוד, מערכות חלקיות, שאפשר להתקין על חלק ממכשירי החשמל בבית, לחבר לרשת האינטרנט והכי חשוב – לטלפון החכם שלכם, ממנו אפשר לשלוט בכל המתרחש בבית באמצעות אפליקציות.

 

היתרונות?

נתחיל מזה שהפעלת מכשירי חשמל דרך אפליקציות מהטלפון הסלולרי שלכם מסייעת לשמירה על אורך החיים ועל התקינות שלהם, מסייעת לכם לחסוך בחשמל, כי יש לכם אפשרות לכוון את הפעלת המכשירים השונים ואפילו את התאורה, באופן מתוזמן, או כשאתם בכלל לא בבית. אז אם שכחתם לכבות את הדוד ואתם כבר רחוקים – תוכלו לכבות אותו דרך הטלפון הסלולרי.

חלק מהמערכות לניהול בית חכם כוללות גם בקרת אקלים, המאפשרת לבעלי הבית לכוון את הטמפרטורה הרצויה ואפילו את רמת הלחות דרך אפליקציה ייעודית בטלפון – קצת לפני שהם נכנסים הביתה.

אז אין צורך להפעיל את המערכת לשעות ארוכות כשאף אחד לא נמצא בבית ואין צורך לחכות בבית החם, או הקר, עד שהמזגן מתחיל לעבוד.

נשמע טוב? חכו, זה לא הכל.

מכשירי בית חכם
מגוון מכשירים נשלטים בבית החכם

 

מה צריך כדי להתקין מערכת ניהול בית חכם?

 כדי שתוכלו להתקין מערכת בית חכם, מופעלת על ידי הטלפון הסלולרי אצלכם בבית, תצטרכו לדאוג לכמה דברים:

  • ודאו שיש לכם רשת אינטרנט ביתי איכותית, אמינה ומהירה
  • ודאו שרשת האינטרנט שלכם מאובטחת ומוגנת באמצעות סיסמא, כדי להבטיח שלא תתאפשר פריצה למערכת דרך האינטרנט.
  • בדקו מחירים של התקנים ומערכות מסוגים שונים, בדקו מה בדיוק מתאים לבית שלכם.
  • הורידו לנייד את האפליקציות הרלוונטיות לשליטה במכשירים השונים בבית.

 

סוגים שונים של התקנים להפעלת בית חכם

כאמור, קיימים לא מעט סוגי התקנים, חלקם יקרים מאוד וחלקם זולים במיוחד. ביניהם אפשר למצוא התקנים במחיר של כמה דולרים באתרי הקניות באינטרנט, למשל להפעלת מכשיר בודד בבית דרך האפליקציה שיש לכם בטלפון.

במרבית המקרים מדובר על המפסק, שיש לחבר אותו למכשיר הרצוי באמצעות חוטים.

אם אין לכם ניסיון וידע בנושא, רצוי להיעזר בחשמלאי לצורך התקנה.

לאחר ההתקנה, תוכלו להוריד לנייד את האפליקציה המתאימה, לסנכרן אותה עם ההתקן שלכם ולהתנסות בהפעלה.

אחת הפונקציות השימושיות של האפליקציה היא האפשרות להכין תוכנית הפעלה למכשירים המחוברים אליה, לפי ימים, תאריכים ושעות, כך שהאפשרות מתאימה במיוחד לשומרי מסורת, שיכולים לשלוט כך מבעוד מועד על הפעלת מכשירי חשמל ברחבי הבית.

גם אם תחליטו לנסוע לחופשה ארוכה, אתם הרי גם ככה לוקחים את הנייד אתכם לכל מקום, אז תוכלו להפעיל את מהערכת מדי ערב, כדי ליצור רושם שיש מישהו בבית ולהרחיק פולשים לא רצויים.

אם תחליטו לחבר התקן שליטה מרחוק לתריסים חשמליים למשל, תוכלו להפוך אותם לסוג של שעון מעורר, אם תכוונו אותם מראש להיפתח בשעה שבה אתם צריכים לקום מהמיטה ואפילו להפסיק את הפעולה – בתנאי שהנייד ליד המיטה שלכם.

דגמים אחרים של התקן נקודתי לשליטה מרחוק על מכשירי החשמל, מעוצבים כמו מעביר חשמלי, אותו מחברים אל השקע החשמלי. התקן זה יכול לחבר כל מכשיר שתבחרו למערכת בית חכם ולאפשר לכם שליטה מרחוק דרך הסלולרי.

התקנים אחרים מתאימים למכשירים ספציפיים בלבד, כמו התקנים מיוחדים לדוד חשמל למשל, אבל הי – תוכלו להפעיל אותו מהנייד איך שאתם יוצאים מהעבודה ועד שתגיעו הביתה, כבר יהיו לכם מים חמים למקלחת.

אם אתם מעוניינים לבדוק את הרעיון ולהוציא סכומים קטנים על התנסות, רכישה של מפסקים, או התקנים נקודתיים כאלה, יכולה לסייע לכם בעניין ולהבהיר לכם אם הטכנולוגיה הזאת באמת מתאימה לכם. לאחר מכן תוכלו להחליט על רכישה של מערכת כוללת לכל המכשירים בבית, או להמשיך לרכוש התקנים מקומיים, עד שכל המכשירים בבית יהיו מחוברים לאפליקציות בנייד שלכם.

 

טיפים לבחירת מערכות שליטה מהנייד על הבית

  • אם אתם רוכשים התקנים נקודתיים, שמרו על עקביות ובחרו תמיד התקנים שפועלים באמצעות אותה אפליקציה מתאימה לסלולרי שלכם. אחרת תמצאו את עצמכם מתמודדים עם כמה אפליקציות שונות, נכנסים ויוצאים כל פעם מאפליקציה אחרת, כדי להפעיל את המערכת החכמה והמתישה שלכם. הקפדה על חיבור לאפליקציה אחת זהה, תשמור על הפעלה נוחה ופשוטה.
  • לא חייבים לקנות דרך האינטרנט – יש בישראל לא מעט חנויות המספקות התקנים מסוגים שונים וכדאי לבדוק את המגוון והזמינות הקיימים בחנות הקרובה לביתכם.
  • יתרון משמעותי לרכישת התקנים אלה בישראל הוא האחריות שתקבלו עבורם, שתאפשר לכם לתקן את המכשיר דרך החנות שמכרה לכם אותו.
  • אפשר למצוא התקנים שמאפשרים שליטה קולית במכשירי החשמל השונים, אך נכון להיום, התקנים אלה מגיבים רק לשפה האנגלית.
  • מערכת בית חכם מתאימה להתקנה בבתים חדשים, או בבתים קיימים.

 

בשורה התחתונה

בית חכם לא רק יצא כבר מזמן מקטגוריית המותרות לעשירים בלבד, אלא שהוא גם ניתן לשליטה דרך הטלפון הסלולרי שלכם באמצעות אפליקציות ייעודיות.

כיום כמעט כל אחד יכול להפוך את הבית שלו לבית חכם, במחירים נוחים, באמצעות תהליכי התקנה פשוטים וקלים ולהפעיל אותה בקלות.

מערכות אלה מסייעות לחיסכון בחשמל ואנרגיה, הופכות את החיים לקלים ונוחים, משפרות את איכות החיים ומתאימות גם ליהודים שומרי מסורת, מפני שהן מאפשרות תכנות מראש של כל מכשירי החשמל, כולל תאורה, המיזוג, טלוויזיה ומערכות שמע בבית, לפי לו"ז מתוכנן מראש – והכל בלחיצת כפתור פשוטה, ישר מהנייד שלכם.

רוצה להוזיל את חבילת הסלולר שלך בקלות?

השלם פרטיך וסמן לפחות 3 חברות לקבלת הצעות משתלמות

ככל שתשמע יותר הצעות ככה יגדלו סיכוייך לחסוך!

מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

ברי מים

ברי מים

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

לוגו סמארט קאט

רוצה להוזיל את חבילת הסלולר?