זר: מתח – על – טבעי

זר סלקום TV
תוכן עניינים

'זר' (The Outsider) היא מיני-סדרת מתח אמריקאית שעלתה לשידור בינואר 2020 על ידי ענקית הקולנוע HBO. הסדרה מבוססת על רב מכר של סופר האימה סטיבן קינג, שנחשב למלך ספרות האימה של ימינו ואחראי בין היתר גם על 'זה' (It) שנחשב לסרט האימה המצליח ביותר בכל הזמנים.

 

חוקר משטרתי ששרוי בהבל

הסדרה מגוללת את סיפורו של ראלף אנדרסון (בן מנדלסון), חוקר משטרתי שלא מזמן קבר בעצמו את בנו המתבגר ועדיין שרוי בתהליך האבל. ראלף נשלח לחקור פרשת רצח מזעזע של ילד בן 11 שגופתו המבותרת נמצאה ביער בסמוך לעיירה הקטנה בג'ורג'יה בה הוא מתגורר. באופן טבעי, המקרה מעורר בו רגשות קשים וראלף מתקשה לנתק בין החקירה למקרה האישי שלו.

מהר מאוד אנדרסון מגיע למסקנה שהוא יודע מי רצח את הנער. טביעת האצבעות, הDNA, עדי הראייה וצילומים ממצלמות מעקב – כולם מעידים ומוכיחים בלי צל של ספק שטרי מייתלנד (ג'יססון בייטמן), מורה אהוד בבית הספר התיכון ומאמן בליגת הילדים – הוא הרוצח של פרנקי. אנדרסון כל כך בטוח שטרי הוא האשם שהוא עוצר אותו מהלכו של משחק בייסבול אל מול עיניו של אצטדיון שלם שכולל גם את משפחתו של טרי.

למרות שהחקירה נראית סגורה, טרי מצליח לטרוף את הקלפים כאשר חוקר פרטי שהוא שוכר מוצא עבורו את האליבי המושלם, ומוכיח באמצעות צילומים ועדויות שטרי בכלל היה בכנס מחוץ לעיר בזמן הרצח. אנדרסון שמבין שייתכן והוא עשה טעות, מצרף לחקירה בשלב זה את הולי גיבני (סינת'יה אריבו), חוקרת פרטית 'מיוחדת' ודמות מוכרת מספריו של סטיבן קינג, שסובלת ממספר הפרעות נפשיות.

ביחד השניים עובדים על חקר האמת במקרה, חקירה שחושפת בפניהם עולם מרושע ועל טבעי שמשפיע על החקירה, וגורם להם לפקפק בכל מה שחשבו שאמיתי. הסדרה היא סיפור על אמונה. על האמונה בדברים שאנחנו רואים, ועל האמונה בדברים שאנחנו לא רואים. מה קורה לנו כשהמציאות לא עולה בקנה אחד עם מה שאנחנו מאמינים בו? ומה אם העובדות שאנחנו רואים לא משקפות את המציאות?

 

בלתי ניתנת לעצירה

הצפייה ב'זר' משוגעת ובלתי ניתנת לעצירה. 2 הפרקים הראשונים (שגם שודרו יחד ברצף בהופעת הבכורה של הסדרה) שואבים במהירות אל העלילה הדרמטית ופס הקול המצוין תורם לכך רבות. רמת המשחק עומדת בכל הסטנדרטים של טלוויזיה איכותית וכל פרק נגמר במיני קליפ של "בפרק הבא", שישאיר אותכם עם חשק להמשיך עד הסוף.

עם זאת, הסדרה גם אינה חפה מביקורות. מהבחינה הטכנית, נראה שלעיתים נעשה שימוש יתר בפוקוס, כך שבמהלך דיאלוג בין דמויות אחת מהן נותרת מטושטשת ברקע מסיבה לא ברורה, אולי מתוך מטרה ליצור תחושת אימה ואינטימיות גדולה יותר. מבחינת העלילה, למרות שהיא 'עובדת' ומצליחה ליצור מתח ועניין, יש כמה וכמה סצנות שהיינו מעדיפים לקצר כך שהעלילה תרוץ מהר יותר ולא תתעכב על עניינים שוליים.

 

לסיכום

למרות הביקורת, התחושה שלנו הייתה שה'זר' מצליחה להעביר למסך הקטן את המתח וההתרחשות העל טבעית שמתרחשת בעלילה. הצילום, הפס קול והאווירה שהם משרים מצליחים ליצור את הפחד המבוקש וגם הדמויות מצליחות לעורר הזדהות הודות למבנה עומק לא שטוח. ניתן לומר שפעם נוספת HBO מוכיחה את הגדולה שלה ואת חזרתה אל קדמת הבמה, לאחר תקופה בה המתחרות ובראשם 'נטפליקס' הובילו את התהלוכה. ברוכה הבאה.

לסדרה עונה אחת בת 10 פרקים ואורכו של פרק נע בין 50 דקות לשעה. כמו סדרות רבות נוספות, גם את 'זר' תוכלו למצוא בסלקום טיוי.

קרדיט תמונה ראשית: סלקום TV.

רוצים להוזיל את חבילת הטלוויזיה?
סמנו חברות מהן תרצו לבחון הצעה משתלמת
מה תרצו להשוות?

סלולר

אינטרנט

טלוויזיה

טלפון קווי

תשתית

ברי מים

רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!

רוצה להוזיל את חבילת הטלוויזיה?