זרה: הצצה מרתקת לחדרי החדרים של ההיסטוריה

זרה

תוכן עניינים

במבט מבחוץ, נראה ש"זרה" היא עוד דרמה היסטורית כבדה שדומה יותר לבגרות בהיסטוריה מאשר לסדרה ששווה לצפות בה.

אבל למעשה מדובר ברומן ריאליסטי, שכבר הספיק לזכות את הסדרה בכינוי "היורשת של משחקי הכס". לא פחות.

'זרה' ('Outlander') היא סדרה דרמה בריטית שעלתה בשנת 2014 ומבוססת על סדרת ספרי "נוכרייה" מאת דיאנה גבלדון.

הסדרה קיבלה שלוש מועמדויות לגלובוס הזהב, וזכתה בפרס בקטגוריית 'הסדרה הראויה ביותר לצפיית רצף' – מה שהופך אותה למושלמת לבינג' של ימי קורונה.

 

סיפורה של קלייר לאחר מלחמת העולם השנייה

הסדרה מספרת את סיפורה של קלייר (קתרינה בלאף, דוגמנית ויקטוריה סיקרט לשעבר). לאחר מלחמת העולם השנייה, מגיעים קלייר ובעלה פרנק לחופשה בסוקטלנד במטרה להתחקות אחר שורשיו של פרנק.

במהלך אחד מטיוליה נוגעת קלייר בסלע קסום ומושלכת אחורה בזמן אל סקוטלנד של שנת 1742, תקופה בה השבטים הסקוטיים היו בשיאו של מאבק מול האימפריה הבריטית.

קלייר נאלצת להסתגל לחיים המוזרים במאה ה18. זרותה וחוסר התמצאותה כמו גם מבטאה האנגלי המובהק מובילים את המקומיים לחשוד בה והופכים את חייה לקשים בהרבה.

 

היסטוריון שמשאיר חותמת על ההיסטוריה

הודות לכך שבעלה של קלייר בהווה הוא היסטוריון, קלייר יודעת שבעוד מספר שנים (בשנת 1746 ליתר דיוק) עומד להתחולל קרב קאלודן, שיפגע באופן סופי בשאיפות העצמאות של סקוטלנד וישאיר את חותמו על ההיסטוריה.

קלייר שמצליחה להשתלב באוכלוסייה המקומית בסופו של דבר, מוצאת את עצמה במרכזה של דרמה בניסיון למנוע את התמרדות השבטים הסקוטיים כנגד הבריטים.

אולם פעולותיה נעשות בתנאים מורכבים: עליה להסתיר את הידע עמו היא מגיעה מן המאה ה20, להתמודד עם דעות קדומות ועם החשד לכך שהיא איננה נאמנה לשבטים הסקוטים.

בנוסף לכך, מוצאת עצמה קלייר מאוהבת לאציל סקוטי ומתמודדת עם הדילמה של היותה אישה מאוהבת בשני גברים בו זמנית, במרחק של 200 שנה זה מזה.

הדילמה הזו מוסיפה לא מעט עניין לסיפור, והופכת אותו לרומן קלאסי שמציג שאלות של נאמנות, ורוקם דרך הסיפורים העסיסיים שאלות מעוררות מחשבה. האם קלייר רוצה לחזור אל בעלה בהווה? האם עליה להישאר בעבר למרות הידיעה על הסוף הצפוי? והאם הרומן שלה עם אציל סקוטי בכלל לגיטימי לאור היותה אישה נשואה בעתיד?

בכל אחת מן העונות הבאות מוצאת עצמה קלייר בתקופה אחרת בהיסטוריה, במרכזם של אירועים היסטוריים ובניסיון למנוע את הבלתי ניתן להימנע.

מהמהפכה הצרפתית דרך ההיסטוריה האמריקאית, עוברת קלייר דרך סיפורי ההיסטוריה ומספקת לנו הצצה לתקופות דרמטיות וגורליות שעיצבו את העולם כפי שאנו מכירים אותו כיום, ומשאירים לנו מקום לשאר "מה היה קורה אילו".

צמרמורת. כיום, קאלודן הוא אתר היסטורי זרוע אבנים עליהם חרוטים שמות הנופלים בקרב והחיים שנקטעו באיבם.

צילומי הנוף הנהדרים של סקוטלנד, הבגדים המסורתיים והשחקנים שמדברים במבטא מדויק (ולעיתים אף בשפה הגאלית הסקוטית העתיקה שכלל איננה מדוברת!) הופכים את הסדרה ליעד אטרקטיבי לחובבי היסטוריה וקולנוע הדוקים.

אך לא רק להם – אלא לכל חובב דרמה באשר הוא. רומן, חרבות, גברים סקוטים חתיכים, וגברים סקוטים חתיכים שקועים ברומן ומחזיקים חרבות. צריך עוד משהו יותר מזה?

 

לסיכום

לסדרה 5 עונות, ו67 פרקים עד כה (כן ירבו) , ולפי השמועות יש גם עונה שישית שבדרך. אורכו של כל פרק נע בין 55-60 דקות, וחווית הצפייה מובטחת.

למרות שאת שתי העונות הראשונות תוכלו למצוא גם בנטפליקס, שם זה נעצר. את הסדרה על כל חמשת עונותיה, תוכלו למצוא בינתיים בסלקום TV לצד סדרות רבות נוספות.

קרדיט תמונה ראשית: סלקום TV.

 

רוצה להוזיל בקלות את חבילת הטלוויזיה שלך?

סמן 3 חברות ויותר

מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

ברי מים

ברי מים

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

לוגו סמארט קאט