סים חינם: הדרך של חברות הסלולר להחזיר אתכם

סים חינם
תוכן עניינים

לחברות הסלולר שיטות רבות לחזר אחרי לקוחות: מחירים מוזלים, חודש ראשון חינם וכרטיס סים במתנה הם רק חלק מהפיתויים שמציעות החברות ללקוחות חדשים תמורת ניוד לחברה. בכתבה הזו התמקדנו בכלי יעיל וחסכוני אחד בו החברות משתמשות: סים חינם. מה זה אומר, האם זה משתלם ואיפה ניתן לקבל את ההטבה? המשיכו לקרוא.

 

מהפכת הסלולר והתחרות העזה בין החברות

מאז מהפכת הסלולר שהחלה בשנת 2012 מים רבים עברו בירדן. חבילות הסלולר שעלו מאות שקלים בחודש בעבר נחתכו בפתאומיות וירדו בצורה דרסטית עם כל שנה ושנה שעברה. הרפורמה לא רק שינתה את המחירים בצורה דרמטית, אלא גם הגדילה את נפח הגלישה בחבילות הקיימות ויצרה עולם סלולרי חדש. 

התחרות העזה בשוק וההתפתחות הטכנולוגית הבלתי פוסקת הובילו למצב בו קיימות כיום בשוק מעל 15 מפעילות סלולר שונות, שמתחרות בניהן ללא הפסקה על הוספת לקוחות חדשים מחד ושימור לקוחות ישנים מאידך. ומה שפחות טוב לחברות – טוב ללקוחות.

בכל חודש אלפי לקוחות עוברים בין חברה אחת לשנייה במטרה להוזיל במעט את חבילת הסלולר. כשאנחנו מדברים על ניוד של ארבע מכשירים בהטבה של 5 ש"ח בחודש למכשיר, מדובר על חיסכון של 240 ש"ח בשנה – סכום שאי אפשר לזלזל בו.

 

מחירים מוזלים לתקופה מוגבלת

אם כל הגורמים הללו לא הספיקו כדי להוביל לנדידה המונית בין חברות הסלולר, נכנס למשוואה פקטור נוסף שמדרבן לקוחות לנטוש חברה אחת לטובת אחרת: הגבלת הטבות הסלולר למשך מספר חודשים. 

כמעט בכל חברות הסלולר תוכלו למצוא הצעות מפתות שכוללות חבילות גלישה בנפח 100GB במחיר של כ-30 ש"ח בחודש. אולם כמעט בכל החברות המחיר המוצע הינו לשנה עד שלוש שנים בלבד. כך למשל, בחברת פלאפון תשלמו 34.90 ש"ח לחודש למשך שנה, ו-89 ש"ח לחודש לאחר מכן!

כפי שניתן לראות מדובר בקפיצה משמעותית מאוד במחיר, מה שמשאיר בפני הלקוח הממוצע בחירה אחת בלבד: לעבור לחברה הבאה. כמו שהציפורים נודדות בסתיו – לקוחות הסלולר נודדים בסוף השנה, וזו כבר לא מילה גסה.

 

הדרך של החברות למנוע מכם את המעבר

אז מה עושות חברות הסלולר כדי לשמור מעט על מעמדם ולמנוע את הנדידה בין החברות? 

בחברות רבות תגלו שגם למעבר יש עלות משל עצמו: במרבית החברות תתבקשו לשלם תשלום חד פעמי בזמן המעבר עבור סים. במרבית הפעמים יתווסף לכך גם תשלום דמי חיבור חד פעמי. אם נוסיף לכל אלו את כאב הראש שכרוך במעבר בין החברות, הצורך ללכת לקנות סים ולהפעיל אותו מול שירות הלקוחות של החברה, הדבר עשוי לגרום ללקוחות רבים להעדיף לשלם עוד מספר שקלים בחודש במקום לעבור חברה. 

על ההיגיון הזה בדיוק סומכים למשל בחברת 019, שמציעה חבילה במחיר של 29.90 ש"ח לחודש ועלייה של 10 ש"ח לחודש לאחר שלוש שנים. כאשר מדובר בעלייה כה פעוטה, סביר להניח שלקוחות רבים יבחרו להישאר בעסקה ויוותרו על החיסכון.

אבל גם את זה יש מי שדואג לנצל לטובתו, ויותר ויותר חברות החלו להציע אפשרות להצטרפות במספר הטבות נוספות, כמו חודש ראשון חינם וכרטיס סים חינם. במספר חברות תוכלו גם למצוא את כרטיסי הסים כמעט בכל תחנת דלק או סניף של רמי לוי ואפילו להזמין את הסים באינטרנט עד הבית, ובאמצעות הפעלה פשוטה להתחבר לחברה החדשה. שוויה של הטבת סים החינמי מוערך בכ-30 ש"ח ואולי אף מעט יותר, ובניוד של מספר מכשירים מדובר בהטבה משמעותית.

הזמינות של האמצעים למעבר וההטבות בניוד פותחות את השוק מחדש, ומזרימות דם חדש לתופעת הנדידה המוכרת מהשנים האחרונות.

 

באילו חברות תוכלו לקבל סים חינם

אז באילו חברות תוכלו למצוא את הטבת הסים החינמי?

כיום מצויות בשוק מספר חברות שמעניקות את ההטבה:

    • 012 מובייל: החברה הבולטת ביותר בהטבת הסים החינמי היא 012 מובייל. בחברה תוכלו למצוא חבילת גלישה בנפח 150GB ושיחות והודעות ללא הגבלה, במחיר של 29.90 ש"ח לחודש וקבלת סים חינמי. גם בחבילות נוספות שמציעים ב-012 מובייל תוכלו למצוא את הטבת הסים חינם. נראה שההטבה היא כמעט עיקרון בסיס בחברה, לכן כדאי לבדוק את כלל הטבות בחברה.
    • הוט מובייל: גם בחברת הוט מובייל תוכלו למצוא חבילה גלישה של 7GB ושיחות והודעות ללא הגבלה, במחיר של 17 ש"ח לחודש. החבילה מיועדת לבעלי עסקים ומותנית בהצגת תעודת עוסק מורשה \ פטור וגם היא מעניקה סים חינם.

 

  • פרטנר: בחברת פרטנר חושבים בגדול. החברה מציעה חבילה בסיסית של גלישה בנפח 100GB ושיחות והודעות ללא הגבלה במחיר של 59.90 ש"ח לחודש וסים חינמי. אף שהמחיר אינו הזול ביותר בשוק, במידה ואתם מעוניינים לנייד איתכם מספר קווים, בפרטנר מציעים הטבה 'משפחתית' שמאפשרת לקבל מחיר מוזל למצרפים עד 7 מנויים, המחיר לתשלום יורד ל- 54.90 ש"ח בחודש לכל קו. וגם פה כמובן, כל כרטיסי הסים חינם על חשבון חברת פרטנר ויש דמי חיבור בסך 9.9 ש"ח – תשלום חד פעמי.

 

 

האותיות הקטנות: דמי סים או דמי חיבור?

למרות כל האמור, עדיין חשוב שתשימו לב לשאר האותיות הקטנות. כמעט כל החברות גובות בניוד מחברה אחת לאחרת דמי חיבור חד פעמיים בנוסף לתשלום החד פעמי עבור הסים.

כן, גם חברות הסלולר שמציעות סים חינם מבקשות את מחיר הניוד החד פעמי ומדובר בבקשה הגיונית בשוק הסלולר. אולם לעתים החברה עשויה לגבות דמי מעבר גבוהים יותר ביחס לחברות אחרות, כך שלמעשה מדובר בתשלום מובלע עבור סים דרך דמי הניוד. בצורה כזו אף שאתם לא מרגישים ששילמתם על סים, אתם למעשה משלמים עליו בצורה מלאה דרך מחיר הניוד. 

לכן לפני בחירת חברת סלולר מומלץ לבצע השוואה מלאה בין האפשרויות השונות, ולקחת בחשבון לא רק את מחיר החבילה, נפח הגלישה ומחיר הסים, אלא גם את דמי המעבר החד פעמיים. 

 

הקרב על ליבו של הלקוח: מי החברה הזולה ביותר

המלחמה בין החברות מותירה רבים מן הלקוחות מבולבלים ועובדי עצות: לאיזו חברה כדאי לפנות והיכן אפשר למצוא את המחיר השנתי הטוב ביותר? יש לנו פתרון בשבילכם.

אנחנו בסמארט-קאט מאפשרים לכם לבצע השוואה בין חבילות הסלולר השונות כדי שתוכלו למצוא את החבילה המושלמת עבורכם. באתר שמתעדכן מדי שבוע, תוכלו לסקור בצורה מלאה את כל החבילות שמציעות החברות ולגלות איזו חבילת סלולר תתאים לצרכים שלכם במחיר הטוב ביותר.

אנו מזמינים אותכם ליצור עימנו קשר על מנת לקבל הצעות נוספות שלא תמצאו באתרים אחרים. הקשר הישיר שלנו מול חברות הסלולר מאפשר לנו להעביר לכם הצעות מותאמות אישית. השירות ניתן באופן חינמי לחלוטין!

רוצים להוזיל את חבילת הסלולר בקלות?

השלימו פרטים ובחרו לפחות 3 חברות לקבלת הצעות משתלמות

יותר הצעות, יותר סיכוי לחסוך כסף!

מה תרצו להשוות?

סלולר

אינטרנט

טלוויזיה

טלפון קווי

תשתית

ברי מים

רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!
כבר יוצאים?
תנו לחברות להפתיע אתכם עם חבילות סלולר משתלמות

רוצה להוזיל את חבילת הסלולר?