שוק האינטרנט רותח

לאחר שבמאי האחרון הודיעה חברת הוט כי היא מתחילה לשווק אינטרנט במהירות חצי ג'יגה (500 מגה) וכעבור חודש וחצי משרד התקשורת הורה לה להקפיא את התוכנית, כעת היא שבה לשווק את האינטרנט המהיר שלה. המשמעות היא שתשתית האינטרנט המהירה ביותר שהוט תציע מעכשיו היא כבר לא של 200 מגה, אלא של 500 מגה, עם מהירות העלאה של עד 10 מגה.

הוט לעומת המתחרים

התשתית של הוט, בניגוד לתשתית של סלקום ופרטנר, היא תשתית של כבלים וזו המהירות המרבית שהיא יכולה להציע בשלב זה. לעומתה, סלקום, פרטנר וחברת אנלימיטד מציעות אפילו מהירות כפולה של 1 ג'יגה – בזכות הסיבים האופטיים שהן פורסות. להוט אין תשתית של סיבים אופטיים, אך היתרון שלה בשלב זה הוא הפריסה הארצית שלה (למעט אזור מודיעין, שם היא תציע אינטרנט של 500 מגה רק בעוד כמה חודשים).

ומה לגבי המחירים?

המחיר המלא של האינטרנט המהיר של הוט במהירות 500 מגה הוא 119 שקל בחודש, וכעת היא מציעה מבצע של שלושה חודשים ראשונים ב-89 שקל לחודש. החיבור המהיר מחייב גם ראוטר תואם, שעלותו 11.90 שקל בחודש – כך שהמחיר הסופי הוא 130.90 שקל בחודש. בנוסף, קיימת עלות התקנה חד פעמית של 29.90 שקל.

נזכיר כי המחיר הזה הוא עבור תשתית בלבד, ועל כך יש להוסיף תשלום לספקית האינטרנט.

כאמור, הוט מצטרפת לזירת האינטרנט המהיר באיחור – כאשר סלקום, פרטנר ואנלימיטד כבר מציעות מהירות של 500 מגה ואף 1 ג'יגה (21,000 מגה). המחיר ששלושתן מציעות נמוך יותר מזה של הוט.

חברת אנלימיטד מציעה חבילה של תשתית וספק יחד, במחיר דומה שהוט גובה על תשתית בלבד, כלומר – 119 שקל בחודש. קיימת עלות חד פעמית עבור הראוטר והתקנתו, בגובה 299 שקל בחודש. המשמעות היא מחיר של כ-144 שקל בחודש בשנה הראשונה עבור תשתית + ספק + ראוטר.

סלקום מציעה חבילה של 500 מגה ב-99 שקל לחודש (תשתית בלבד), עם חודשיים ראשונים חינם. מהשנה השנייה המחיר מתייקר ב-30 שקל בחודש. הראוטר כלול במחיר.

פרטנר מציעה חבילת 500 מגה במחיר דומה של 100 שקל לחודש ונתב חינם בשנה הראשונה. בשנה השנייה מחיר החבילה מתייקר ב-30 שקל והראוטר עולה עוד 10 שקלים בחודש.

מי שיתחבר לחבילת 1 ג'יגה (21,000 מגה) אצל סלקום ופרטנר ישלם רק 10 שקלים יותר, כלומר – יקבל אינטרנט במהירות כפולה משל הוט תמורת מחיר נמוך יותר.

העלאת התכנים מהירה יותר בסלקום ובפרטנר (עד 50 מגה).

ומה עם בזק? היא כרגע מחוץ לתחרות, והמהירות המרבית של תשתית האינטרנט שהיא מציעה היא עד 100 מגה.

למה בכלל צריכים אינטרנט מהיר?

אגב, אם אתם שואלים את עצמכם למה אתם בכלל צריכים אינטרנט מהיר כל כך, התשובה היא שהכול תלוי בשימושים שלכם. אינטרנט מהיר מאפשר גלישה במקביל בכמה וכמה מכשירים, ועבור מי שאוהב גיימינג הוא מאפשר חוויה ללא ניתוקים. כך גם לגבי מי שצופה הרבה בתוכן בסטרימינג וכיום סובל מצפייה לא רציפה. העלאת תכנים מהירה (Upload) מאפשרת שליחה של תכנים כבדים.

גלישה נעימה ובטוחה!