"חינם"

במסגרת התחרות הקשה בין חברות התקשורת השונות – חלקן מציעות הטבה של חודש או מספר חודשים חינם. לחילופין, הן מציעות הנחה לתקופת המנוי הראשונה או הטבה לגורם שלישי. המילה "חינם" נשמעת מפתה, אך מה שחשוב זה להסתכל על המחיר הממוצע לחודש לפחות למשך השנה הראשונה, כך שתדעו באמת מה צפויה להיות ההוצאה שלכם.

הנה כמה דוגמאות של חינם:

שירות הטלוויזיה האינטרנטי NEXT , השייך להוט, מציע חודש חינם. חבילת נקסט טוטאל של אפליקציית התוכן נקסט המבוססת על ספריית התכנים של הוט וכוללת סדרות כמו "איש חשוב מאוד", מלכות, גולסטאר ותוכן בינלאומי (כולל סרטים וסדרות של HBO). המחיר הוא 29 שקל לחודש בשנה הראשונה, ובשנה השנייה 49 שקל לחודש. מה זה אומר? שהמחיר הממוצע לחודש בשנה הראשונה הוא כ-27 שקל בחודש.

משמעות ההטבה היא הנחה של כשני שקלים לחודש בשנה הראשונה.

רמי לוי מציע חבילת סלולר הכולל גלישה בנפח 15 ג'יגה עם שיחות והודעות ללא הגבלה במחיר של 19.90 שקל לחודש בשנה הראשונה, ולאחר מכן 29.90 שקל לחודש. החודש הראשון חינם. המשמעות היא שבשנה הראשונה המחיר החודשי הממוצע יעמוד על כ-18.20 שקל לחודש עבור החבילה הזאת, בסה"כ הנחה של פחות משני שקלים לחודש.

רמי לוי מציע חודש ראשון חינם גם לחבילת ה-100 ג'יגה שהוא מציע, שמחירה החודשי הוא 32.90 שקל לחודש. המשמעות היא מחיר חודשי ממוצע של 30.15 שקל בשנה הראשונה, כלומר, הנחה של פחות משני שקלים.

בזק בינלאומי מציעה טריפל עם סטינג TV, שבו המחיר מוזל ל-3 חודשים ראשונים. מדובר ב-99 שקל לחודש ל-3 חודשים, ואז במחיר של 199 שקלים לחודש בתשעת החודשים הנוספים. כעבור שנה המחיר עולה ל-219 שקל בחודש. אז כמה משלם המנוי? בשנה הראשונה, המחיר החודשי הממוצע לחודש יהיה כ-141 שקל לחודש – ואז יזנק בחדות ל-219 שקל בחודש.

הוט מציעה את חבילת טריפל אקסטרה, שכוללת את כלחבילות התוכן, כולל חבילות הספורט – אך ללא ספורט פרימיום. את חבילת הספורט פרימיום היא מציעה כהטבה חינמית חינם למשך שלושה חודשים. בנוסף, ה-VOD מוצע לשלושה חודשים חינם – וכל החבילה כולה מוצעת במחיר מוזל של 169 שקל לחודש למשך שלושה חודשים, ואחר כך ב-265 שקל לחודש עד סוף השנה. אז כמה ישלם המנוי? כשכל ההנחות וההטבות יסתיימו?

בסופו של דבר, המחיר הממוצע לחודש במידה שהוא יחליט להוסיף באופן קבוע את חבילת הספורט פרימיום, יעמוד על כ-282 שקל בחודש.

פרטנר מציעה הטבת נטפליקס ל-6 חודשים חינם. כמה היא שווה לכם? אם אתם מצטרפים לחבילת הסטנדרט של נטפליקס, המשמעות לגבי החצי שנה הראשונה היא חיסכון של 281.4 ש"ח.

גם נטפליקס מציעה הטבה של חודש חינם. כמה היא שווה לכם? אם אתם מצטרפים לחבילת הפרימיום של נטפליקס, המשמעות לגבי השנה הראשונה היא הוצאה חודשית ממוצעת של כ-56 שקל, במקום 60.90, כלומר, הנחה של כ-5 שקלים לחודש.

אז בשורה התחתונה, המשמעות היא שאם אתם מצטרפים לחבילה עם הטבות והנחות מוגבלות בזמן – מה שחשוב הוא להסתכל על ההוצאה הממוצעת, אלא אם כן אתם מתכוונים לנצל את ההטבה ואז לעבור לחברה אחרת. רוב הצרכנים אינם עוזבים את הספק בתום ההטבה – ולכן חשוב להסתכל על ההוצאה בראייה שנתית.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך: