תפריט
כמה עולה אינטרנט 100 מגה

כמה עולה חבילת אינטרנט 100 מגה הסטנדרטית ומה היא כוללת?

למי מאיתנו אין אינטרנט בבית? מספר הישראלים שאינם מחוברים נמוך, ומה הפלא?  הגלישה היא חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו. ולא רק שאנחנו דורשים חיבור אינטרנט קבוע ויציב, הדרישות שלנו הולכות ועולות, וכיום חבילת 100 מגה נתפסת כסטנדרט עבור לקוחות רבים.

אלא שכאן כדאי לשים לב למחירים – רבים מהישראלים לא נוהגים להשוות את מחירי חבילת האינטרנט שלהם, ופשוט מחדשים אותה מדי שנה או שנתיים באופן אוטומטי. חבל, מפני שקל מאוד להשוות, למשל כאן במנוע ההשוואה סמארטקאט, וקל מאוד לחסוך. למה לזרוק לפח עשרות שקלים בחודש?

בדיקה כמעט אקראית מגלה פער של עשרות אחוזים לחבילת ספק ותשתית אינטרנט, אלא שכאן חשוב גם לזכור לבדוק את האותיות הקטנות , למשל, מהי תכולת החבילה ומהי עלות הנתב. חשוב לבדוק גם אם המחיר הזול שמוצע ללקוח מוגבל בזמן.

כך, למשל, 019 מציעה חבילת 100 מגה ב64 לחודש בלבד – אך המחיר הזה תקף לחצי שנה, ולאחר מכן המחיר עולה ל-89 שקל בחודש. בחישוב שנתי, מדובר ב-76.50 שקל לחודש. הנתב ניתן בהשכרה, ועלותו 4 ₪ בחודש.

המשמעות היא שאפילו בחישוב שנתי, כולל נתב, חבילת 100 מגה ב-019 היא יחסית זולה ומחירה כ-80 שקל בחודש.

מי שמתחרה ב-019 צמוד צמוד היא 018 אקספון. המחיר לחודש לחבילת 100 מגה ב-018 נראה במבט ראשון זול יותר – 69 שקל לחודש, אבל עלות הנתב גבוהה יותר ועומדת על כ-10 שקלים בחודש, כך שהמחיר החודשי הוא כ-80 שקל לחודש. מה שחשוב לזכור הוא שכעבור שנה המחיר קופץ ל-99 שקל בחודש.

חשוב גם לזכור שנדרשת בבית תשתית של בזק. ללקוחות ללא תשתית, עלות ההתקנה תייקר את ההצטרפות, משום שהיא עומדת על 250 שקל (תשלום חד פעמי).

אם עד כה דיברנו על חברות קטנות – מעניין לראות שגם חברת הוטנט משחקת בזירת המחיר הנמוך – והיא אפילו לא גובה תשלום על הנתב. מחיר לחבילת 100 מגה בהוט עומד על 79 שקל בחודש, ולאחר שנה מתייקר בעשרה שקלים ל-89 שקל בחודש.

עלות ההתקנה אינה גבוהה ועומדת על כ-30 שקל ואם זה לא מפתה את הלקוחות – הרי שהחברה מציעה מבצע של שובר מתנה של Dream Card (דרים-קארד) בסך 100 שקל, התקף בכל קבוצת פוקס (פוקס, מנגו, אמריקן איגל, צ'ילדרנס פלייס ועוד).

ברשימת החברות הזולות לספק+תשתית אינטרנט 100 מגה אפשר למצוא גם את טריפל סי – אשר מציעה חבילה ב-75 שקל לחודש + נתב ב-10 שקל לחודש, כלומר סה"כ 85 שקל בחודש. אגב, גם כאן המחיר הוא לשנה בלבד, ולאחר מכן מתייקר ב-10 שקלים. עוד כדאי לדעת שגם כאן דרושה תשתית אינטרנט של בזק כדי ליהנות מהמחיר הזה.

חברת סלקום גם היא לא גובה תשלום על הנתב, אך המחיר שלה מלכתחילה גבוה יותר בעשרה שקלים ועומד על 89 שקל בחודש. המחיר גם קופץ בשיעור הרבה יותר חד כעבור שנה, ל-109 שקל בחודש.

גם עלות ההתקנה בסלקום גבוהה – 99 שקל.

המחיר בנטוויז'ן באופן לא מפתיע זהה למחיר בסלקום – משום שנטוויז'ן שייכת לסלקום.

ב-012 סמייל (השייכת לפרטנר) ובפרטנר עצמה מתחילים במחיר גבוה יותר של 95 שקל לחודש  – והנתב ניתן ללא תשלום רק לשנה אחת. המשמעות היא שכעבור שנה מחיר החבילה יעלה ל-115 שקל בחודש ועלות הנתב תהיה 10 שקלים בחודש, כך שלקוחות שיישארו בחבילת 100 מגה של פרטנר או של 012 סמייל כעבור שנה, ישלמו כבר 125 שקל בחודש. זאת, בנוסף לדמי התקנה שעולים 99 שקל.

בקצה היקר של הרשימה אפשר למצוא את בזק בינלאומי – שגובה 109 שקל בחודש למשך שנה וחצי, ועל הנתב גובה כ-10 שקלים נוספים, כך שמנוייה משלמים כ-120 שקל בחודש על חבילת 100 מגה. גם ההתקנה בבזק בינלאומי יקרה מאוד – 185 שקל (על תשתית בזק).

עוד בקצה היקר של הרשימה אפשר למצוא את חברת tom, שמבטיחה הגנה על הילדים מפני תכנים מזיקים, וגובה 129 שקל בחודש. דמי ההתקנה הם 99 שקל בחודש. יקרה ממנה חברת אינטרנט רימון, שבה מחיר חבילה עומד על 129 שקל בחודש + נתב ב-10 שקלים בחודש, כלומר – 139 שקל בחודש. עלות ההתקנה כאן גבוהה יחסית ועומדת על כ-150 שקל בחודש.

בשורה התחתונה, חשוב להשוות לא רק את המחירים אלא גם את עלות ההתקנה ואת עלות הנתב, ולבדוק לכמה יקפוץ המחיר כעבור שנה – משום שצרכנים רבים אינם מרעננים את החבילה בתום השנה הראשונה ומשלמים ביוקר מבלי לשים לב.

תחומים נוספים להשוואה:

נגישות