מה התכנון שלכם לחופש הגדול?

החופש הגדול הוא לא רק עונת השיא של חופשות, טיסות, קייטנות ופארקי מים, אלא גם עונת השיא של מעברי הדירות. משפחות רבות מנצלות את התקופה הזאת כדי להתמקם בדירה החדשה ולאפשר לילדים להתאקלם בסביבה החדשה לקראת המעבר למסגרות לימודיות חדשות.

כמעט כל אדם וכל משפחה בישראל מחוברים כיום לאינטרנט ולחברת טלוויזיה. לעתים יש להם הסכמים נפרדים לתשתית אינטרנט, לקו טלפון ביתי ולטלוויזיה, לעתים יש להם חבילת טריפל, ובכל מקרה, כאשר עוברים דירה כל הקלפים נטרפים.

מבחינה זו, חברות התקשורת נמצאות בכוננות ספיגה בחודשיים הללו, משום שמעבר דירה כרוך  בניתוק של תשתית קיימת ובהחלטה עקרונית: האם להעביר את כל המסלולים שיש לנו עם חברות התקשורת גם לבית החדש, או לחילופין לבצע בדיקה, להשוות מחירים ולרענן את המסלולים.

יש לקוחות שמנצלים את ההזדמנות כדי להתנתק מחברה קיימת ולהתחבר לחברה אחרת זולה יותר, יש לקוחות שבמעבר לבית חדש מגדילים את מספר הממירים הדרושים, יש לקוחות שעד כה פיצלו את הסכמי ההתקשרות בין כמה חברות ובעת המעבר מעדיפים להצטרף לחבילות טריפל ועוד.

לכן, יש חברות שמציעות הטבות מיוחדות לעוברי דירה, כמו למשל התקנה חינם (בדרך כל התקנת ציוד יכולה לעלות מאות שקלים) או הטבות אחרות.

הנה כמה דוגמאות לחברות שמציעות הטבות

YES: חברת yes מציעה לעוברים דירה התקנת כל הציוד של yes בבית החדש חינם, כולל התקנת yesVOD. yes גם מציעה 50% הנחה בתשלום החודשי בחודש שלאחר המעבר (ההנחה תינתן על דמי המנוי החודשיים המשולמים במסגרת המבצע הראשי, עבור החודש הראשון שלאחר ביצוע מעבר הדירה בפועל). בנוסף, שני סרטי VOD מתנה (ההטבה תינתן ביום מעבר הדירה בפועל ותהיה תקפה לחודשיים).
מעבר דירה יס>

בזק: בזק מציעה חודש חינם על שירותי האינטרנט (תשתית) והטלפון של החברה, כולל העתקת הקו חינם והתקנה חינם בכתובת החדשה. בנוסף, היא מציעה ממש מעבר דירה אונליין – שבו הלקוחות יכולים לפנות אליה בלי לשוחח עם נציג. בממשק מציינים הלקוחות את כל הפרטים, כולל כמובן מועד המעבר. הממשק מיועד גם ללקוחות ותיקים שמעבירים את התשתית וגם ללקוחות חדשים שמתכננים להצטרף לבזק. עבור מי שלא מעוניין לתפעל את כל נושא המעבר באינטרנט, בזק מפעילה גם מוקד טלפוני שמוגדר מוקד "מעבר דירה". המוקד מאויש בנציגי שירות שהוכשרו לטפל באופן פרטני בלקוחות העוברים דירה.
מעבר דירה בזק>

הוט: הוט מציעה לעוברים דירה 500 שקל מתנה לרשת FOX HOME במידה שהם מצטרפים לחבילת טריפל , ו-250 שקל ללקוחות שלא מצטרפים לטריפל. ההטבה ניתנת למי שמבצע מעבר דירה באופן דיגיטלי (דרך האתר או באפליקציה).
מעבר דירה הוט>

לבדוק טוב לפני שעוברים

מה שחשוב לעשות כאשר עוברים דירה, הוא קודם כל לבדוק את הצרכים, ובהתאם לבצע השוואה מקיפה בין כל החברות.

כך למשל, ייתכן שבמסגרת המעבר אתם רוכשים עוד מסך טלוויזיה, ואפילו כמה טלוויזיות. האם כולן צריכות להיות מחוברות לממירים? במידה שכן, בדקו כמה עולה כל ממיר נוסף בכל אחד משירותי הטלוויזיה.

עוד מומלץ לבדוק את תשתית האינטרנט שאתם זקוקים לה. כאן יש לזכור כי יש כבר אזורים ברץ שבהן סלקום וחברת פרטנר פרסו את רשת הסיבים האופטיים שלהן, מה שמאפשר חיבור הרבה יותר מהיר שמגיע ל-1000 מגה (במקום 100 מגה או 200 מגה שמציעות הוט ובזק ברוב חלקי הארץ).

כמובן, חשוב לבדוק את העלות הכוללת של כל השירותים השונים ולבדוק מה משתלם לכם יותר – שירות טריפל שכולל גם טלפון ביתי, גם אינטרנט וגם טלוויזיה, או רכישה של השירותים בנפרד. כאן לא פחות חשוב להסתכל על המחיר העתידי – משום שלרוב המחירים שמוצעים ללקוחות חדשים קופצים כעבור שנה.

אמנם יש לא מעט כאבי ראש להתמודד איתם כאשר עוברים דירה, אבל זכרו שהשקעת הזמן הדרוש בהצטרפות למסלולי האינטרנט, הטלוויזיה והטלפון הנכונים, יכולה לחסוך לא רק הרבה כסף אלא גם הרבה תסכול.