תפריט
חבילות הסלולר מתייקרות

השבוע נפל דבר בענף הסלולר, כאשר סלקום הודיעה כי היא תשנה בקרוב את מודל התמחור של החבילות שלה. הכוונה ב"שינוי מודל התמחור" היא התייקרות התעריפים ללקוחות חדשים. אמנם, לא מדובר בהתייקרות חדה מאוד אלא כזו של 10 שקלים לחבילה לחודש, אבל מה שחשוב במקרה הזה הוא עצם ההחלטה לייקר את החבילות.

לפני השינוי, המחיר בסלקום לחבילת סלולר עם גלישה בנפח 30 ג'יגה עומד על 40 שקל לחודש למשך שנה, ואחר כך מתייקר ב-20 שקל; חבילה שכוללת 50 ג'יגה גלישה עולה 50 שקל לחודש וכעבור שנה מתייקרת ב-20 שקל לחודש וחבילה של 100 ג'יגה גלישה עולה כ-70 שקל לחודש ואחר כך מתייקרת ב-20 שקל. לאחר השינוי, חבילת הכול כלול עם 30 ג’יגה גלישה תעלה כ-50 שקל בחודש, חבילת 50 ג’יגה תעלה כ-60 שקל וחבילת 100 ג’יגה תעלה כ-70 שקל בחודש.

במקביל להתייקרותסלקום מובילה שני מהלכים נוספים – האחד הוא שהחבילה לא תתייקר אוטומטית כעבור שנה, והשני הוא גלישה ללא הגבלה באפליקציות נבחרות כמו פייסבוק, וואטס אפ ועוד.

מבחינת הצרכנים, כל השינויים האלה משמעותיים מכמה סיבות. ראשית, משום שאם סלקום מעלה מחירים, בהחלט ייתכן שחברות נוספות, בעיקר פלאפון או פרטנר, יכריזו על התייקרות תעריפים גם אצלן. שנית, משום שיש משהו מרגיע בידיעה שלא צריך לעמוד כל הזמן על המשמר מחשש שהתעריף יעלה.

בכל מקרה, מה שחשוב כעת לכל צרכן וצרכן הוא לעשות בדק בית בחשבונות הסלולר שלו ולבדוק כמה הוא משלם, עד מתי ומה נפח חבילת הגלישה בחבילת הסלולר שלו.

נכון להיום, התחרות בענף הסלולר עדיין עזה ויש חברות שלא נוקטות קו של התייקרות מחירים, אלא להפך. מדובר בעיקר בחברות הקטנות יותר והצעירות יותר, כמו We4G של אקספון – שמציעה חבילה עם מחיר לכל החיים ועם נפח גלישה גדול של 40 ג'יגה, במחיר של 29 שקל בחודש; כמו רמי לוי, שמציע חבילת סלולר עם נפח גלישה של 40 ג'יגה בכ-20 שקל לחודש במשך שנה, כמו 019, שמציעה חבילת הכול כלול עם נפח גלישה של 50 ג'יגה בכ-35 שקל לחודש למשך שלוש שנים, או כמו גולן טלקום, שמציעה חבילת הכול כלול עם נפח גלישה של 50 ג'יגה ב-37 שקל לחודש.

כמובן, בכל פעם שמחליטים להתנייד לחברת סלולר אחרת, מומלץ לבדוק עוד כמה נקודות חשובות:

  • – האם יש עלויות ניוד חד פעמיות, כגון עלות סים או דמי מעבר?

  • – האם יש חבילה במחיר מוזל למספר בני משפחה?

  • – לכמה תתייקר החבילה בתום התקופה הראשונית?

  • – האם החבילה כוללת הטבות נוספות, למשל, שיחות לחו"ל?

  • – בתוך כמה זמן, אם בכלל, צריך להפעיל את הסים – כדי לא להחמיץ את מחיר החבילה שבחרתם.

בשורה התחתונה, תמיד מומלץ לבדוק היטב שאתם לא משלמים יותר מדי לשווא, אך בתקופה הקרובה הבדיקה הזאת חשובה במיוחד ואתם מוזמנים להשוות בעצמכם בעמוד השוואת חבילות סלולר באתרנו.

בחרו תחום להשוואה והוזלת עלויות:

נגישות