התחרות בתחום הסלולר

אין הרבה תחומים שבהם הצרכנים הישראלים נהנים מתחרות עזה ויצירתית כמו זו שיש בין חברות הסלולר. בענף הזה, צרכנים שלא טורחים להשוות מחירים ותנאים או נשארים יותר מדי זמן עם חבילה ישנה – לעתים מפסידים לא מעט כסף.

התחרות בתחום הסלולר אמנם גועשת ורוחשת כבר מאז רפורמת הסלולר, אבל מדי פעם היא מקבלת תנופה חדשה. אחת המחוללות של התחרות בשנה האחרונה היא חברת הסלולר הצעירה מבית אקספון, We4G. בדיוק לפני שנה היא פרצה לענף והביאה איתה בשורה: חבילה לכל החיים עם 40 ג'יגה גלישה ב-29 שקל.

איזו חברה יצאה במבצעים

בעקבות אותה חבילה, חברות סלולר אחרות, כמו 012 מובייל, הוט מובייל או גולן טלקום, יצאו במבצעים מטורפים – אבל לזמן מוגבל. המוטיב המרכזי היה חבילה של 100 ג'יגה או חבילה ללא הגבלה בסכום של כ-30 שקל בחודש. מי שהציע את החבילה הכי משתלמת למשך תקופה ארוכה היה רמי לוי – שהציע חבילה של 40 ג'יגה בכ-20 שקל לחודש בלבד.

אלא שלאחרונה We4G שינתה את החבילה: היא ייקרה את המחיר ב-4 שקלים, אבל הכפילה את נפח הגלישה ל-80 ג'יגה.

החבילה החדשה שוב טלטלה את השוק. גם הפעם חברות הסלולר האחרות מגיבות, וצרכנים שהצטרפו לאיזושהי חבילה לפני שנה או שנתיים – כדאי שיבדקו אילו חבילות מוצעות כעת. אחת החבילות הבולטות היא זו של רמי לוי תקשורת. רמי לוי ביטל לאחרונה את חבילת ה-40 ג'יגה בכ-20 שקל, והוציא חבילות שאמורות להיות מקבילות לחבילות של We4G. כך למשל, גם הוא מציע 80 ג'יגה ב-33 שקל.

אלא שרמי לוי לא מציע את המחיר הזה לכל החיים – מדובר בחבילה לשנה, שמתייקרת לאחר מכן ל-כ-34 שקל.

חבילה אחרת שחברת רמי לוי מציעה היא חבילה יותר זולה – שכוללת 50 ג'יגה. בעצם, המשמעות היא שחבילת ה-40 ג'יגה של לוי התייקרה והתרחבה. מתשלום של כ-20 שקל עבור 40 ג'יגה. לתשלום של כ-26 שקל עבור 50 ג'יגה.

012 מובייל מציעה חבילה יצירתית

כאמור, התחרות מוציאה מחברות הסלולר מלחמה לא רק על המחיר, אלא גם על הערך. לאחרונה החלה 012 מובייל מבית פרטנר להציע חבילה חדשנית לצרכנים, וזאת במסגרת שיתוף פעולה עם אתר המתנות הדיגיטליות BuyMe. החבילה החדשה עולה כ-39 שקל בחודש וכוללת 50 ג'יגה גלישה, כך שהיא לכאורה פחות אטרקטיבית מהמתחרות (למשל רמי לוי ו-We4G שהוזכרו לעיל), אך מה שהיא מציעה ללקוח הוא לקבל בכל חודש סכום שווה ערך לחשבון החודשי – בשובר מתנה דיגיטלי שיונפק ע"י BuyMe. השובר ניתן למימוש במגוון בתי עסק – החל מרשתות אופנה ועד דרך מסעדות. אל הלקוח יישלח לינק, הוא יבחר שובר מתוך המבחר שיינתן לו ויוכל לממש שם 39 שקל.

המחיר בחבילה הזאת קבוע לשנתיים, ואת הטבת BuyMe הלקוח יוכל לאורך השנה הראשונה.

שווה לבדוק גם בגולן טלקום

מי שמציעה כעת חבילה מעניינת היא גם גולן טלקום: 29 שקל עבור 50 ג'יגה גלישה – ללא הגבלת זמן. אמנם, היו לגולן טלקום ימים שבהם היא הציעה בסכום הזה נפח גלישה כפול, אבל כאן מדובר בחבילה שמובטחת ללא הגבלת זמן, וזו נקודה חשובה. מעבר לכך, בתנאי השוק הנוכחיים מדובר בחבילה טובה שתענה על הדרישות של צרכנים רבים.

בשורה התחתונה

בכל מקרה, כשמתלבטים אילו מהחבילות לבחור, כדאי לזכור שמעטים הצרכנים שבאמת זקוקים ל-80 ג'יגה, ואפילו 40 ג'יגה הם מעל ומעבר לצרכים של רוב הצרכנים, בעיקר כאלה שנמצאים בקרבת WiFi רוב היום.

הדבר החשוב הוא לבצע השוואת מחירים ולבדוק גם את ההטבות הנוספות (למשל שיחות לחו"ל או גלישה בחו"ל).