תפריט
המחירים ממשיכים לעלות בסלולר

רפורמת הסלולר

רפורמת הסלולר הביאה לטלטלה שלא הייתה כמותה בשום ענף בישראל – והצרכנים הישראלים נהנו מצניחה של מאות שקלים בחשבון הסלולר שלהם.

זה כמובן קרה כאשר נכנסו חברות סלולר למשחק וערערו על השליטה שהייתה לסלקום, פלאפון ופרטנר במחירים ובשיטות התמחור.

מאז רפורמת הסלולר ראינו חברות שנפתחו ונסגרו, כמו אלון סלולר (שהייתה שייכת לקבוצת ריבוע כחול שהחזיקה ברשת מגה), חברות שנפתחו ועברו בעלות (כמו גולן טלקום שנמכרה לחברת אלקטרה) וחברות שנפתחו וממשיכות לפעול היום (כמו הוט מובייל ורמי לוי).

התחרות והמחירים

היתרון בשוק כל כך דינמי הוא התחרות – שבזכותה מחיריה של חבילת סלולר היום בישראל עומד על עשרות שקלים בודדים – בניגוד למאות שקלים לפני מספר שנים.

אלא שכדאי לשים לב לתהליך שמתרחש לאחרונה – ומחייב את הצרכנים להיות עם אצבע על הדופק ולהצטרף לחבילה משתלמת כבר עכשיו. חברת סלקום, שהדוחות הכספיים שלה היו מאכזבים מעט לאחרונה, הכריזה על שינוי תפיסה: לא עוד הורדת מחירים, אלא להפך – העלאת מחירים.

כעת, חבילת 30 ג'יגה בסלקום עולה 49.9 שקל בחודש, אבל אפשר להתנחם בזה שהמחירים הללו הם מחירים לכל החיים, הגלישה ב-4 אפליקציות מבוקשות היא לא ההגבלה ויש גם 500 דקות לחו"ל ל-10 יעדים נבחרים לנייחים וניידים.

אמנם, לא מדובר בקפיצה שמחזירה אותנו לימי המחירים הרצחניים שראינו בעבר, אבל עדיין – כאשר חברת סלולר גדולה כמו סלקום מכריזה בראש חוצות על העלאת מחירים, היא מאותתת לחברות אחרות ללכת בעקבותיה, וכך בדיוק קרה.

מיד אחריה פרטנר ייקרה את המחירים ב-012 מובייל (שנמצאת בבעלותה) ב-10 שקלים לחודש לחבילה – כך שגם ב-012 מובייל חבילה של 50 ג'יגה עולה כעת 39.90 שקל בחודש. מחיר החבילה תקף לשנה ואחר כך המחיר קופץ בעשרה שקלים נוספים. החבילה כוללת 350 דקות שיחה לחו"ל.

אלא שזה לא הסוף, ואולי אפילו רק ההתחלה. השבוע התבשרנו שכבר לא מדובר רק בשתי החברות הללו, אלא גם בחברות שהרימו את דגל הלואו קוסט: גולן טלקום והוט מובייל.

המלחמה והמחירים החדשים

נזכיר כי רק לפני כמה חודשים חברות הסלולר נלחמו מלחמת מחירים קשה שבמסגרתה אפשר היה להשיג חבילות עם נפח גלישה גדול (אפילו 100 ג'יגה גלישה) ב-29.90 שקל לחודש. כעת, גם שתי החברות הללו ביטלו את חבילות ה-29.90 שקל. כיום, מי שרוצה לשלם להוט מובייל סכום כזה יקבל רק 16 ג'יגה גלישה.

אז על אילו מחירים אנחנו מדברים כעת?

 

בגולן טלקום מציעים כמה חבילות:
37 שקל בחודש עבור 60 ג’יגה גלישה.
39 שקל בחודש עבור 100 ג’יגה גלישה ומחיר מובטח לשנתיים, עם 240 דקות שיחה לחו”ל.
99 שקל בחודש עבור 40 ג’יגה גלישה בארץ ו-6 ג’יגה גלישה בחו”ל.

הוט מובייל יישרה קו עם המתחרות וכעת היא מציעה חבילה של 50 ג'יגה גלישה במחיר של 39.90 שקל בחודש, והמחיר תקף לשנה. מי שירצה חבילת 100 ג'יגה בהוט מוביל, ישלם כ-44.9 חודש – כאשר המחיר מובטח למשך שנתיים. החבילה כוללת גם 300 דקות שיחה לחו"ל.

כדאי לזכור שניתנת הנחה של 5 שקלים למנוי החל מהמנוי השני – מה שאומר שאפשר לקבל חבילת 100 ג'יגה במחיר של חבילת 50 ג'יגה אם מצרפים כמה מנויים.

השוואת מחירי סלולר

לאור המחירים החדשים, הצרכנים הישראלים צריכים להיות נבונים מאי פעם – משום שהשוואת מחירים תגלה להם שיש עדיין חלופות זולות, ולא בטוח שהן יישארו זמינות עוד זמן רב: רמי לוי עדיין מציע חבילה של 40 ג'יגה בכ-20 שקל לחודש למשך שנה, ולאחר מכן המחיר יעלה לכ-28.90 שקל לחודש. חברת We4G, שנפתחה לפני כשמונה חודשים, מקיימת את ההבטחה להיות חברת לואו קוסט ועדיין מציעה חבילה לכל החיים עם 40 ג'יגה גלישה במחיר של כ-29.9 שקל בחודש, וחברת 019 מציעה חבילה של 30 ג'יגה ב-29 שקל לחודש למשך 3 שנים (כזכור, לעומת 30 ג'יגה תמורת כ-50 שקל בסלקום).

בשורה התחתונה, החוכמה היא להשוות את החבילה הן בהיבט של נפח הגלישה, הן בהיבט של תוקף המחיר והן בהיבט של המחיר עצמו, ולעבור לחברה המשתלמת ביותר.

קדימה התחילו להשוות:

נגישות