תפריט

תקופת הקיץ היא תקופת מעברי הדירה ותקופת השיפוצים – ואם כבר אתם בשלב של התחדשות ורענון, זה הזמן גם לבחון היטב את כל ההסכמים שלכם עם ספקיות התקשורת השונות.

יש סיכוי גבוה שאתם כבר שנים מנויים אצל אותה חברת טלוויזיה או אצל אותה ספקית אינטרנט. בין אם מדובר בהוט, ב-yes, בבזק, בסלקום TV או בכל חברה אחרת – כל החברות הללו כבר מזמן לא מציעות את אותה חבילה שהן הציעו לפני כמה שנים, וברוב המקרים, החבילות הנוכחיות זולות יותר, או שניתן להתחבר לחבילות משולבות שעשויות להיות הרבה יותר משתלמים.

בנוסף, מאחר שחברות התקשורת יודעות שחלק מהצרכנים עלולים לנטוש אותן כאשר הם עוברים דירה, תוכלו לנצל את המעבר לשיפור תנאים בחברה הקיימת גם בלי לעבור לחברה אחרת.

הנה כמה נקודות שכדאי לחשוב עליהן כשעוברים דירה:

  • האם ההתקנה עולה כסף, וכמה?

  • האם עליכם לקדוח בקירות ולהגדיר נקודות כלשהן עבור התשתית, בזמן השיפוץ?

  • כמה טלוויזיות תרצו בבית, וכמה ממירים?

  • האם אתם בכלל משתמשים בטלפון ביתי?

  • איזו מהירות גלישה מספיקה לכם?

  • באילו תכנים אתם צופים בטלוויזיה?

  • האם הילדים שלכם בכלל צופים בתוכן בטלוויזיה, או שהם צופים בעיקר באמצעות הסמארטפון, המחשב או הטאבלט?

חשוב שתענו לעצמכם על כל השאלות האלה ובאמצעות התשובות תגדירו את סוג השירות שאתם זקוקים לו. כך למשל, יש לא מעט משפחות שבהן יש בני נוער שכבר מזמן שכחו איך נראית הטלוויזיה – ואת כל הצפייה הם מבצעים דרך הסמארטפון כשהם שוכבים במיטה, עבורם, כנראה, אין צורך למשל בממיר נוסף שיעלה לכם עוד כסף.

יש גם לא מעט צרכנים שהפסיקו להשתמש בטלפון בבית – או שהם משתמשים בו מעט מאוד. לצרכנים אלה אולי אין צורך בשירות טלפון ביתי, ואם כן, הם יכולים לבחור בתוכנית זולה ובה מעט דקות.

חבילות משולבות – שימו לב להבדלים

כאמור, מעבר דירה הוא מעין צומת דרכים. זה בדיוק הזמן לבדוק אם כדאי להיפרד מספק מסוים, ואולי להתחבר לחבילה משולבת – באנדל או טריפל.

חבילות באנדל

אפשר לשלב בין טלוויזיה לאינטרנט בחבילה אחת. הבאנדל של פרטנר TV למשל, עולה 139 שקל לחודש בשנה הראשונה, וכולל אינטרנט במהירות של עד 100 מגה. לאחר שנה, המחיר עולה ל-149 שקל בחודש. קחו בחשבון גם את עלות הנתבים: בתשתית בזק, המחיר לנתב מתחיל בכ-15 שקל לחודש לאורך 36 חודשים (מודל מכירה), או כ-18 שקל לחודש במודל של השכרה. בתשתית הוט, אין מודל מכירה והעלות היא כ-10 שקלים לחודש.

אם תבחרו לרכוש בנפרד את חבילת הטלוויזיה של פרטנר TV ואת חבילת האינטרנט של פרטנר, תשלמו 69 שקל בחודש על הטלוויזיה ו-100 שקל על אינטרנט במהירות עד 100 מגה.

חבילות טריפל

אפשר כמובן לבחור חבילה משולבת שתכלול גם את הטלפון הביתי – כמו זו שמציעה סלקום. חבילת הטריפל של סלקום כוללת את סלקום TV, גלישה עד 40 מגה וטלפון ביתי – במחיר של 149 שקל לחודש בשנה הראשונה.

אם תרכשו את השירותים האלה בנפרד, תשלמו על סלקום TV 99 שקל בחודש, ועל אינטרנט במהירות 40 מגה 79 שקל בחודש – כך שכמובן עדיף לשלב.

בשורה התחתונה, אם אתם עוברים דירה, מה שחשוב הוא לא להישאר נאמן לחברה שאיתה התקשרתם לפני 15 שנה או 5 שנים. שוק התקשורת השתנה מאוד, המחירים ירדו, המהירויות גדלו ואתם יכולים לשפר את התשתית ולהוזיל את ההוצאה.

המומלצות
נקסט tv 99
לחודש לחודש
הוט טלוויזיה 149
לחודש לחודש
פרטנר טיוי 139
לחודש לחודש
נגישות