תפריט

שוק המים המינרלים והמסוננים בישראל נחשב לפעיל, גדוש בשינויים ומשגשג. השילוב של אקלים חם, מודעות גבוהה לחשיבות שתיית המים לבריאותנו ותחרות עזה בין החברות המוזילה מחירים, גרמה לכך שברי וכדי המים נעשו נפוצים יותר ויותר בבתים ובבתי העסק בישראל. בשורות הקרובות נסקור מקרוב שתיים מהחברות המצליחות בתחום – מי עדן ותמי 4. נראה מה ההבדל בין מים מינרליים למים מסוננים, נגלה מה חשוב לבדוק לפני שמחליטים במי לבחור, וכמובן – נדבר על ההוצאות הכרוכות בעניין. אז שבו בנחת, שתו כוס מים קרים והישארו עימנו…

תמי 4 – אימפריית המים המסוננים של ישראל

כמעט חצי יובל פועלת חברת תמי 4 בישראל ומספקת מוצרי קירור מים (ב-7 שנותיה הראשונות) ומכשירי טיהור מים ביתיים (משנת 78' ואילך). בשנת 2009 רכשה את החברה ענקית המזון 'שטראוס', וחיזקה עוד יותר את שליטתה של תמי 4 בשוק ברי המים המסוננים בישראל. כיום, מדובר באימפריה של ממש, המציעה מגוון עצום של מכשירים ביתיים בעיצובים שונים, לרבות מכשירים להכנת מים מוגזים, מטהרי מים בטכנולוגיה מתקדמת, מסלולי "הכל כלול" אטרקטיביים והכי חשוב: מים איכותיים, נקיים, בריאים וטעימים כל יום, כל היום. 

לאוהבי מבצעים, תמי 4 מציעה מגוון רחב של מסלולים על מכשירי הדגל של החברה – תמי 4 FAMAILY  (החל מ-87 ₪ לחודש), PRIMO (בין 98 ל-134 ₪ לחודש) ו-BUBBLE המציע מים רגילים ומוגזים ב-119-177 ₪ לחודש למשך 2-4 שנים. המחירים כוללים שירות ואחריות מלאים, משלוחים עד הבית, מטהרי מים ונורות UV (הכמות משתנה לפי המסלולים השונים).

מי עדן – 40 שנה של הצלחה רטובה

אם תמי 4 היא שליטת המים המסוננים, הרי שבתחום המים המינרליים וכדי המים הביתיים, מי עדן לוקחת בעלות (יחד עם נביעות). תשכחו מהמכשירים המגושמים האנלוגיים של פעם. הברים של היום יפים יותר, נוחים לשימוש, טובים וכמעט שאינם מתקלקלים. גם לחברת מי עדן חבילות נפלאות המתאימות ל-2-6 נפשות ויותר: החל מ-91 שקלים בחודש ועד 249 ₪ (ל-189 ליטר מים!), כולל הגעה לבית הלקוח. בר המים עצמו ניתן ללא עלות, כאשר ניתן לשדרג לברים מעוצבים ומתקדמים יותר בעלויות משתנות.

מים מסוננים או מינרליים – מה עדיף?

לשאלה החשובה מכל אין תשובה מוחלטת. מצד אחד, מים מסוננים כמו אלו של תמי 4 מכילים כמות נתרן (מלח) גבוהה יותר, ועלולים להיות מזהמים אם לא מקפידים על תחזוקה בזמן. מצד שני, מים מינרליים בבקבוקים השוכבים חודשים ארוכים, גם כן עלולים לסבול מירידה באיכות. ברור שגם למחיר משקל משמעותי – למרות ריבוי מבצעים, תמי 4 יקרה יותר ממי עדן. מצד שני, עדיין מדובר בהוצאה של 3-6 שקלים ביום, כשגם לחברת מי עדן חבילות במחירים דומים

המומלצות
מי עדן 40
לחודש לחודש
נביעות מים 96
לחודש לחודש
תמי 4 118
לחודש לחודש
נגישות