אישה: הסדרה שנכנסה לנו ללב

אישה

תוכן עניינים

הסופר הרוסי לב טולסטוי אמר פעם כי כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו, אולם המשפחות האומללות, אומללות כל אחת בדרכה שלה.

המשפט הזה הוא אולי ההסבר לכך שפעם אחרי פעם הסדרות הטורקיות המרגשות ומלאות הדרמה מצליחות לגעת בנו מחדש ולסחוט מאיתנו דמעות, למרות שכבר חשבנו שאולי מיצינו את הז'אנר.

 

דרמה שתסחוף אתכם

"אישה" (Kadin) היא דרמה טורקית סוחפת בת 3 עונות שמבוססת על סדרה יפנית ועלתה לאקרנים בשנת 2017 בכיכובה של אוזגה אוזפירינג'י בת ה33.

בהאר צ'צמלי היא אישה בשנות ה30 לחייה שגדלה כמעט כיתומה בעולם. בגיל צעיר היא ננטשה על ידי אמא וגדלה תחת חסותו של אביה, שמוסר אותה לאימוץ בידי אישה אחרת.

חייה של בהאר משתנים כאשר היא נפגשת עם אהבת חייה, סארפ, מטפס הרים חתיך. לשניים נולדים שני ילדים, ניסאן ודורוק. אולם בזמן שבהאר הייתה בהריון עם בנם השני סארפ נעלם באופן פתאומי, לאחר שככל הנראה נהרג בתאונה ימית עלומה שתלווה אותנו לאורך הסדרה כולה ועד לפרק האחרון והדרמטי.

אף שהסדרה מתחילה ארבע שנים לאחר היעלמותו של סארפ, דמותו מלווה אותנו דרך פלאשבקים שמציגים את דמותו ויוצרים פאזל מורכב של הנפש האנושית.

למרות שבתחילה סארפ נראה כגבר המושלם, דמותו הולכת ומקבלת עומק נוסף שהופך אותה לא רק למסתורית יותר, אלא גם לאנושית יותר.

 

לא מאבדים תקווה

למרות הטרגדיה שחוותה, בהאר אינה מאבדת תקווה ובוחרת להקדיש את חייה לילדיה. כאם חד הורית ללא תמיכה ממשפחה שעוטפת אותה ועוזרת לה, בהאר נאלצת לעבוד שעות נוספות ולמצוא את הדרך לשרוד בטורקיה שלא תמיד מאירה לה פנים.

כך למשל, לאחר מותו של סארפ בעל הבית מפנה אותה מהדירה בה התגוררו כך שהיא צריכה לעבור עם ילדיה הקטנים לשכונה מפוקפקת. 

העלילה בסדרה ממשיכה להתפתל, ומציגה את היכרותה של בהאר עם עאריף, גבר שהופך לסוג של תחליף אב לילדיה הקטנטנים. הקושי הכלכלי והמוות של סארפ, גורמים לבהאר לחדש את הקשר עם האם שהזניחה אותה בילדותה, מה שמוביל להצפתם של משקעי ילדות עמוקים.

בקו עלילה נוסף ומקביל, מתוודעים הצופים לדמותה של שירין, אחות למחצה של בהאר לה יש קשר מסתורי להיעלמותו של סארפ.

אה, וחוץ מכל זה, שירין לא מאוד שמחה מהניסיון של בהאר להשלים עם אימן. מה מפריע לשירין, ואיך היא קשורה להיעלמותו של סארפ? בשביל זה תצטרכו לראות את הסדרה.

 

רק שהילדים יהיו מאושרים, השאר לא חשוב

קשה שלא להזדהות עם דמותה של בהאר, שנאבקת על אושרם של ילדיה. מרשים לראות כיצד היא שמה את עצמה במקום השני ודואגת בראש ובראשונה לכך שילדיה יגדלו באופן שונה מזה שהיא גדלה בו.

בהאר עובדת שעות נוספות בעבודה שנייה כמלצרית, עבודה שלא מאוד סטנדרטית עבור אישה בגילה בטורקיה. אולם העבודה עד מאוחר באה על חשבון הילדים בסוף, שמוצאים את עצמם אומללים לבדם בדירה בזמן שהיא עובדת.

סצנות קשות ומטלטלות מהסוג הזה מצליחות להציג את החיים הקשים והעצובים שעוברים על בהאר בניסיון להשאיר את הראש מעל המים.

העולם הוא לא תמיד מקום נעים ונוח; דמותה של בהאר מציגה את עולמן של נשים שאין להם באמת כיצד לגאול את עצמן מהריסות חייהן.

הסדרה שגם מציגה מסר של סולידריות נשית, כאשר חברותיה של בהאר מתגייסות לעזרתה, מעלה מחדש למודעות גם סוגיות מוסריות מורכבות, כמו זכויות נשים בחברה שנמצאת על התפר שבין מזרח למערב.

כמו סדרות רבות אחרות, גם את "אישה" תוכלו למצוא בשירות של פרטנר טיוי.

קרדיט תמונה: Netflix.com

רוצה להוזיל בקלות את חבילת הטלוויזיה שלך?

סמן 3 חברות ויותר

מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

ברי מים

ברי מים

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

לוגו סמארט קאט