תפריט
שירות וידאו סטרימינג של APPLE

האם בקרוב תתחילו לצפות בתוכן מקורי של APPLE?

הישראלים כבר מזמן אימצו את נטפליקס, אבל ייתכן שחוץ מהמתחרה אמזון (Amazon Prime Video), הם ייהנו ממתחרה נוספת: אפל.

יש כבר לא מעט שמועות שמרמזות על תכניותיה של הענקית האמריקאית, אשר עובדת על שירות סטרימינג שיתחרה בשחקניות הראשיות – בדומה לתחרות שמספקת אפל בשירות הסטרימינג המוזיקלי שלה אפל מיוזיק. ההכרזה צפויה ממש בקרוב, ב-25 במרץ, כאשר הזמינות תגיע מאוחר יותר – לא ברור אם כבר באפריל או בהמשך השנה בסתיו.

מדובר על שירות סטרימינג של תוכן וידאו, שלא ברור אם יושק כאפליקציה נפרדת או כזה שזמין באפליקציות צפייה אחרות. מן הסתם, ההשקה תחל בארצות הברית, אך לאחרונה פורסם שלאחר מכן תהיה השקה בינלאומית ביותר מ-100 מדינות, כך שקיים סיכוי גבוה שישראל תהיה ביניהן.

מבחינת הצרכנים בעולם והצרכנים בישראל, זו כמובן בשורה מעניינת ומסקרנת. כידוע, אפל מצליחה מאוד בתחום המוזיקה. היא נכנסה לתחום הסטרימינג המוזיקלי עם אפל מיוזיק רק בשנת 2015, ויש לה היום כבר כ-50 מיליון משתמשים. כניסה לשוק הטלוויזיה יכולה להעשיר מאוד את מגוון התכנים שהצרכנים יכולים לבחור מהם – ומעבר לכך, לחולל תחרות במחירים.

אפל תסתמך גם על תוכן מקורי שהיא תפיק וגם על תוכן שתרכוש, וכמו שאפשר לצפות מאפל – היא משקיעה בכך הרבה מאוד כסף. בשלב זה, מדובר בהשקעה של כמיליארד דולר בהפקות מקור ובשמות נוצצים כמו אופרה ווינפרי, סטיבן ספילברג וריס ווית'רספון. ממש בימים אלה היא חתמה גם עם השחקנית ברי לארסון, כשהדיבור הוא על סדרה על ה-CIA. עוד מדברים על גרסה מחודשת לרחוב סומסום, סדרת מתח של מ. נייט שמלאן ועוד. לפי השמועות,

באפל TV יעבדו על קומדיות ותוכן איכותי, תוך הימנעות משימוש מאסיבי באלימות ובעירום.

התכנים המקוריים של אפל יהיו כנראה זמינים לצפייה חינם לכל מי שמחזיק במכשיר של אפל.

עם זאת, לא הכול ורוד. אפל תהיה חייבת להשקיע הרבה משאבים לא רק בתוכן אלא בפריסה ובזמינות שלה. נטפליקס, למשל, זמינה כבר ב-190 מדינות ובפלטפורמות רבות מאוד. אפל מצדה אוהבת בדרך כלל לפעול בסוג של גן נעול, ועכשיו תצטרך להיות זמינה לצרכנים בכל מיני דרכים ומכשירים. בתחום הסטרימרים, למשל, מי ששולטות בשוק הן אמזון וגוגל, ובתחום הטלוויזיות החכמות שולטות מתחרות אחרות שלה – סמסונג ו-LG.

כאמור, ההכרזה צפויה כבר ב-25 במרץ, ולאירוע הוזמנו כוכבים כמו ג'ניפר אניסטון, ריס ווית'רספון ועוד. מועד ההגעה לישראל ייחשף ככל הנראה רק לאחר מכן.

בינתיים, המשיכו לצפות בתכנים מעניינים בחברות הטלוויזה הקיימות בשוק.
להשוואה בין חבילות הטלוויזיה הקליקו כאן והתחילו לחסוך!

בחרו תחום להשוואה והוזלת עלויות:

נגישות