נלחמים על כל מנוי

במסגרת התחרות בין שירותי הטלוויזיה, חייבות החברות לחדש כל הזמן – גם מבחינת התוכן וגם מבחינת הטכנולוגיה.

דוחות חברות התקשורת שפורסמו לאחרונה מחדדים את הצורך להילחם על כל מנוי. כך למשל, הדוחות של בזק מגלים כי חברת הלוויין yes הפסידה 27 מיליון שקל ברבעון האחרון, לעומת הפסד של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד וכי מספר המנויים בסוף הרבעון עמד על 565,000 איש, לעומת 568,000 ברבעון הקודם. מדובר ב-3,000 מנויים שבחרו לעזוב את החברה, וככל הנראה עברו לחברה אחרת.

לאן הלקוחות עברו?

ייתכן שחלקם לפחות עברו לפרטנר TV, משום שבניגוד ל-yes, פרטנר דווקא מדווחת על גיוס מנויים. ברבעון האחרון הצטרפו לפרטנר TV כ-19,000 מנויים, וכיום – שנתיים מאז השקתה, יש לה 170,000 מנויים. חלק אחר ממנויי yes עברו ודאי לסלקום TV, אשר גייסה גם היא מנויים חדשים ברבעון האחרון. מדובר ב-12,000 מנויים חדשים, כך שיש לה כעת 239,000 מנויים.

היו כנראה גם מנויים שעברו לחברת הוט, אשר ברבעון השני של 2019 נוספו לה 6,000 מנויי כבלים, וזאת לעומת תוספת של 3,000 לקוחות ברבעון הקודם.

בכל מקרה, המלחמה על המנויים קשה ולא פוסקת לרגע.

אז מה עושים כדי לגייס מנויים חדשים או לשמר מנויים קיימים?

הנה שתי דוגמאות מהימים האחרונים:

סלקום TV הודיעה כי היא מוסיפה ערוצים לחבילה ללא תשלום, כאשר שניים מהם הם ערוצי ספורט פופולריים, שכבר קיימים אצל חלק ממתחרותיה. מדובר בערוץ יורוספורט 1HD, ערוץ יורוספורט 2 וערוץ דיסקברי.

בסלקום הבינו ככל הנראה שככל שיתקרב מועד האולימפיאדה בטוקיו, חשיבותם של ערוצי הספורט תגדל – ובמיוחד ערוצי יורו ספורט שיש להם זכויות שידור רבות לאולימפיאדה. ערוצים אלה גם מדברים ללא מעט קהל חובב טניס, ספורט מוטורי, אתלטיקה קלה ורכיבת אופניים – ומספר הצופים שמביעים עניין בתחומים אלה כנראה הולך וגדל.

מאז השקתה של סלקום עומד מחירה של חבילה חודשית בסלקום על 99 שקל, ומדי כמה חודשים היא מוסיפה ערוצים חדשים ללא תשלום. הצעד האחרון מגיע זמן קצר אחרי מהלך חשוב שסלקום TV עשתה כדי להתמודד עם דרישות הצרכנים: שיתוף פעולה עם נטפליקס. מנויי סלקום מקבלים כעת גישה לנטפליקס דרך הממיר (החדש) ודרך השלט. בכך היא מיישרת קו עם פרטנר TV שכבר הציעה כזאת מאז הקמתה ועם הוט שהחלה להציע זאת לפני מספר חודשים.

ואם מדברים על הוט, הרי שהיא לא יושבת בחיבוק ידיים. השבוע הודיעה החברה כי חברת ALTICE שבבעלות פטריק דרהי, המחזיקה בחברת הוט, חתמה על הסכם עם חברת אמזון. המשמעות היא שבעוד מספר חודשים יוכלו מנויי חברת הוט לצפות דרך ממירי החברה לא רק בנטפליקס אלא גם בשירות הסטרימינג המתחרה, Amazon Prime Video.

לאמזון פריים וידאו יש לא מעט תוכן מקורי מוצלח ואהוב, ובארה"ב השירות הזה כיום הוא שירות הסטרימינג מספר 2 מבחינת כמות המנויים. מחיר המנוי לאמזון פריים וידאו נמוך יותר מהמחיר של נטפליקס, ועומד כל כ-6 דולר לחודש (ו-3 דולר לחודש בששת החודשים הראשונים).

הצרכנים מצדם צריכים להיות ערניים למתרחש, לבדוק מדי פעם מחירים של חבילות ולהשוות גם את הערוצים והשירותים שכוללות אותן חבילות.

רוצים להתחיל לחסוך בטלוויזיה?

היכנסו עכשיו והשוו מבין כל חברות הטלוויזיה ובחרו חבילה מתאימה ומשתלמת!