fbpx

טלפון קווי: יצאנו לבדוק אם יש עדיין שימוש

טלפון קווי
תוכן עניינים

אנשים צעירים, שנולדו בשנות האלפיים, כבר כמעט לא מכירים את האפשרות לשימוש בטלפון נייח, כל שכן טלפון חוגה, שהיה בשימוש בשנות השבעים והשמונים של המאה העשרים.

רובם מכירים רק את הטלפון החכם, חלקם גם את הטלפונים הניידים המוקדמים. בעקבות הופעתם, החל להעלם השימוש בטלפון נייח כמעט לגמרי.

יחד עם זאת, יש לא מעט אנשים שעדיין מחזיקים טלפון נייד, לאו דווקא במשרד, או במקום העבודה, אלא בבית.  יצאנו לבדוק – למה הם לא מוותרים על הנייח שלהם? מה יוצא להם מזה? האם הנייח עדיין חי בועט וקיים?

מי עדיין משתמש בטלפון נייח?

שימוש בטלפון נייח נותר עיקרי ומרכזי אצל אנשים מבוגרים בעיקר, שלא התרגלו לטלפונים הניידים ואוהבים את הפשטות והיעילות במכשיר הזה, שאין בו יותר מדי אפשרויות להתבלבל. הוא פשוט מאפשר להם להרים את השפופרת, ללחוץ עם כמה כפתורים ולקבל שיחה באיכות גבוהה, לאחוז בשפורפרת הטלפון הנוחה, המתאימה לממדי הפנים וכף היד ולנהל שיחה ללא הפרעות.

לצידם, שיאנים נוספים בשימוש בטלפון נייח, הם מקומות עבודה למיניהם, בעיקר משרדים, שהעובדים בהם אינם נמצאים בתנועה לאורך היום ונדרשים לשבת באופן קבוע מול עמדת המחשב שלהם, לקבל, או להוציא מספר גדול של שיחות. זה מתאפשר כמובן ביתר נוחות ופחות קרינה, כאשר משתמשים בטלפון נייח.

אחרונים חביבים ברשימה, הם הורים לילדים צעירים, שלא רוצים לקנות לילדים שלהם טלפון נייד, מחובר לכל הרעות החולות של האינטרנט ומעדיפים להתקין בבית טלפון נייח, שיאפשר לילדיהם להתקשר במידת הצורך – לחברים, לקרובי משפחה וגם להורים, אם אינם נמצאים בבית. כך נחסכת מהילדים קרינה ברמה גבוהה וחשיפה לתכנים בלתי הולמים באינטרנט ולהורים נחסכות הוצאות ודאגות מיותרות.

מה עוזר לטלפון הנייח לשרוד את האבולוציה במכשירי התקשורת?

למבוגרים שבינינו, עדיין יש זכרונות מתוקים, מהימים שבהם אפשר היה להתקשר רק כשנמצאים בבית, מהטלפון הקווי, הנייח, לריב עם ההורים, או האחים על זמני השימוש במכשיר, להתרגז על החשבון המנופח שקיבלנו בסוף החודש ולדפדף בספרי הטלפונים העצומים של "דפי זהב".

הטלפונים של פעם לא סיפקו לנו את כל האפשרויות שנמצאות במכשירים החכמים – אימייל, פייסבוק, אינסטגרם, בנק, קופת חולים, מסנג'ר, משחקים – הכל במרחק לחיצת כפתור.

אז איך יכול להיות שאנחנו עדיין מדברים עליהם בנוסטלגיה? איך זה שעוד לא הפסקנו לגמרי להשתמש בהם?
תחושת ביטחון – טלפונים נייחים מנותקים מהתלות המוחלטת באינטרנט. לכולנו יצא להיתקע פה ושם בלי אינטרנט, דווקא ברגע קריטי וחשוב. טלפון קווי אינו תלוי באינטרנט לצורך הפעלתו ואפשר לסמוך עליו גם אם הרשת תתמוטט ואפילו אם תהיה הפסקת חשמל (בחלק מהמכשירים לפחות).
נוחות – אחיזה בשפופרת של טלפון קווי היא נוחה ונעימה – הוא מותאם בגודלו ובצורתו בדיוק לצורת הפנים ולמרחק המדויק בין הפה לאוזן, תחושת האחיזה ביד נעימה וטבעית גם היא, אבל השוס האמיתי הוא, שטלפון נייח לא מושך אותנו לעשרות הסחות דעת נוספות. למי מאיתנו לא קרה, שנכנס לנייד כדי לבצע חיוג וקלט שיש לו המון התראות מעשרות האפליקציות בטלפון החכם, נכנס לבדוק את ההתראות ושכח לגמרי משיחת הטלפון? עם טלפון נייח זה כמובן לא קורה. המכשיר ממוקד בניהול שיחות בלבד.
מקצועיות – בין אם אתם עצמאים או לקוחות, אתם מכירים את התחושה המשתנה, כשאתם מקבלים שיחת טלפון ממספר נייד, או ממספר נייח. מספר נייח, עבור בית עסק, משדר יציבות, אמינות ונוכחות, שמספר טלפון נייד אינו מספק.
כשמדובר על טלפון קווי, שאינו אלחוטי, כלומר מחובר בכבלים אל נקודת תקשורת בקיר. לכן אתם מקבלים הרבה פחות קרינה עם השימוש בו וזו עוד סיבה טובה לכך, שהטלפון הקווי עדיין משמש לא מעט אנשים.
טלפונים נייחים בימינו יכולים להיות די חדשניים וטכנולוגיים, אם מניחים בצד לרגע את עניין הקרינה. יש מכשירים אלחוטיים משוכללים, שאמנם תלויים בחשמל להפעלה, אבל מציעים גם ממשקים שונים, שמחברים אותם לעולם הסלולר, כמו שליחת הודעות טקסט ועוד.
אחרון חביב – יש פונקציות מדליקות לגנרי, שקיימות רק בטלפונים נייחים, כמו של פעם.

שירותים מיוחדים שיש רק בטלפון נייח

חיוג אוטומטי – שירות מציל חיים ובינינו, גם נוח וחביב – מרימים את שפופרת הטלפון ולאחר כמה שניות, אם לא חייגתם שום מספר, הטלפון מחייג אוטומטית למספר חירום שהגדרתם מראש. מתאים במיוחד לבית עם ילדים שנשארים לבד, לקשישים, או לאנשים מוגבלים.
שיחה חונה – במקום להיות בממתינה על הקו, או לנתק ולהתקשר שוב אחרי כמה דקות, אתם יכולים להניח את השפופרת. הטלפון מחייג בעצמו ומצלצל שוב, כאשר המספר אליו חייגתם מתפנה.
הפניית שיחות – "עקוב אחרי" – אם אתם לא בבית וממתינים לשיחה חשובה, תוכלו להפעיל את השירות ולקבל את השיחה לכל מספר אחר לבחירתכם, כולל התא הקולי שלכם.
שיחה אחרונה – בעיקר אם אין לכם צג זיהוי על הטלפון הנייח שלכם, אבל גם אם אתם רוצים לדעת למי הילדים התקשרו כשלא הייתם בבית, תוכלו ללחוץ על כמה כפתורים והטלפון יחייג אוטומטית למספר האחרון שאיתו שוחחו ממנו לאחרונה.
חיוג מקוצר – כמו בנייד, אבל יותר ידידותי למשתמש – לחיצה ארוכה על אחד מלחצני הטלפון לבחירתכם, תיצור חיוג אוטומטי למספר שהגדרתם מראש. מתאים בעיקר לאנשים שמתקשים לזכור בע"פ מספרי טלפון ארוכים, או פשוט לא מתחשק להם לחייג.
שיחה חסויה – רוצים לחייג ולא להיות מזוהים? אתם יכולים לחסום את זיהוי המספר שלכם על ידי המכשיר שאתם מחייגים אליו.

בשורה התחתונה

כנראה שאף אחד כבר לא יצליח להפריד אותנו הטלפוני החכמים שלנו, מהאפליקציות ומכל אמצעי התקשורת החדשים, שאינם מחייבים שיחה קולית, אבל אולי לרגעים שבהם נמאס לכם מהמכשיר החכם, לרגעים שאתם רוצים קצת יותר שקט וקצת פחות הסחות דעת, לתחושת הביטחון, שתמיד יהיה לכם איך ליצור קשר, גם אם הרשתות יקרסו – אין כמו טלפון נייח, שיתן לכם את כל אלה ועוד יותר.

בואו נודה באמת: הלב שלנו שייך לסלולר. אנחנו אוהבים אותו, מדברים אתו, ישנים אתו, ולא עוזבים אותו לבד. אבל אולי כמו בכל מערכת יחסים נעים לנו לתת לו קצת מנוחה. ואם נתגעגע אליו, תמיד נוכל לצלצל אליו מהטלפון הקווי (רק לא בין שתיים לארבע!).

רוצה להוזיל את חבילת הטלפון הקווי?

סמנו חברות מהן תרצו לבחון הצעה משתלמת

מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

ברי מים

ברי מים

רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!
smartcut

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

כבר יוצאים?
תנו לחברות להפתיע אתכם עם טלפון קווי משתלמות