חודש ניסיון או הנחה למשך כמה חודשים? המאמר שיעזור לכם להחליט

אישה רואה טלוויזיה
תוכן עניינים

כמעט בכל עסקה שתרצו לעשות – סלולר, סטרימינג, תשתיות רשת, ברי מים ואפילו מזרוני שינה, מגוון האופציות שתוכלו למצוא ברשת עשוי להיות מבלבל ומציף. החברות השונות מציעות דילים שונים שמשתנים לא רק בתוכן שלהם (כמו למשל בנפח החבילה או במספר הערוצים) אלא גם במחיר ולא רק במחיר אלא גם בהשתנות שלו לאחר מספר חודשים או תקופת ניסיון חינמית. במאמר הזה נעסוק בהבדל שבין חודש ניסיון להנחה במשך מספר חודשים כך שסוף סוף תוכלו להחליט מה האפשרות שמתאימה לכם.

 

היתרון בעסקאות שכוללות חודש ניסיון

היתרון הגדול שבחודש ניסיון מתנה הוא העדר ההתחייבות והיכולת לצאת מהעסקה בכל רגע ללא תשלום. כך תוכלו לבדוק את נותן השירות בצורה המיטבית מבלי שהתחייבתם. תוכלו להתקשר לשירות הלקוחות ולראות כמה הם זמינים, לבחון האם ישנם תקלות בחבילה או שהיא עובדת חלק כפי שהובטח לכם, ומה איכות הגלישה והרשת בעיר או ביישוב בהם אתם גרים.

בנוסף לכך כשחברה מעניקה חודש ניסיון הדבר מקנה תחושת ביטחון מסוימת שהחברה מסוגלת לעמוד מאחורי ההכרזות השיווקיות שלה ולעמוד למבחן הלקוחות. חישבו על חברת סלולר שמציעה לכם לבדוק את הגלישה שלה במשך חודש ובמידה ולא תהיו מרוצים תוכלו לעבור חברה ללא תשלום עבור השירות הלא מוצלח שקיבלתם – זו בדיוק האופציה שניתנת לכם בעסקאות מהסוג הזה. אז לכאורה נראה שמכאן יש לכם רק מה להרוויח. מה כבר יכול להיות רע בלקבל שירות בחינם?

 

החסרונות שבעסקאות עם חודש ניסיון

אולם לעיתים יש גם חיסרון בחודש ניסיון. החיסרון הראשון הוא ההשקעה בתשתיות: גם אם קיבלתם את השירות בחינם, ייתכן שתאלצו לשלם עבור התשתית הבסיסית של השירות כמו כרטיס סים בחברת סלולר או התקנת לווין לחבילת תוכן בטלוויזיה.

מעבר להפסד הכספי שבהשקעת כסף בתשתית שלבסוף לא נעשה בה שימוש משמעותי, יש להשקעה הזו משמעות נוספת: אחרי שכבר פתחנו את הכיס והשקענו סכום כספי (ואפילו המינימאלי ביותר!) בתשתיות, אנחנו מועדים להמשיך את העסקה גם אחרי שאנחנו לא מרוצים ממנה או שהיא לא משתלמת לנו כלכלית. בעולם הפסיכולוגיה התופעה הזו ידועה כהטיה קוגנטיבית בשם Sunk Cost Fallasy והיא מבוססת על ההכרה שאנשים לא מוכנים להיות פראיירים – ולכן הם נעשים פראיירים יותר.

כך למשל אתם עשויים למצוא את עצמכם בהצגה שאתם סובלים ממנה רק בגלל ששילמתם עבור כרטיס הכניסה 200 ש"ח. אחרי שהשקעתם את הכסף – תרצו להרגיש שקיבלתם תמורה, ולכן תישארו בהצגה אפילו שזמרת האופרה עולה לכם על כל העצבים. את התכונה הזו בדיוק החברות מקוות לנצל, ולכן חודש מתנה הוא דיל שעשוי להיות מצוין עבורם, וכדאי להיות מודע לכך.

 

אל תשכחו להתנתק

חיסרון נוסף שקיים בעסקאות מהסוג המוזכר הוא שהלקוח – כלומר אתם – עשוי לשכוח להתנתק בסוף החודש וכך למצוא את עצמו מחויב לחודש נוסף גם אם הוא לא מרוצה. גם כאב הראש שכלול בלבחור חברה חדשה ולהחליף את הישנה עשוי לגרום לאנשים להישאר בעסקה שהם לא מרוצים ממנה, ולכן לפני שרצים על עסקה שכוללת "חודש ראשון חינם" כדאי לוודא שאתם אכן מעוניינים בה גם לאחר מכן, במידה והשירות יסופק ויעבוד כראוי.

לסיכום, אף שלא הכל ורוד נראה שיש הגיון כלכלי בקבלת חודש מתנה ולא מדובר במלכודת דבש בלבד ובסך הכל זו עשויה להיות אפשרות מצוינת שתקנה לכם הזדמנות לבדוק את השירות ומעמידה את הספק במבחן שמחייב אותו להיות טוב יותר.

 

היתרון הכלכלי שבהנחה למשך מספר חודשים

למרות היתרונות הברורים שיש בחודש ניסיון חינם, במקרים רבים הנחה שתינתן במשך מספר חודשים עשויה להיות משמעותית יותר מהזווית הכלכלית, כך שאם חיסכון כספי הוא הדבר שאתם מקווים להשיג ייתכן שהאופציה הזו היא העדיפה מבין השניים; למרות זאת, יש להשוות בכל הצעה את גובה ההנחה ולחשב את החיסכון הצפוי.

ניקח לדוגמה את חבילות הטלוויזיה המורחבות של yes ULTIMATE ושל NEXT TV מבית HOT. מחירה של חבילת הULTIMATE הוא כ 69 ש"ח לשלושת החודשים הראשונים, ו199 ש"ח לחודש לאחר מכן – בסך הכל חיסכון של 130 ש"ח לחודש ו390 ש"ח לכל תקופת ההנחה.

לעומת זאת, בNEXT TV תקבלו חודש ראשון במתנה, ולאחר מכן תשלמו 79 ש"ח לחודש למשך שנה, ולאחר מכן 99 ש"ח לחודש (למצטרפים אונליין). בסך הכל תהנו מהטבה בשווי 319 ש"ח שכוללת גם חודש מתנה וגם מחיר מוזל בשנה. בסך הכל, מדובר בהפרש כספי של 71 ש"ח שתוכלו לחסוך בהטבה המשמעותית של yes. אולם לא מדובר בפער משמעותי, ולעיתים שילוב של חודש מתנה עם מספר חודשים במחיר מוזל עשוי להיות משתלם יותר.

חבילה נוספת של NEXT TV  למצטרפים דרך נציג באתר SMARTCUT כוללת הנחה ל-4 חודשים, 49 ש"ח לחודש ולאחר מכן, 99 ש"ח לחודש.

בחלק מהעסקאות תוכלו לנצל את התחרות בשוק כך שתמשיכו לשלם את המחיר המוזל גם בתום העסקה. כך למשל תוכלו לעבור חברת סלולר לאחר כל שנה או שנתיים כך שתחסכו את העלייה הצפויה במחיר. במקרים רבים חברת הסלולר שבה אתם נמצאים תרצה להשאיר אתכם בגבולות העסקה הראשונית, כך שתוכלו לקבל גם ממנה הצעת מחיר זולה יותר מאשר העלייה הצפויה בחבילה. במידה ותעבדו כך – תוכלו להנות מההנחה שניתנה למספר חודשים למשך תקופת זמן ארוכה באופן משמעותי, וזו אופציה שכדאי לקחת בחשבון.

לסיכום נראה שאף שלעיתים קרובות הנחה למספר חודשים תהיה בחירה כספית מוצלחת יותר, יש לבדוק את ההצעות ולהשוות בניהם בכל מקרה ומקרה על מנת לקבל החלטה מושכלת.

 

מחפשים את העסקה שתתאים לכם? אנחנו נשמח לעזור

לא משנה אם אתם מחפשים עסקת סלולר משתלמת, ספק רשת איכותי או חבילת תוכן וסטרימינג, אנחנו בSmartCut נשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם להשוות את המחירים ולקבל את ההצעה הטובה ביותר. אצלנו באתר תמצאו סקירה מלאה ועדכנית של כל החבילות שמציאות החברות השונות, וכן תוכלו להשוות אותם זו לצד זו כך שתוכלו לבחור בניהם.

אם אתם מעוניינים לקבל הצעות נוספות שלא תוכלו למצוא באתרים אחרים, אתם מוזמנים ליצור קשר חינמי עם הנציגים שלנו שעומדים בקשר ישיר מול כל הספקים (גם הגדולים וגם הקטנים!) ותוכלו לקבל הצעות מיוחדות שיתאימו לכם בדיוק.

רוצים להוזיל את חבילת הטלוויזיה?
סמנו חברות מהן תרצו לבחון הצעה משתלמת
מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

ברי מים

ברי מים

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!

רוצה להוזיל את חבילת הטלוויזיה?