סיבים אופטיים בית פרטי: איך מצטרפים לסיבים גם בבית שלכם

כבלי אינטרנט
תוכן עניינים

מכירים את זה שאתם מתקלחים בשעות הערב אבל המים בקושי זורמים – כי כל הבניין מתקלח? ככה זה גם בגלישה באינטרנט. אבל מהיום, לא חייבים לחלוק את האינטרנט עם השכן: תשתית הסיבים האופטיים שמשגעת את העולם מגיעה גם אל הבית הפרטי. התשתית שמאפשרת גלישת אינטרנט במהירות גבוהה וחלקה יותר נפרסת בימים אלו ברחבי הארץ, ומגיעה אל יותר ויותר ערים ושכונות.

איך מצטרפים לתשתית סיבים אופטיים בית פרטי, מי יכול להצטרף – וכמה התענוג הזה עולה? כל הפרטים.

 

מה זה בכלל סיב אופטי?

הסיב האופטי הוא טכנולוגיה חדשנית שמאפשרת העברת אור מקצה אחד לאחר. הסיב שקוף, עשוי זכוכית מצופה בפלסטיק להגנה, והוא דק במיוחד – יותר דק משערה של אדם. למרות גודלו הזעיר, הסיב מאפשר להעביר רוחבי פס אדירים, ומידע בנפח עצום ובמהירות שיא לאורך מרחקים ארוכים מאוד.

זוג סיבים אחד יכול להעביר כמויות מדהימות של נתונים, ומדובר בטכנולוגיית התקשורת המתקדמת ביותר בעולם.

להשוואת מחירי סיבים אופטיים >>

מה ההבדל בין האינטרנט שיש לי היום לאינטרנט על גבי סיב אופטי?

עם התפתחות האינטרנט והתרחבות השימוש בו ככלי להעברת סרטים, מסמכים ומדיה, יותר ויותר אנשים מבינים שלא ניתן להסתפק בתשתית האינטרנט הבסיסית אליה התרגלנו, ויש צורך באמצעי תקשורת משמעותי יותר על מנת להנות מגלישה מהירה ואמינה.

במיוחד לאחר מגפת הקורונה והמעבר לעבודה עסקית מרחוק נראה שהצורך באינטרנט מהיר הפך חיוני יותר מאי פעם: לא כולם יכולים להרשות לעצמם להיתקע באמצע פגישה עסקית, או לאפשר לישיבה לקרוס.

תשתית הסיביים האופטיים נועדה לתת מענה לבעיה הזו, ולשנות את חוויית האינטרנט מן הקצה אל הקצה.

כיום תשתית האינטרנט הנפוצה בישראל מבוססת על טכנולוגיית DSL שמעבירה נתונים על גבי סיבי נחושת. סיבי הנחושת מושפעים מגורמים רבים, כמו למשל מידת העומס על הרשת, מיקום התשתית והמרחק בין הדירה לארון התקשורת ברחוב.

ככל שנעשה שימוש במספר מכשירים גדול יותר, כך פוחתת באופן משמעותי איכות הגלישה לעומת המהירות המקסימלית שניתן לקבל.

לעומת זאת, רשת הסיביים האופטיים איננה תלויה בגורמים כמו מרחק הסיב או מידת העומס עליו, ומספקת תשתית אמינה ומהירה הרבה יותר גם כאשר נעשה שימוש במספר מכשירים במקביל.

אז כמה זה מהר יותר? לפי הערכות המומחים המהירות בתשתית הסיביים האופטיים עשויה להגיע עד לפי 10 מהמהירות המקובלת בישראל.

ובעברית שלנו, מה שזה אומר: באמצעות סיבים אופטיים ניתן להוריד אלבום מוסיקה שלם בפחות משינה, סדרה שלמה באיכות של HD פחות מ- 40 שניות, ולהעלות קבצים לענן בגודל עשרות ג'יגה בפחות מ- 5 דקות.

להשוואת מחירי סיבים אופטיים >>

איך ניתן לדעת אם הבניין שלי מחובר ומתי ניתן להתחבר?

הפריסה של תשתית הסיביים האופטיים נמצאת בימים אלו בעיצומה, ויותר ויותר שכונות נהנות מהשירות החדש. משרד התקשורת עמל בימים אלו על פרויקט הנגשה כללית, שנועד ליצור מפה אחודה וידידותית לצרכן כך שיהיה קל ופשוט לדעת האם אזור מגוריכם כבר הצטרף לשירות.

עד שהמפה הזו תושלם – ניתן לבדוק עם החברות השונות שמציאות חבילת אינטרנט בסיב אופטי האם התשתית כבר הותקנה בבניינכם.

ערים רבות כבר מחוברות לתשתית הסיבים האופטיים, ובניהם ניתן למנות את אור יהודה, ירושלים, כפר סבא, תל אביב, ראשון לציון, רחובות, רמלה, באר שבע, הוד השרון, פתח תקווה, רמת השרון, מודיעין, ראש העין, גבעתיים, באר יעקב, קריית אונו, יהוד, גבעת שמואל, הרצליה, חדרה, חולון, יבנה ונתניה.

על מנת לבדוק אם השכונה שלכם כבר מחוברת לתשתית יש ליצור קשר עם נציגי החברות שיבדקו את העניין. מעוניינים שנציגי החברות ירדפו אחריכם? השאירו פרטים ליצירת קשר אצלנו בסמארט קאט – ואנו נדאג שהם כבר יגיעו אליכם. 

 

איזה חברות מציעות חבילות אינטרנט בסיב אופטי?

סיבים אופטיים של סלקום

סלקום בשיתוף פעולה יחד עם חברת UNLIMITED מציגה 3 מסלולים שונים המבוססים על סיב אופטי, במהירות של 300, 600, ו- 1000 MB לשנייה:

בחבילה הראשונה, תתקבל מהירות הורדה של 300 MB לשנייה במחיר של 110 ₪ לחודש, כאשר עלות ההתקנה והנתב כלולות במחיר והמחיר הינו קבוע ובלתי משתנה.*

בחבילה השנייה, ניתן לקבל מהירות הורדה של 600 MB לשנייה במחיר של 119 ₪ לחודש כאשר גם כאן ההתקנה והנתב כלולות במחיר והמחיר אינו משתנה.*

בחבילה הרחבה ביותר, ניתן להנות ממהירות הורדה של עד 1,000 MB לשנייה וזאת במחיר של 125 ש"ח בחודש ובתנאים דומים.*

בנוסף לכך ובכל המסלולים, מציעה סלקום הטבת סלולר ללא עלות נוספת למצטרפים לשירות הסיביים האופטיים. ההצעה כוללת הוספת קווי סלולר בעלות של 33.9 ₪ בחודש לקו עבור גלישה בנפח של 100 GB ומחיר ללא פקיעה.*

להשוואת מחירי סיבים אופטיים >>

סיבים אופטיים של פרטנר

בפרטנר ניתן למצוא 3 חבילות סיביים אופטיים שחוסות תחת המותג בשם פרטנר FIBER:

החבילה הראשונה, מספקת מהירות הורדה של 300 MB במחיר של 80 ₪ בחודש, וכוללת מחיר קבוע והתקנה ללא עלות נוספת. עם זאת, בפרטנר ישנה עלות חודשית בסך של 25 ₪ עבור הנתב, שניתן לרכוש גם בעלות של 20 ₪ לחודש במשך 36 חודשים.*

החבילה השנייה מבטיחה למשתמשים בה גלישה במהירות של 600 MB במחיר של 90 ₪ לחודש, גם כאן במחיר קבוע והתקנה ללא עלות, אך בעלות חודשית נוספת דומה עבור נתב הרשת.*

החבילה השלישית והגדולה ביותר שמתאימה לאלו שמעוניינים בגלישה במהירות שיא של 1,000 MB לשנייה. מחיר החבילה הוא 100 ₪ לחודש וגם היא מוצעת בתנאים דומים (ללא דמי התקנה, מחיר קבוע ותשלום נוסף עבור נתב רשת).*

 

סיבים אופטיים של 019 מובייל

כמו מתחרותיה, גם 019 מובייל מציעה 3 חבילות בנפחי גלישה שונים:

חבילה בסיסית במהירות גלישה של 200 MB ובמחיר של 89.80 ₪ לחודש.*

חבילה מורחבת במהירות גלישה של 500 MB ובמחיר של 98.80 ₪ לחודש.*

חבילת אקסטרה במהירות גלישה של 1,000 MB ובמחיר של 108.80 ₪ לחודש.*

בכל החבילות ובנוסף לגלישה המהירה, ישנה הטבת חודש ראשון חינם וכן חסימת תכנים וסינון חינמי למעוניינים בכך. בכל החבילות ההתקנה הינה חינם, אך הראוטר עולה כ15 ₪ נוספים מדי חודש.*

 

סיבים אופטיים בית פרטי – הצטרפות סופר מהירה

כפי שניתן לראות, מחירי החבילות משתנים בצורה משמעותית, ונעים נכון להיום בין מחיר של 80 ₪ בחודש ועד ל110 ₪ בחודש. השוואת מחירים יעילה וחכמה מאפשרת לחסוך עד מאות שקלים מדי שנה, ותשמור יותר כסף אצלכם בכיס.*

כמו כן, צריך להבין שהמבצעים והמחירים השונים משתנים באופן תדיר בהתאם להיצע ולביקוש בקרב הלקוחות ולכן כדאי להישאר עם יד על הדופק ולהבין האם החבילה שבחרתם עדיין הכי משתלמת שניתן למצוא.

בנוסף חשוב לדעת שלחברות רבות ישנם מבצעים נוספים שלא מתפרסמים באינטרנט וניתן לקבל רק בשיחה טלפונית עם נציגי החברה שמוסמכים להציע לכם אותם.

מעוניינים לקבל את המבצעים ישירות מנציגי החברות? אנחנו בסמארט קאט נשמח לעמוד לשרותכם, ולדאוג שאלו יחזרו אליכם עם ההצעות הכי אטרקטיביות שיש. השאירו פרטים עכשיו!

להשוואת מחירי סיבים אופטיים >>

* המחירים נכונים לתאריך – 24.02.21

רוצים אינטנרט סיבים במחיר משתלם?

סמנו לפחות 3 חברות וקבלו הצעה משתלמת

מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

סיבים אופטיים

ברי מים

ברי מים

רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!
smartcut

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

כבר יוצאים?
תנו לחברות להפתיע אתכם עם חבילות סיבים אופטיים משתלמות

רוצה אינטרנט מהיר יותר?