fbpx

סיבים אופטיים – סלקום או פרטנר? השוואה מלאה

סיבים אופטיים אינטרנט
תוכן עניינים

המטרה המרכזית שלנו בסמארט קאט, היא לעזור לכם למצוא את המחיר הטוב ביותר לשירותי התקשורת שאתם צריכים. בכתבה הזו, נבצע השוואה קפדנית ומלאה בין סופרמן לבטמן של שירותי האינטרנט בישראל, ונבדוק את חבילות הגלישה בטכנולוגיית הסיביים האופטיים החדשנית של סלקום ופרטנר, כדי לנסות ולהכריע אחת ולתמיד בשאלה שמטרידה את כל הצרכנים החכמים: סיבים סלקום או פרטנר.

 

סיבים אופטיים: מה זה אומר ומי בכלל צריך את זה?

בואו נעצור רגע ונעשה חישוב פשוט: כמה מכשירים מחוברים אצלכם בבית לרשת האינטרנט בו זמנית?

טלפונים חכמים: בבית ממוצע בישראל ישנם כארבעה מכשירים שמחוברים לרשת הביתית. טאבלטים – לפחות אחד בכל בית. מחשבים ניידים ונייחים – לפחות שניים בבית, טלוויזיות חכמות – לפחות אחת ולפעמים עד שלוש באותו בית. וכל זאת עוד לפני שדיברנו על מערכות גיימינג, ממשק בית חכם, רמקולים ניידים מדפסות וצעצועים לילדים.

לכן לא פלא שרוב הבתים בישראל סובלים מעומס ברשת האינטרנט, שמוביל לפגיעה באיכות ומהירות הגלישה וגורם ללא מעט מהאנשים שעובדים מהבית להשתגע.

הפתרון לבעיה הזו הוא תשתית הסיביים האופטיים החדשנית. התשתית, שנחשבת לחידוש הטכנולוגי הגדול ביותר בשנים האחרונות, מחליפה את תשתית סיבי הנחושת המיושנת בסיבי זכוכית דקים ויעילים שמאפשרים להאיץ את מהירות הגלישה פי 10 וזאת ללא כל תלות בכמות המכשירים שנשענים על הרשת בו זמנית.

הסיב הדקיק נפרס כיום בערים רבות ובשכונות בישראל, ואט אט יותר ויותר בניינים מצטרפים למהפכה ומצטרפים לתשתית. השחקניות הגדולות ביותר כיום בתחום חבילות האינטרנט בסיבים אופטיים הם סלקום ופרטנר, שמציעות שתיהן חבילות אטרקטיביות שישדרגו את איכות החיים שלכם. אז מי מהם טובה יותר ואיך כדאי לבחור?

 

החבילות של סלקום – מערכה ראשונה בקרב על הלקוח

סלקום, בשיתוף פעולה יחד עם חברת UNLIMITED מציגה מספר רחב של מסלולים מבוססי סיב אופטי, במהירות של 300, 600, ו- 1000 MB.

בחבילה הבסיסית ביותר, תתקבל מהירות הורדה של 300 MB לשנייה במחיר של 110 ₪ לחודש. בחבילה השנייה, ניתן לקבל מהירות הורדה של 600 MB לשנייה במחיר של 119 ₪ לחודש. ובחבילה הרחבה ביותר, ניתן להנות ממהירות הורדה של עד 1,000 MB לשנייה וזאת במחיר של 125 ש"ח בחודש.*

עם זאת, סלקום מציעה גם שני חבילות טריפל הכוללת אינטרנט מהיר בתשתית סיביים אופטיים, קו טלפון ביתי וסלקום TV הכולל 3 ממירי אנדרואיד TV באיכות 4K.

מחיר חבילת טריפל במהירות של 600 MB הוא כ- 219 ₪, ואילו מחיר הטריפל במהירות של 1,000 MB הינו כ- 229 ₪ בחודש. בין התכנים של סלקום TV ניתן למצוא את מיטב הסרטים הסדרות והערוצים, כמו סיפורה של שפחה, הג'וקר, סרטי ילדים וערוצי ספורט, נטפליקס, HBO ואמזון פריים וידאו.*

 

החבילות של פרטנר – תגובת הנגד להצעות של סלקום

כמו בסלקום, גם בפרטנר ניתן למצוא מגוון רחב של חבילות סיביים אופטיים, החוסות תחת המותג (המשווק היטב) בשם פרטנר FIBER.

החבילה הראשונה והבסיסית מספקת מהירות הורדה של 300 MB במחיר של 80 ₪ בחודש. החבילה השנייה מבטיחה למשתמשים בה גלישה במהירות של 600 MB במחיר של 90 ₪ לחודש. החבילה השלישית והגדולה ביותר שמתאימה לאלו שמעוניינים בגלישה במהירות שיא של 1,000 MB לשנייה. מחיר החבילה הוא 100 ₪ לחודש.*

בדומה לסלקום, גם פרטנר מציעה חבילות מורחבות שכוללות שירותי טלוויזיה וסטרימינג מבית PARTNER TV. מחיר החבילות הוא 189 ₪ עבור 300 MB (99 ₪ לחודשיים הראשוניים בלבד), 199 ₪ עבור 600 MB (109 ₪ לחודשיים הראשונים בלבד), או 209 ₪ עבור 1,000 MB (119 ₪ עבור החודשיים הראשונים בלבד). השירות כולל ממיר אחד מבית פרטנר TV, וגישה לנטפליקס, אמזון פריים ושלל ערוצים וסרטים נוספים.*

 

ציוד, התקנה ועלויות או הטבות נוספות

סיבים אופטיים סלקום

בכלל החבילות עלות ההתקנה של האינטרנט ועלות הנתב כלולות ומגולמות במחיר, כך שלא נדרש תשלום נוסף עבורם. המחיר קבוע, בלתי משתנה, ומאפשר לשמור על ראש שקט ולא מצריך לזכור לעזוב את המסלול לטובת המתחרה עם עליית המחירים כעבור מספר חודשים.

בנוסף, בכל המסלולים שהיא מציעה מעניקה סלקום הטבת סלולר ללא עלות נוספת עבור מצטרפים חדשים לשירות הסיביים האופטיים. ההצעה כוללת הוספת קווי סלולר בעלות של 33.9 ₪ בחודש לקו עבור גלישה בנפח של 100 GB ומחיר ללא פקיעה.*

 

סיבים אופטיים פרטנר

גם בפרטנר, מחיר החבילות כולל את עלות ההתקנה והמחיר הינו קבוע ולא עולה לאחר מספר חודשים. אך עם זאת, בפרטנר ישנה עלות חודשית בסך של 25 ₪ עבור הנתב שניתן לרכוש גם בעלות של 20 ₪ לחודש במשך 36 חודשים.*

 

שורת הביצועים: על מי יותר כדאי לסמוך

לפי מדד המהירות של נטפליקס לחודש פברואר 2020, פרטנר היא ספקית האינטרנט המהיר ביותר מבין ספקיות האינטרנט המהיר בישראל. עם זאת נראה שגם המהירות בסלקום איננה נופלת מזו של פרטנר, ובסך הכל מדובר ב- 2 ענקיות האינטרנט הגדולות בישראל המבטיחות שירות מעולה ללקוחות האינטרנט.

 

שורה תחתונה: מי עדיפה – סלקום או פרטנר?

בשורת המחיר נראה שכלל חבילות הגלישה בסיביים אופטיים של פרטנר מציגות מחירים אטרקטיביים יותר. מאידך, חבילות הגלישה של פרטנר מחייבות בתשלום נוסף עבור נתב הרשת, כך שהמחירים בסופו של דבר נראים די דומים בין החברות השונות.

בכל הנוגע לחבילות הטלוויזיה, נראה כי דווקא עבור אלו שמעוניינים בשירותי סטרימינג רחבים יותר חבילות הטריפל של סלקום יכולות להיות נוחות יותר, אך גם כאן לא מדובר בהפרש ניכר שמכריע את השאלה באופן חד משמעי.

בסופו של דבר נראה שההחלטה לאיזה שירות להצטרף די דומה בין החברות, ולמעשה תלויה בשאלה עד כמה חשובה לכם חבילת הטלוויזיה הנוספת. אם אתם מתלבטים למי מהחברות להצטרף, אנו מציעים לכם קודם כל לבדוק את היקף הפריסה של כל אחת מהחברות, ולבחון האם התשתיות כבר הוצבו בשכונה שלכם. החברה הראשונה שתפרוס את התשתיות בבניין שלכם היא כנראה זו שתועדף עליכם. במידה ושני החברות כבר פרסו את התשתית, ההחלטה יכולה ללכת לפה ולפה.

לא משנה מה תחליטו, ראוי לציין ששני החברות מציעות שירות איכותי ברמה גבוהה, ומבטיחות גלישה יציבה וחלקה.

 

SMARTCUT השוואת מחירים: פשוט משווים וחוסכים!

סמארט קאט הוא האתר המוביל בישראל להשוואת מחירי אינטרנט תקשורת וסלולר ברשת. משתמשי האתר חוסכים עד מאות שקלים בשנה ומתעדכנים מדי שבוע במבצעים ובחבילות הזולות ביותר כך שהם אף פעם לא נשארים מאחור.

אם אתם מעוניינים לערוך השוואה מקיפה ומלאה בין ספקיות הרשת השונות שמציעות שירות אינטרנט מהיר בסיבים אופטיים, אצלנו באתר תוכלו לעשות זאת בצורה פשוטה הודות לכלי סינון פשוטים כמו היקף החבילה, מהירות הגלישה והמחיר אותו אתם מוכנים לשלם.

מעוניינים לקבל הצעות מחיר ייחודיות? הודות לשיתוף הפעולה שלנו עם חברות התקשורת, אנו גאים להציע חבילות סלולר משתלמות שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר! השאירו פרטים נוספים, ואנו נדאג שנציגי החברות ייצרו עימכם קשר.

רוצים אינטנרט סיבים במחיר משתלם?

סמנו לפחות 3 חברות וקבלו הצעה משתלמת

רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!
smartcut

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

כבר יוצאים?
תנו לחברות להפתיע אתכם עם חבילות סיבים אופטיים משתלמות

רוצה אינטרנט מהיר יותר?