fbpx
תזכורות תזכורת

הסרת שיער – שיטות ודרכים להיפטר מהשיער המיותר

רוצים להיפטר מהשיער המיותר? ריכזנו עבורכם את כל השיטות והמידע שצריך לדעת לפני שנפתרים מהשיער המיותר.

הסרת שיער היא אחת משיטות הטיפוח הוותיקות והמבוקשות ביותר בעולם הקוסמטיקה.

ממצאים היסטוריים מעידים על כך שכבר בשנות ה- 3,000-,4,000 לפני הספירה נשים החלו להסיר שיער מגופן, כאשר שיטות ההסרה דאז כללו שימוש במשחות שהורכבו מחומרים כגון ארסן גופרתי, סיד, עמילן ומים.

מאז ועד היום תחום הסרת השיער עבר מספר גלגולים והרבה מאוד שינויים, כך שבמהלך הדרך נוסדו שיטות הסרה הרבה יותר מתקדמות – והרבה יותר ידידותיות למשתמשים מאשר השיטות של לפנה"ס.

מהי בעצם הסרת שיער?

מדובר בתהליך שבו מסירים או מדללים שיער לא רצוי מעל פני שכבת העור העליונה, ובשימוש בשיטות הסרה מסוימות – תהליך ההסרה יכול גם להתבצע מתחת לפני שכבת העור. ניתן לבצע הסרה באזורים שונים בגוף – לרבות הפנים, הרגליים, בית השחי, אזור הביקיני ועוד.

שיטות הסרת השיער הקיימות כיום מתקדמות ומגוונות מאוד, והן נעות בין שימוש בכלים סטנדרטיים כגון פינצטות וסכיני גילוח, דרך שיטות להסרה זמנית (גילוח, שעווה ומכשירי מריטה חשמליים), ועד לשיטות להסרה קבועה (לייזר, אינפרה אדום, IPL ועוד).

 

הסרת שיער ביתית – שיטות ההסרה הזמניות

שיטות הסרת השיער הביתיות נחשבות לפופולריות במיוחד – שכן לרוב מדבר בשיטות נגישות מאוד, וזולות משמעותית בהשוואה לשיטות הקבועות.

את רוב השיטות הללו ניתן בצע באופן עצמאי ובזמן הפנוי, אך ברוב המקרים ההסרה תחזיק לתקופה זמנית, ולאחריה צמיחת השיער תחודש ויהיה צורך לחזור שוב על התהליך.

אלו שיטות ההסרה הביתיות הפופולאריות כיום:

אפילציה

אחת משיטות ההסרה הביתיות הפופולאריות ביותר – מדובר במכשירים חשמליים קטנים ונוחים לאחיזה, שבמרכזם מותקנת גלגלת מסתובבת המורכבת מכמות של שיני מתכת זעירות.

השיניים תופסות את השיערה ומסירות אותה מהשורש, כך שהתהליך עשוי להיות מלווה במעט כאב.

יחד עם זאת – הטכנולוגיה של רוב המכשירים הביתיים כיום כבר מצמצמת את רמת הכאב כמעט לחלוטין, וניתן למצוא בשוק מכשירים אשר מעניקים חווית שימוש נעימה יותר.

רצועות שעווה

רצועות שעווה הן אחת מהשיטות היותר וותיקות להסרת שיער.

השיטה הנ"ל זולה ופשוטה מאוד לביצוע, ומיועדת בעיקר לאלו אשר מעוניינים להימנע משימוש במכשירים חשמליים, ולחסוך בעלויות ובשימוש בחשמל.

השיטה הומצאה אי שם בשנות ה-60' כאשר התהליך דאז היה מסורבל ומלכלכך, וכלל חומר שעווה לחימום ולמריחה, כלים למריחה, ורצועות להדבקה על החומר.

עם השנים היצרנים שכללו את התהליך, ופיתחו רצועות מוכנות עם שעווה שחוסכות את הלכלוך, ומונעות את השימוש בשעווה חמה.

רצועות השעווה יכולות להתאים לשימוש עבור מספר אזורים בגוף – כדוגמת רגליים, גב, אזור הפנים ועוד.

משחות להסרת שיער

משחות להסרת שיער הן אחת משיטות ההסרה הביתיות הנוחות והפשוטות ביותר, והן נטולות כאב לחלוטין.

המשחות לרוב מגיעות בערכה יחד עם כלי מפלסטיק אשר משמש להסרת החומר, וכל מה שנדרש לבצע הוא למרוח את המשחה, להמתין מספר דקות ולהסיר את החומר באמצעות כלי הפלסטיק.

המשחה למעשה מבצעת מעין "המסה" של השערות כך שהן אינו מוסרות מהשורש, מה שאומר שמחזור הצמיחה המחודשת של השערות יהיה מהיר יחסית.

גילוח

גילוח הוא שיטה פשוטה וחסכונית להסרת שיער, שעיקר שימושה הוא בסכין וקרם גילוח. התהליך פשוט ומהיר, ומיועד להסרת שיער ממגוון אזורים בגוף – כגון פנים, בית שחי, רגליים וכד'.

השיטה מהירה ונטולת כאב, וגם כאן בדומה להסרה באמצעות משחה – מחזור צמיחת השיער יהיה מהיר יותר, שכן ההסרה לא נעשית מהשורש.

מאילו חברות תרצו לקבל ייעוץ לתוכנית טיפולים?
*השארת הפרטים תשמש אותנו כהסכמה שלך לפנות אליך בפנייה שיווקית במספר הטלפון שמסרת לנו, אך לא כהסכמה לביצוע עסקה כלשהי.

פינצטה

הסרת שיער בפינצטה היא אחת השיטות הביתיות הקלסיות והמוכרות יותר, והיא כוללת שימוש בפינצטה כדי לתלוש שערות בודדות מהעור.

השיטה מתאימה יותר להסרת שיערות בודדות באזורים קטנים, ובעיקר באזור הפנים.

השחלה

השחלה היא השיטה היותר נוסטלגית מבין השיטות הביתיות – עיקרה של השיטה הוא שימוש בחוט מלופף במטרה למרוט מספר שערות בבת אחת, והיא מתאימה בעיקר להסרת שיער בפנים.

מה חשוב לקחת בחשבון כאשר משתמשים בשיטות זמניות להסרת שיער?

1. רגישות העור: שיטות מסוימות כגון שעווה או משחות עלולות לגרום לגירוי או לתגובות אלרגיות אצל אנשים עם עור רגיש. טרם השימוש בשיטות אלו מומלץ לבצע בדיקה נקודתית עם המוצר, וכמובן להקפיד לעקוב אחר ההוראות כדי למזער את הסיכון לתגובות אלרגניות.

2. כאב או אי נוחות: שיטות מסוימות להסרת שיער זמנית עלולות לגרום לרמות שונות של כאב או אי נוחות. גילוח ושימוש בקרמים למשל אינם כואבים בדרך כלל, בעוד ששיטות כגון שעווה או אפילציה עלולות להיות לא נוחות יותר בגלל הסרת השיער מהשורש. לכן – מומלץ לקחת בחשבון מראש את מידת הסבילות שלכם לכאב.

3. קצב התחדשות הצמיחה: השיטות הזמניות מספקות תוצאות קצרות טווח בלבד, שכן הן אינן מכוונות לזקיקי שיער או מעכבות את צמיחת השיער.

4. נוחות וזמן: שיטות מסוימות כגון גילוח או משחת הסרה הן לרוב מהירות, וניתן לבצע אותן עצמאית. לעומת זאת – שיטות כדוגמת שעווה או השחלה עשויות לקחת יותר זמן, ולעתים גם לדרוש סיוע מאדם נוסף.

 

הסרת שיער מקצועית – שיטות ההסרה לצמיתות

הסרת שיער לצמיתות מתייחסת להפחתה או ביטול של צמיחת שיער באזורים מסוימים בגוף למשך זמן ממושך.

מטרתן של שיטות אלו היא לצמצם משמעותית את צמיחת השיער כך שבשלב מסוים כבר לא תהיה מורגשת, או שלחלופין תדרוש רק תחזוקה מינימלית.

הסרת שיער לצמיתות היא פתרון עמיד יותר בהשוואה לשיטות ההסרה הזמניות, אשר לרוב מספקות תוצאות לטווח קצר.

יחד עם זאת – עלויות הטיפולים יהיו גבוהות יותר.

הסרת שיער בלייזר לאישה
הסרת שיער בלייזר לאישה

אלו שיטות הסרת השיער לצמיתות היותר פופולאריות כיום:

הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר נחשבת לאחת משיטות ההסרה לצמיתות היותר פופולאריות כיום.

עיקרה של השיטה הוא שימוש בטכנולוגיית לייזר כדי למקד ולהרוס את זקיקי השיער, כאשר הלייזר פולט אור מרוכז הנספג בזקיקי השיער, פוגע בהם ומעכב צמיחת שיער עתידית. בדרך כלל נדרשות מספר פגישות לתוצאות מיטביות, וייתכן שיהיה צורך בפגישות תחזוקה מעת לעת.

הסרת שיער בשיטה זו עשויה לגרום לאי נוחות או כאב קל, אך רמת אי הנוחות יכולה להשתנות בהתאם לסבילות הכאב האישית, האזור המטופל וסוג הלייזר בשימוש.

אלקטרוליזה

אלקטרוליזה היא שיטה להסרת שיער בה משתמשים במחט עדינה המוחדרת לכל זקיק שיער בנפרד, כאשר במהלך הטיפול מופעל זרם חשמלי קטן כדי להרוס את זקיק השערה, ולמנוע צמיחת שיער עתידית.

האלקטרוליזה מתאימה לכל סוגי השיער והעור – בהירים וכהים כאחד, ומתאימה לשימוש עבור כמעט כל אזורי הגוף, לרבות הפנים, הזרועות, בתי השחי, הרגליים, אזור הביקיני ועוד.

חסרונות השיטה: התהליך יכול להימשך לא מעט זמן מאחר ונדרש לטפל בכל זקיק שיער בנפרד, ולעיתים עלולה להתקבל תחושת אי נעימות מסוימת.

IPL

עיקרה של שיטת ה- IPL ( (Intense Pulsed Lightהוא השימוש באור רחב טווח המתמקד בזקיקי השיער – האור נספג בזקיקי השיער, מחמם אותם, ומשבית את יכולתם לייצר צמיחה מחודשת.

התהליך לרוב מצריך מספר מפגשים כדי להשיג תוצאות מיטביות, כאשר מספר הפגישות תלוי בגורמים שונים, לרבות האזור המטופל, סוג השיער והתגובה האישית לטיפול.

הטיפולים בדרך כלל נקבעים בהפרש של מספר שבועות, כדי לכוון לזקיקי שיער בשלבי צמיחה שונים.

אינפרה אדום

שיטת הסרת השיער באינפרה אדום עובדת על אותו העיקרון של שיטות ה IPL והלייזר – גם כאן הטיפול נעשה על בסיס שימוש בהעברת קרני אור, כאשר במקרה הזה עוצמת קרני האור נמוכה יותר.

יתרונה של השיטה טמון בכך שהיא מתאימה להסרת שיער פלומתי ודק, והיא מתאימה לשימוש במגוון אזורים בגוף – כדוגמת צוואר, פנים, ידיים ועוד.

חסרונה של השיטה: כמות הטיפולים לרוב תהיה גדולה יותר בהשוואה ללייזר ול- IPL – ברוב המקרים תידרש כמות של לפחות 20 טיפולים עד להגעה לתוצאות מיטביות.

SHR

SHR (Super Hair Removal) היא שיטה להסרת שיער המשתמשת בטכנולוגיה מתקדמת להפחתת שיער לאורך זמן. הטיפולים נעשים באמצעות מכשיר הפולט פולסים מרובים של אור באנרגיה נמוכה, ובתהליך זה למעשה מבוצע חימום של זקיקי השיער במטרה לצמצם את מחזור הצמיחה.

השיטה מתאימה למגוון רחב של גווני עור וצבעי שיער, אך יחד עם זאת ברוב המרים יידרשו מפגשי טיפול מרובים כדי להשיג תוצאות מיטביות.

מספר הפגישות תלוי בגורמים כמו האזור המטופל, סוג השיער והתגובה האישית לטיפול, והפגישות בדרך כלל מרווחות בהפרש של מספר שבועות כדי לכוון לזקיקי שיער בשלבי צמיחה שונים.

 

מה חשוב לקחת בחשבון כאשר משתמשים בשיטות קבועות להסרת שיער?

1. יעילות: לשיטות שונות להסרת שיער לצמיתות יש רמות יעילות שונות עבור אנשים שונים וגורמים כגון סוג העור, צבע השיער ועובי השיער יכולים להשפיע על הצלחת הטיפול. חשוב להבין מראש את התוצאות הצפויות, אחוזי ההצלחה והמגבלות של השיטה הנבחרת.

2. אפשרויות טיפול: קיימות שיטות שונות להסרת שיער לצמיתות, כאשר כל שיטה פועלת אחרת ויש לה יתרונות וחסרונות משלה. מומלץ לחקור את כלל השיטות טרם ביצוע ההחלטה, ולקחת בחשבון גורמים כגון הטכנולוגיה שבה נעשה שימוש, תופעות לוואי אפשריות, ומספר הפגישות הטיפוליות הנדרשות.

3. בטיחות טיפול: שיטות להסרת שיער לצמיתות כרוכות בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות, וחיוני להקפיד על בטיחות המטופל לאורך הטיפולים. מומלץ לוודא מראש שהטיפול מבוצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, אשר מקפידים על פרוטוקולי הבטיחות המתאימים.

4. רגישות העור ואמצעי זהירות: שחשוב לקחת בחשבון את מידת רגישות העור – שיטות מסוימות עשויות לדרוש הימנעות מחשיפה לשמש, תרופות מסוימות או מוצרי טיפוח העלולים להפריע לטיפול או להגביר את הסיכון לתופעות לוואי. עקבו אחר ההנחיות לפני ואחרי הטיפול שסופקו על ידי בעל המקצוע.

5. מחויבות לעלות ולזמן: שיטות הסרת שיער לצמיתות דורשות בדרך כלל מספר מפגשי טיפול לתוצאות מיטביות. שקלו את עלות חבילת הטיפול ואת התחייבות הזמן הכרוכה בכך, והתייעצו מראש לגבי מספר הפגישות הצפוי והמרווח בין הפגישות עם בעל המקצוע.

6. תחזוקה ותוצאות ארוכות טווח: שיטות להסרת שיער לצמיתות יכולות להפחית משמעותית את צמיחת השיער, אך ייתכן שהן לא יבטיחו הסרת שיער מלאה לצמיתות. במקרים מסוימים ייתכן וידרשו טיפולים נוספים לתחזוקה, לכן חשוב לקחת בחשבון מראש את אורך הטווח של התהליך ארוכות הטווח ואת דרישות התחזוקה.

7. סיכונים ותופעות לוואי: כמו בכל הליך רפואי או קוסמטי, שיטות להסרת שיער לצמיתות טומנות בחובן כמה סיכונים ותופעות לוואי אפשריות. התופעות יכולות להשתנות בהתאם לשיטה המשמשת ולגורמים בודדים, ולכן חשוב לדון בסיכונים הפוטנציאליים (כגון גירוי בעור, שינויים בפיגמנטציה או צלקות) מראש עם בעל המקצוע.

לסיכום:

הסרת שיער היא בחירה אישית אשר רבים עושים מסיבות שונות, בין אם מדובר בהעדפות אסתטיות, נורמות תרבותיות או נוחות אישית.

לכל שיטת טיפול יש את היתרונות והחסרונות שלה, ומה שעובד עבור אדם אחד לא תמיד יעבוד עבור האחר. טרם בחירת הטיפול חשוב מאוד להתייעץ עם בעל מקצוע, להבין

את היתרונות והחסרונות של כל שיטת טיפול, ולקבל החלטות מושכלות לבחירת השיטה המתאימה לכם ביותר.

מומלץ לקחת בחשבון גורמים כגון יעילות, סבילות לכאב, רגישות העור, נוחות ותוצאות לטווח ארוך.

0 תגובות
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תחומים נוספים להשוואה

חבילות סלולר

סלולר

השוואת חבילות טלוויזיה

טלוויזיה וטריפל

השוואת חבילות אינטרנט

אינטרנט

סיבים אופטיים

סיבים אופטיים

חבילות טלפון קווי

קווי טלפון

השוואת ברי מים

ברי מים

כתבות שאולי יעניינו אותך

מאילו חברות תרצו לקבל ייעוץ לתוכנית טיפולים?
*השארת הפרטים תשמש אותנו כהסכמה שלך לפנות אליך בפנייה שיווקית במספר הטלפון שמסרת לנו, אך לא כהסכמה לביצוע עסקה כלשהי.
מאילו חברות הסרת שיער תרצו לקבל ייעוץ?
*השארת הפרטים תשמש אותנו כהסכמה שלך לפנות אליך בפנייה שיווקית במספר הטלפון שמסרת לנו, אך לא כהסכמה לביצוע עסקה כלשהי.

רוצה לקבל ייעוץ לתוכנית טיפולים?

כבר יוצאים?
סמנו מאילו חברות תרצו לבחון הצעה משתלמת:
*השארת הפרטים תשמש אותנו כהסכמה שלך לפנות אליך בפנייה שיווקית במספר הטלפון שמסרת לנו, אך לא כהסכמה לביצוע עסקה כלשהי.

רוצה לקבל הצעת מחיר

המועדפים שלי

שלחנו לך קוד אימות ב-SMS לטלפון
לבעלי טלפון כשר תישלח סיסמא באמצעות שיחה קולית
הקוד שהזנת שגוי
הקוד לא הגיע?
נתקלת בבעיה או שאלה?
אנחנו כאן לשירותך בטלפון 077-404-5025 בימים א'-ה' בין השעות 9:30-18:00
או במייל: info@smartcut.co.il
הקוד אומת בהצלחה!
שליחת הטופס מתבצעת