fbpx

איך לבחור בר מים: מדריך פרקטי לבחירת בר המים הבא שלך

איך לבחור בר מים
תוכן עניינים

אם הגעתם לכתבה הזו, כנראה שאתם נמצאים צעד לפני החלטה חשובה שתשנה את איכות החיים שלכם: רכישת בר מים ביתי.

בר מים כבר אינו בגדר מותרות: בסקר שנערך לפני מספר שנים נמצא שלמעלה מ75 אחוז מהישראלים אינם שותים מי ברז.

אך כאשר הצרכן הממוצע מחפש לקנות בר מים, מתברר שמדובר במשימה מורכבת למדיי, בשל המגוון הגדול של החברות והמוצרים השונים.

אז איך לבחור בר מים?

איך לבחור בר מים – מתחילים

כשמגיעים לבחירת בר מים ישנם פרמטרים רבים שיש לקחת בחשבון, החל משיטת הסינון והמחיר, וכלה בסגנון העיצוב והבטיחות.

אך מהם הפרמטרים החשובים ביותר, שאליהם חשוב לשים לב? ובכן, הודות לסקר שנערך עבור חברת מי עדן, יש לנו תשובה מדעית בנושא.

לפי סקר שנערך בידי מכון הסקרים TNS, עבור 57 אחוז מן הצרכנים הגורם המשמעותי ביותר שיש להתחשב בו הוא איכות המים. במקום השני במדרג החשיבות לצרכן הופיעה הנוחות עם 15 אחוז מהנשאלים. מיד לאחר מכן, מופיע כמובן המחיר עם 13 אחוז, ובמקום האחרון והמעט מפתיע מופיע העיצוב, עם 2 אחוז בלבד שציינו כי היה מדובר בגורם מרכזי עבורם בבחירת המוצר.

בהתאם לתוצאות הסקר, אנחנו ב- SMARTCUT אספנו עבורכם למקום אחד את כל המידע שאתם צריכים כדי לבחור את בר המים המושלם.

 

איכות: בודקים שיש תו תקן ישראלי

לפי המלצת משרד הבריאות, הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא שלמכשיר ישנו תו תקן ישראלי, שמעיד שהמוצר נמצא תחת פיקוח מתמשך של מכון התקנים, שמבטיח את איכות המוצר.

תו התקן הישראלי איננו מחייב את החברות, ואלו יכולות על פי חוק למכור מכשירי מים אף אם אלו אינם נושאים את תו התקן, אך מדובר בתנאי סף בסיסי, שמבטיח איכות ובטיחות למוצר, ועדות לכך שהוא עמד בבדיקות קפדניות במספר מעבדות.

תו התקן בו יש לעמוד עבור מתקני מים, הוא תקן 1505. בנוסף לכך, קיים תקן נוסף מס' 5452, שנועד להבטיח את איכות המים ולבדוק שלא קיימת הפרשת מתכות ורעלים למים. לכן, חיוני לבדוק את קיומם של תווי התקן הללו – על מנת להבטיח את איכות המים.

שימו לב! חלק מהחברות מציגות עמידה בתו תקן 900 בלבד, שנוגע לבטיחות מכשירי חשמל – אך איננו רלוונטי לאיכות המים. לכן, חשוב לבדוק שקיימים תווי התקן מס' 1505 ו5452.

כמובן, מלבד תווי התקן – אנו ממליצים לטעום את המים שמפיק המכשיר לפני רכישתו, כך שתדעו בוודאות שאתם מרוצים מהם.

להשוואת ברי מים לחצו כאן

שיטת טיהור המים

גורם מרכזי נוסף שנוגע לאיכות המים וטעמם, הוא שיטת טיהור וסינון המים עליה מבוסס המכשיר. כיום, קיימים בשוק מספר סוגי סננים שמותקנים במכשירי המים, החל ממסנן מכני ובסיסי וכלה במסננים מורכבים יותר כמו מסנן פחם פעיל שנועד לספוג חומרים מומסים, מסנן המבוסס על עיקרון אוסמוזה הפוכה שנועד להרחיק מתכות, אבנית ומלחים, וכלה במסנן לטיהור מיקרוביאלי מבוסס קרניה על סגולה (UV).

לכל אחד מהמסננים יש יתרונות וחסרונות משלו, ולכן חברות רבות מציעות במכשירי המים שהן מוכרות מספר מסננים שפועלים במקביל – כך שאיכות המים תהיה טובה יותר.

בנוסף, חשוב לדעת כי את חלק מהמסננים יש להחליף אחת לשנה, כמו למשל מסנן הפחם הפעיל, כך שיש לבדוק מול החברה את עלותם של חלקי החילוף והספקתם.

 

שירות מקצועי ואחריות: מה בפנים, ולכמה זמן?

לרוב המכשירים ניתנת אחריות של שנה, אותה ניתן להאריך בתשלום נוסף לתקופה ארוכה יותר. עם זאת, קיימות גם חברות המציעות תקופת אחריות ארוכה יותר, כמו למשל תמי 4 שמציעה עד 4 שנות אחריות.

דבר נוסף שחיוני לבדוק הוא מה כוללת אותה האחריות שמספקת החברה, ובעיקר מה היא איננה כוללת. האם הגעת טכנאי לבית כלולה בתוך האחריות? ומה בנוגע למסננים חלופיים ותיקונים נוספים? לעיתים, עדיף להסתפק באחריות קצרה אך מקיפה יותר, על פני אחריות ארוכה – שמכסה מעט מאוד מהתיקונים והתחזוקה השוטפת.

להשוואת ברי מים לחצו כאן

מכני או דיגיטלי?

התחרות הגדולה ביותר בשוק המים, היא בין מכשירי המים המכניים לאלו הדיגיטליים, שמספקים יתרונות שונים. מחד, המכשירים הדיגיטליים מתהדרים בחזות נקייה יותר, ומציגים מצבי חיסכון יעילים ותצוגה מודרנית שמאפשרת בקרה רחבה יותר. כך למשל, ניתן לשלוט בטמפרטורת המים, לבחור במצב מילוי אוטומטי ולהתאים את המכשיר לפעילות מתוזמנת לפי שעות שנקבעות מראש.

מאידך, המכשירים הדיגיטליים גם ידועים כעדינים ורגישים יותר, ומכילים חלקי חילוף רבים יותר מאלו של המכשיר המכני הפשוט והבטוח. בנוסף, מכשיר המים המכני פשוט וקל יותר להפעלה, וכולל פחות כפתורים ולחצנים.

 

בטיחות לילדים

אין דבר שחשוב לנו יותר מהילדים שלנו. לכן, חשוב שלמתקן המים שתרכשו יהיו התקני בטיחות שימנעו סכנה לילדים קטנים מהם. ברובם המוחלט של מתקני המים כיום קיימים תוספי בטיחות שנועדו למנוע יציאת מים חמים ללא פעולה מודעת ומורכבת, אולם במתקנים הזולים יותר ייתכן וניתן למצוא שההקפדה בעניין זה לוקה בחסר.

 

עיצוב ומיקום

בעשור הקודם, ענף המים הלך והשתכלל, וכיום בר המים הוא לא רק מוצר חיוני ויעיל אלא גם חלק מהעיצוב של המטבח והמשרד. המכשירים השונים מתהדרים כיום בחזות נקייה ומודרנית, ונמכרים במגוון רחב של צבעים כמו אדום, ירוק, כחול, ושחור. כן – בר מים לא חייב להיות אפור ומונוטוני, וניתן למצוא מכשירים שיתאימו בדיוק לצבעים של המטבח שלכם.

בנוסף, גודלם של המכשירים משתנה בין הדגמים השונים, כך שעבור מטבח גדול יותר ניתן למצוא בר מים רחב, ואילו עבור חלל קטן יותר ניתן לרכוש מכשיר קומפקטי שישתלב בו כמעט מבלי לתפוס מקום נוסף.

עם זאת, שימו לב כי לעיצוב ישנה השפעה רבה על מחיר המוצר, סקירה של מותגי המים השונים מעלה כי לעיתים ניתן למצוא הפרש של מאות שקלים בין המכשירים השונים – כאשר ההבדל היחיד במפרט הטכני הוא המראה החיצוני של המוצר. האם המחיר שווה את העיצוב והנוכחות הוויזואלית? זו כמובן, שאלה של סדרי עדיפויות – שתפיק תשובות שונות מצרכנים שונים.

להשוואת ברי מים לחצו כאן

שורת המחיר: מוצאים מחיר מנצח דרך SMARTCUT

הודות לתחרות הגדולה מחירם של ברי המים כיום זול מתמיד, והוא נע בין איזור ה- 35 ₪ בחודש עבור הבר הזול ביותר ועד ל- 83 ₪ בחודש עבור הבר היקר ביותר (של תמי 4). עם זאת, מלבד שורת המחיר עבור השירות החודשי, ישנם פרמטרים נוספים עליהם כדאי להסתכל, כמו מחיר התקנת המכשיר והטבות נוספות ומתנות שמעניקה החברה ברכישת המוצר כגון מכונת מיצים או שייקר בשווי מאות שקלים.*

אצלנו ב- SMARTCUT תוכלו לערוך השוואת מחירים מלאה באופן חינמי לחלוטין, כך שתוכלו לקבל את כל המידע שנחוץ על מנת לבחור במוצר הטוב ביותר. ההשוואה כוללת פרמטרים נוספים מלבד מחיר המתקן כגון סוג הסינון, משך האחריות, עלות ההתקנה והטבות נוספות שמציעות החברות. ואם כל זה לא מספיק – אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטי התקשרות, כך שנציגינו יוכלו לפנות אליכם עם הצעות נוספות שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר.

להשוואת ברי מים לחצו כאן

* המחירים נכונים לתאריך – 15.3.21

רוצה בר מים חדש ומשתלם?

סמנו חברות מהן תרצו לבחון הצעה משתלמת

יותר הצעות, יותר סיכוי לחסוך כסף!

רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!
smartcut

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

כבר יוצאים?
תנו לחברות להפתיע אתכם עם ברי מים משתלמים!

רוצה בר מים חדש ומשתלם?