הצטלבות: כשאהבה נפגשת עם נרקסיזם, כוח ועושר

הצטלבות

תוכן עניינים

מהרגע שהתחלנו לראות את הסדרה הזו, הייתה לנו תחושה שמדובר בסדרה טורקית איכותית ולא בעוד סדרת טראש זולה.

הצטלבות (Intersection) שעלתה למסכים בשנת 2016 בכיכובם של איברהים ג'ליקול, בלצ'ים בילגין ואליקן יוססוי, מציגה עלילה מפותלת ודרמטית שניכר שלא נחסך עליה דבר. 


הצטלבות פרומו.

 

בין אהבה ומוות

עלי הוא איש עסקים מצליח, גבוה ונאה (או בקיצור, חלומה של כל בחורה) שמוצא את עצמו מתאהב ברופאת ילדים בשם נאז, שמצילה את חיי חברו שנפגע בתאונת דרכים. אולם נאז נשואה לאומוט, שסובל מתסביכי קנאה באשתו היפה והמוצלחת.

המתח הגובר בין בני הזוג ופרשיית האהבים שמתפתחת ברקע, הולכים ומסתבכים כאשר עלי מזמין את נאז ובעלה לחגיגות יום הולדתו, במהלכם מתאבדת האקסית שלו לאחר שהיא מגלה שיש להם ילד משותף. יותר מזה לא נגיד לכם, אולם מדובר רק בתחילתה של הדרמה שהולכת ומפתלת מכאן והלאה.

העלילה שמתרחשת באיסטנבול, מצליחה להציג את העיר שבה חיים למעלה מ25 מיליון בני אדם, בחברה שבה עושר וכוח נחשבים למייצגים היחידים של הצלחה, בעולם של תחרות חסרת רחמים בה אין מקום לרגשות אנושיים עבור אלו שרוצים להשתתף במירוץ. 

 

להיפגש באקראי ולשנות את חיינו

הריאליסטיקה, המתחים הסמויים והקונפליקטים שחוות הדמויות לצד ההומור והרומנטיקה, יצרו סדרה שמשאירה חשק לעוד. ומעל לכל אלו, ניצב הפורטרט היפהפה של מערכת היחסים שבין אב לבנו.

למעט החלק השני של העונה השנייה בו הכיוון המשתנה של העלילה יוצר קשיים מסוימים באמינות שלה, האופן האנושי בו מוצגות הדמויות מצליח לגעת כמעט בכל אחד, ולהשאיר שובל של לא מעט דמעות בדרך.

הצטלבות היא סיפורם של הצמתים שאנו פוגשים בחיינו, והאופן בו מפגשים אקראיים עם אנשים חולפים עשוי לשנות את חיינו מבלי הכר בין רגע. ועידה רפואית קצרה ומשעממת באיטליה או מפגש אקראי של רופאה עם ילד חולה, כל אלו צפויים להשאיר על הדמויות חותם בלתי יימחה.

 

כשהופכים דרמה ליצירת מופת

ואולי לאחר כל ההפקה והמשחק המצוין, אלו התובנות הרגעיות האלו שהופכות את הסדרה מעוד דרמה ליצירת מופת: המחשבה על כך שגם שגרת החיים האפורה שלנו עשויה להתהפך בצורה דרמטית בהבזק של רגע, מצליחה לעבור בחלל שנוצר בין השחקנים לצופים, ומשאירה אותנו עם תחושה שאולי גם עבורנו החיים צופנים הפתעות מרגשות בעתיד. שאולי משהו עוד יקרה.

חרף שטף הדרמות הטורקיות שמציף אותנו, הצטלבות מצליחה לבלוט ולמצוא מקום מכובד משלה על הבמה.

למרות שמדובר בדרמה שמרחשת באיסטנבול ומאפיינת חשיבה מזרחית, הקונפליקטים והצדדים שבאים לידי ביטוי במהלך הסדרה מבליטים דווקא את הצד המערבי שקיים בקרב תושבי העיר המיוחדת והאקזוטית. (לכן, לא מקרי שדווקא הסצנה הראשונה בסדרה מתרחשת דווקא באיטליה).

 

כל אלו לצד הדמויות שלא תמיד מושלמות, לא תמיד ממלאות את תפקידם בגבורה בצורה חסרת רבב ובשום אופן לא מצייתות לסטראוטיפים, הצליחו ליצור סדרה אנושית ואמינה. 

באחד הראיונות שנעשו על הסדרה, סיפר צוות הכותבים שלה כי במהלך הכתיבה נוצרו לא פחות מעשרה טיוטות, עד שהכותבים הגיעו לתוצר שהיה מוסכם ומקובל על כולם. העבודה הקשה הזו שהושקעה מורגשת לאורך הסדרה, וניכרת גם בקרב צופים פחות מיומנים. 

כמו סדרות אהובות אחרות, גם את הסדרה הזו תוכלו למצוא בשירות של פרטנר טיוי. לסדרה 3 עונות ובסך הכל 99 פרקים, כאשר אורכו של כל פרק נע בין 122 דקות ל155 דקות עבור הפרקים הארוכים ביותר.

 

לסיכום

בקיצור: אם אהבתם את הכלה מאיסטנבול, הסדרה הזו בשבילכם. מדובר בדרמה טורקית מושלמת שמתאימה לבינג' של בידוד בימי קורונה.

קרדיט תמונה ראשית: Netflix.com.

רוצה להוזיל בקלות את חבילת הטלוויזיה שלך?

סמן 3 חברות ויותר

מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

ברי מים

ברי מים

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

לוגו סמארט קאט