fbpx

בר מים לילדים: על היתרונות ולמה אתם חייבים את זה לילדים שלכם

ילדה שותה
תוכן עניינים

כולנו יודעים שמים הם אחד האלמנטים הכי חשובים לגוף האדם. בלי מים – אין חיים. אז איך בר מים לילדים יכול לעזור? לצריכת מים איכותיים יש חשיבות מכרעת על ההתפתחות הגופנית והשכלית, ובייחוד בגילאים הצעירים. בזמן שבו המוח מתפתח ונבנה, חשוב לדאוג עבורו להספקת מים זמינה, שתתמוך בהתפתחות והצמיחה בגילאים הצעירים.

למרות כל זאת, לא תמיד קל לגרום לילדים לשתות יותר מים מינרליים. אז מה ניתן לעשות? הגיע הזמן להכניס הביתה בר מים לילדים שיוכל עוד יותר לעזור בנושא.

 

למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים?

מים משחקים תפקיד משמעותי בבניית רקמות ותאים. המים חיוניים לכך שהתאים יבנו ויתפתחו, ולכך שתהיה להם די אנרגיה זמינה על מנת לתפקד באופן אידיאלי. שתיית המים מספקת לתאים את החמצן שהם כל כך זקוקים לו, ומספקת השפעות בריאותיות ארוכות טווח ומונעת תופעות כמו השמנה, יתר לחץ דן, הסדרה של פעילות המעיים, שמירה על בריאות השיניים והפחתת כאבי ראש.

אבל לכל היתרונות הללו של שתיית מים מינרליים איכותיים, יש משמעות כפולה כשמדובר בילדים שלנו.

במהלך הילדות הגוף נמצא בתקופה קריטית, בה הוא נבנה ומתפתח יותר מאי פעם. תזונה מתאימה ושתיית מים איכותיים במינון גבוה בגילאי הילדות תורמת להתפתחות הגופנית והשכלית. בנוסף לכך, מאחר וילדים מרבים להתרוצץ להשתולל, גופם מבזבז המון אנרגיה. התהליך המטאבולי מואץ, וכמות הנוזלים שהילדים חייבים להחזיר לגופם מדיי יום גדולה יותר. הנוזלים שהופרשו בתהליך הנשימה, הזיעה ומערכת השתן חיוניים לתפקוד הגופני ומחסור בהם עלול להוביל להתייבשות.

בנוסף לתרומת המים לפעילות התאים, גם למינרליים שמצויים במים יש חשיבות לשמירה על בריאות הילדים. הפלואוריד למשל הינו מינרל שחיוני על מנת ליצור שכבת מגן על השיניים ולמנוע עששת. גם הסידן המגיע ממים נספג היטב בגוף האדם, וחיוני לבריאות העצמות ולשמירה על בריאות הציפורניים והעור, ואף בעל השפעה על שחרור הורמונים ואינזמים שמשפיעים כמעט על כל תפקוד בגוף הילד.

לכן, להורים תפקיד חשוב: לוודא שילדיהם שותים מספיק מים במשך היום.

 

שתיית מים בכמות מומלץ תורמת ליכולות הלמידה

במספר מחקרים נמצא קשר בין עייפות, עצבנות, כאבי ראש ובעיות למידה כמו הפרעות קשב וריכוז, לבין חוסר שתייה בילדים. הנתון הזה לא אמור להפתיע אותנו בהתחשב בכך שלמרות גודלו הקטן המוח משתמש ב20 אחוז מסך כל החמצן שזורם בדם (יותר מכל איבר אחר בגוף), וכן בשל העובדה ש75 אחוז מהמוח למעשה מבוסס על מים.

המים שהילדים שלנו שותים מסייעים לערנות במהלך יום הלימודים ומקנים להם יכולות לימוד והקשבה טובים יותר. ואם אפשר לתת את הדבר הנוסף הזה לילדים, אז למה לא?

 

כמה מים ילדים צריכים לשתות ביום?

איך ניתן לדעת מהי כמות המים המומלצת לצריכה יומית בקרב ילדים? התשובה לשאלה זו משתנה בצורה רחבה, ותלויה הן במזג האוויר, בסוג הביגוד שלובשים, בגיל הילדים, מינם, ואופי הפעילות הגופנית בה הם מורגלים.

למרות כמות המשתנים הגדולה, ניתן למצוא הנחיות כלליות בנוגע לכמות המים המומלצת לשתייה יומית על בסיס המלצות מכון IOM, המכון לרפואה בארה"ב. המלצות המכון מבוססות על ממוצע צריכת מים שהוכח במחקרים בקרב ילדים בגילאים שונים:

  • מגיל 0-6 חודשים – 0.7 ליטר ביום.
  • מגיל 7 חודשים עד שנה – 0.8 ליטר ביום.
  • 1-3 שנים – 1.3 ליטר ביום.
  • 4-8 שנים – 1.7 ליטר ביום.
  • 9-13 שנים בנים – 2.4 ליטר ביום.
  • 9-13 שנים בנות – 2.1 ליטר ביום.
  • 14-18 שנים בנים – 3.3 ליטר ביום.
  • 12-18 שנים בנות – 2.3 ליטר ביום.

 

כמובן, מדובר בהמלצה ראשונית בלבד לסך מים מינימאלי לצריכה יומית – וכל המרבה הרי זה משובח!

 

עם בר מים לילדים – שותים יותר מאי פעם

אחת הדרכים הכי פשוטות ויעילות לגרום לילדים לשתות יותר מים מינרליים היא להכניס בר מים מינרליים הביתה. במספר סקרים שנעשו בקרב משפחות עם בר מים, נמצא שבני הבית צורכים יותר מים במהלך היום, ובפרט – הילדים.

הרעיון שעומד מאחורי ההצלחה הוא די בסיסי: לעטוף את הילדים במים. כך, ככל שחושפים ומנגישים את הילדים ליותר מים זמינים לאורך היום בסביבתם הרגילה, כך הם גם ישתו מהם יותר, בסופו של דבר.

למים המינרליים גם טעם טוב יותר משל המים הזורמים בצנרת העירונית, הודות לכך שהם אינם מכילים כלור. לכן, הילדים נהנים יותר לשתות אותם באופן טבעי – ובכך נמנע הצורך להכריח או לשדל אותם לשתות יותר לאורך היום. הם פשוט עושים זאת לבד.

בנוסף, בר המים הוא חידוש טכנולוגי מושך בבית, ולכן הוא מגרה את הסקרנות הטבעית של הילדים ומזמין אותם לעשות בו שימוש. לא משנה אם מדובר בבר מים רצפתי או במיני בר שניצב על השיש, כל עוד הגישה לילדים היא קלה ופשוטה – אלו צפויים לעשות בו יותר שימוש.

הילדים גם אוהבים להרגיש שהם מסוגלים להסתדר באופן עצמאי וללא עזרה ממבוגרים. התפעול העצמאי של מכשיר המים גורם לילדים סיפוק וגאווה, ותחושה שהם מקבלים חלק שווה בעולמם של המבוגרים.

כל אלו מובילים לתוצאה הסופית – שתיית מים במינון רצוי על ידי הילדים – ללא התערבות הורית!

 

מכניסים בר מים לילדים? כך תעשו את זה נכון

על מנת להעצים את האפקט של בר מים חדש על הילדים, ניתן לנקוט במספר אסטרטגיות:

 

מיקום הבר באופן אסטרטגי

על מנת למקסם את התועלת של בר המים, דאגו שהוא יוצב במקום אסטרטגי ונגיש, ובצורה בולטת בעין. כך, בכל פעם שהילדים יעברו ליד המכשיר הם יזכרו שכדאי לשתות. כדאי להציב גם מתקן כוסות סמוך למכשיר, כך שהילדים ישתו כמה שיותר.

 

הסבירו לילדים על מתקן המים

הסבירו לילדים מדוע קניתם את המכשיר, ומה החשיבות של שתיית המים לאורך היום. כך, המסר על רענון הרגלי השתייה יעבור בצורה טובה יותר.

 

עצמאות

הטילו על הילדים את האחריות לדאוג לכך שהם שותים מספיק. דאגו לכך שלכל אחד מהילדים יש בקבוק מים אישי, והסבירו להם שהם אחראים למילוי הבקבוק לפני כל יציאה מהבית. הדריכו את הילדים להניח את הבקבוק במקום נגיש כך שהם ישלחו אליו את היד לאורך היום.

 

דוגמא אישית

כמו בחינוך גם כאן הכל מתחיל בדוגמא אישית. אם הילדים יראו שאתם שותים מספיק מים לאורך היום והופכים את שתיית המים להרגל לא מודע – גם הם ילכו מהר מאוד בעקבותיכם.

 

סמארט קאט השוואת מחירים

עכשיו כשאנחנו מבינים את חשיבות שתיית המים – הגיע הזמן ליישם! מעוניינים לקנות בר מים? אנחנו בסמארט קאט נשמח לעזור לכם.

סמארט קאט הוא האתר המקיף ביותר להשוואת מחירים בישראל. אצלנו באתר תוכלו לערוך השוואת מחירי ברי מים מקיפה ומעמיקה. במנוע החיפוש שלנו תוכלו לסנן את ברי המים לפי המחיר, כמות הצריכה הרצויה לכם, שירות ואחריות, התקנה בתשלום, ועוד ועוד פרמטרים – עד שתמצאו את המסלול המושלם.

היום כבר כולם יודעים: קנייה חכמה דרך סמארט קאט חוסכת מאות שקלים!

רוצה בר מים חדש ומשתלם?

סמנו חברות מהן תרצו לבחון הצעה משתלמת

יותר הצעות, יותר סיכוי לחסוך כסף!

רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!
smartcut

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

כבר יוצאים?
תנו לחברות להפתיע אתכם עם ברי מים משתלמים!

רוצה בר מים חדש ומשתלם?