חבילות חו"ל או סים מקומי: מה עדיף?

מטוס
תוכן עניינים

אז הזמנתם כרטיסים, ארזתם את המזוודות ותכננתם את כל הטיול עד לפרטים הקטנים. כל מה שנשאר לעשות זה רק לדאוג לחבילת גלישה שתאפשר לכם להישאר מחוברים גם במהלך הטיול ומבלי לרוקן לכם את הכיס. אינסטגרם, פייסבוק, טוויטר וואטצפ הן רק חלק קטן מהאפליקציות שמלוות אותנו מבלי שנרגיש יום יום בחיינו, אולם מתברר שהן דורשות חבילות גלישה גדולות. אז איך מתארגנים על גלישה איכותית שתשמור אותנו מחוברים, ומה האופציה הטובה ביותר? עשינו בשבילכם את ההשוואה.

 

המחיר של שימוש בחבילה לא מותאמת בחו"ל

הדבר הראשון שצריך להיות ברור כשמדברים על גלישה בחו"ל הוא שיש להיערך מראש לעניין. שימוש בחבילת סלולאר רגילה שמיועדת לשימוש מקומי תעלה לכם מאות שקלים על שליחת הודעות ושיחות, ובמקרים רבים גם הגלישה הסלולרית תהיה חסומה – במקרה הטוב.

במקרה הפחות טוב, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם חיובים משמעותיים בעקבות גלישה מועטת. דקת שיחה לישראל מיעד בחו"ל ללא חבילה מותאמת עשויה לעלות גם 30 ש"ח לדקה, וגלישה עשויה להגיע גם ל90 ש"ח עבור מגה בייט אחד. לכן חשוב להיערך מראש לקראת הנסיעה ולפסול את האפשרות הראשונה על הסף: לא משתמשים בחבילה שמיועדת לשימוש בארץ בטיול בחו"ל.

 

היתרונות והחסרונות של סים מקומי

לרכישת סים מקומי במדינה אליה אתם טסים ישנם מספר יתרונות מובהקים. בשורה התחתונה, כמעט בכל המקרים מדובר בעסקה הזולה ביותר מבחינת מחיר. כמובן, הכל תלוי במדינה אליה אתם טסים ובחבילה מהארץ אותה בחרתם, אולם ההפרש במחיר עשוי להגיע עד להפרש של פי שלוש בין כרטיס ישראלי לכרטיס מקומי.

בעוד בעבר היה חשש שתאבדו את אנשי הקשר שלכם בהחלפת הכרטיס, כיום כל אנשי הקשר שלנו מגובים על חשבון הגוגל ואין צורך לדאוג לכך. ברכישת סים מקומי תקבלו מספר שונה המתאים למדינת היעד, אולם הוואטצפ ימשיך לעבוד כרגיל ותוכלו להמשיך לתקשר עם היקרים לכם דרכו באמצעות חבילת הגלישה. במידה וידידיכם בישראל יתקשרו אל המספר המקומי שלכם, עלות השיחה תהיה יקרה יותר עבורם. אולם תוכלו להתקשר אליהם באמצעות וואטצפ או סקייפ ובכך לחסוך את העלויות הללו.

עם זאת, חשוב לדעת שלמחיר הנמוך יש גם את המחירים שלו. ראשית, ישראלים רבים מסתבכים בהפעלת הסים המקומי או נתקלים בתקלה בכרטיס, ולא ממש מצליחים לתפעל אותו בתוך המכשיר. הדבר נעשה מורכב במיוחד במדינות שפחות דוברות אנגלית, כך שיהיה עליכם להתמודד עם הפעלת הכרטיס ללא תמיכה בשפה שנוחה ומובנת לכם, באמצעות פנייה לחברה ממנה רכשתם אותו. לעומת זאת בלקיחת כרטיס מהארץ החשש אינו קיים: תוכלו לקבל תמיכה מהחברה אותה בחרתם.

כדי לגבור על הבעיה הזו, ניתן ומומלץ לבקש מהמוכר כבר במעמד הרכישה לוודא ולהפעיל עבורכם את הכרטיס בתוך המכשיר. בנוסף, במידה ואתם מתכננים לרכוש כרטיס מקומי בשדה התעופה ביעד הנחיתה, חשוב שתוודאו מראש שהחנויות במקום בו אתם מתכננים לנחות אכן יהיו פתוחות ביום ובשעה שתנחתו.

חסרון נוסף של הסים המקומי הוא במעבר בין מדינות. במידה ואתם מתכננים לקרוע את היבשת ולעבור בין מספר יעדים, חשוב שתוודאו מראש שהסים אותו רכשתם מתאים לכל המדינות, ובמידת הצורך יש להיערך לכך באמצעות רכישת סים גלובלי או החלפה של הכרטיס בין מדינה למדינה. החלפה של הכרטיס וכן סים גלובלי עשויים לעלות מעט יותר, כך שהמחירים אותם תדרשו לשלם כבר יתקרבו למחירי חבילות חו"ל של החברות הישראליות, אולם עדיין מדובר בתעריף מעט זול יותר, ובמבחן המחיר קיימת נטייה לרכישת סים מקומי.

כמובן, גם ברכישת סים בחו"ל יהיה עליכם לבחור מראש את החבילה המועדפת עליכם – גלישה ושיחות, רק אחד משניהם, וכן את נפח הגלישה המשתנה אותו תרצו.

 

היתרונות והחסרונות של רכישת חבילת חו"ל

האופציה השנייה שעומדת לרשותכם היא לפנות אל אחת מספקיות הסלולר בישראל ולרכוש ממנה חבילת חו"ל ייעודית. קיימות מספר חבילות שמובדלות אחת מהשנייה במספר דקות השיחה, בכמות ההודעות אותה תוכלו לשלוח ובנפח הגלישה, וכמובן גם במחיר הסופי.

עם התפתחות שוק הסלולר בישראל והתחרות שנוצרה בענף, מחירי החבילות ירדו בצורה משמעותית ובניגוד לעבר, ניתן לרכוש חבילה לשימוש בחו"ל במחירים שנשארים בתחום הסביר.

בנוסף, רכישת סים מקומי לרוב קלה יותר ומאפשרת השוואת מחירים רצינית יותר כאשר אתם מבינים כל פרט ופרט בתנאי החבילה אותה רכשתם בנוחות עוד לפני הטיסה. בבחירת החבילה כדאי לקחת בחשבון את נפח הגלישה לו אתם זקוקים, ולבדוק עד כמה תהיה לכם גישה לרשת WIFI במהלך הטיול במדינת היעד: ככל שתהיו זמינים יותר לרשת אלחוטית חינמית (כמו במלון למשל) תוכלו לצמצם את נפח החבילה ולשלם עבורה פחות.

שימו לב כי גם כאן, במידה ואתם מתכננים לעבור בין מספר יעדים, יש להיערך לכך באמצעות חבילה בינלאומית או סים בינלאומי (אותו ניתן לקנות גם בארץ).

 

סיכום – איזו אופציה עדיפה?

בשל החשש מהחלפת הכרטיס וסיבוך ברכישת סים זר, רבים בוחרים לרכוש חבילת סלולר מקומית, אולם נראה שלא תמיד בצדק. הדבר תלוי במספר גורמים משתנים, בניהם מדינת היעד אליה אתם מתכננים לטוס, משך זמן הטיסה, כמות ונפח החבילה לה אתם זקוקים והאם אתם מתכננים לעבור בין מדינות.

בכל מקרה, הודות לירידת המחירים המשמעותית בשוק הסלולר בשנים האחרונות, מומלץ בכל מקרה להשוות עוד לפני הטיסה את המחירים של החברות הישראליות השונות ולבחון את האופציה הזו ברצינות. חברות הסלולר הישראליות עושות מאמץ משמעותי להשוות ולהתקרב אל מחירי הסלולר הזולים של רכישת סים בחו"ל, ולעיתים בדבר משתלם.

 

SmartCut – בוחרים את החבילה המשתלמת ביותר

מחפשים חבילת חו"ל לסלולר? מתלבטים איזו חבילה מתאימה לכם ומה החברה הזולה ביותר? אנחנו נשמח לעזור לכם למצוא את החבילה המדויקת שתתאים ליעד הטיסה שלכם ותענה על כל הצרכים להם אתם זקוקים, החל מדקות שיחה ועד לנפח חבילת הגלישה.

אצלנו באתר תוכלו לבחון ולהשוות את המחירים של החבילות השונות, כך שתוכלו לבחור את החבילה המתאימה לכם ביותר. אנו נשמח לסייע לכם להישאר מחוברים לחבריכם ומשפחתכם ולחסוך כסף בטיול הקרוב.

טיסה נעימה – ואל תפסיקו לדבר!

רוצים להוזיל את חבילת הסלולר בקלות?

השלימו פרטים ובחרו לפחות 3 חברות לקבלת הצעות משתלמות

יותר הצעות, יותר סיכוי לחסוך כסף!

מה תרצו להשוות?

סלולר

אינטרנט

טלוויזיה

טלפון קווי

תשתית

ברי מים

רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!
כבר יוצאים?
תנו לחברות להפתיע אתכם עם חבילות סלולר משתלמות

רוצה להוזיל את חבילת הסלולר?