פסיכו: משתגעים עם נמרוד הראל

נמרוד-הראל-מנטליסט

תוכן עניינים

האם ניתן לדבר עם מתים? האם ניתן לגרום לחפץ להידלק באש בכוח המבט בלבד? האם ניתן לשתק אדם בכוח המחשבה? האם ניתן לגרום לחפץ קל לשקול כאילו הוא כבד?  

את התשובות המפתיעות לכל השאלות הללו תוכלו למצוא ב"פסיכו", התוכנית של נמרוד הראל.

ב"פסיכו" סימן לעצמו הראל מטרה אחת גדולה: להדהים בני אדם ולסחוט מהם תגובות שנעות בין בכי לצרחות ותדהמה. בתוכנית מצליח הראל לערער את הקרקע המוצקה של ההיגיון הפשוט ביותר, ולאתגר את האמונות הכי בסיסיות שיש.

 

מהפנט את המשטרה

לנמרוד הראל בן ה44 יצא שם של כוכב בקהילת הקוסמים. הוא התחיל את דרכו כקוסם צעיר כבר בגיל 12, אולם לאחר מכן נמשך יותר ויותר אל תחום המנטליזם ואומנות חושים, התחום בו המוח של המשתתפים בקסם הופך לאביזר המרכזי בו.

בעבר אף נערכה חקירה במשטרת ישראל כנגד הראל על שימוש בהיפנוזה. לדבריו, רגע לפני תחילת המשפט נפגש הראל עם עורכי הדין שתבעו אותו וחשף בפניהם חלק מסודותיו – ומיד התביעה בוטלה, מה שעשוי להעלות את התהייה שאולי הראל הפנט גם אותם.

הראל הוא אשף של שתילת מחשבות והשפעה על הסובבים אותו, בצורה שנראית על טבעית. כך למשל, מפגין הראל את יכולותיו באחד הפרקים כאשר הוא מבקש מעובר אורח רגלי לחשוב על המילה דג, ומיד לאחר מכן לשכוח את הבקשה הזו. מספר דקות לאחר מכן הוא מבקש מעובר האורח לחשוב על מילה כלשהי, מבלי לומר לו איזה. עובר האורח כמובן מופתע כאשר הראל מצליח לנחש במדויק באיזו מילה בחר – 'דג'.

לצופה מהבית האירוע כולו נראה הזוי מתחילתו ועד סופו, אבל הראל פשוט מצליח לגרום להולך הרגל לשכוח את השיחה שערכו לפני פחות משתי דקות.

 

האם להראל יש כוחות על טבעיים?

למרות היכולות המרשימות, הראל מדגיש שאין לו יכולות על טבעיות אמיתיות, וש"אם משהו נראה טוב מדיי – כנראה שהוא לא אמיתי".

היכולת לתעתע במשתתפים ולהשאיר אותם חסרי מילים פעם אחר פעם, נובעת ככל הנראה מארסנל כישורים אחר – יכולות כמו הבנה של נפש האדם ודרכי הפעולה של המוח, דרך יכולת ניתוח גבוהה וסוגסטיה. הראל מזמין את הצופים להשאיר לרגע את כלי המלחמה והצורך להסביר את העל טבעי בצד, ולצאת לטיול קטן ומופלא אל נפלאות המוח האנושי.

בחלק קטן מהפרקים, מספק הראל הצצה אל מאחורי הקלעים, ואף מסביר כיצד הם נעשו ואיך הצליח לתעתע במשתתפים באמצעות טכניקות מעולם האשליות ומעולם הפסיכולוגיה. במקרה של הראל, מדובר בשילוב מעניין. עולם הבידור העל חושי מתחלק לקוסמים שטוענים שביכולתם לעשות דברים על טבעיים, אל מול כאלה שמנסים לחשוף את הקוסמים מהסוג הראשון.

בתוכנית יוצר הראל יציר כלאיים ייחודי שמהלך על התפר שבין על חושי לאחיזה ברציונלי. ובכלל, מי קבע שבגלל שאפשר להסביר את הקסם באמצעים פסיכולוגים הוא לא על טבעי? או כמו שאמר דמבלדור להארי, יכול להיות שאתה חולם את כל זה, אבל למה זה אומר שזה פחות אמיתי?

התוכנית מצטרפת לטרנד העולמי של תוכניות קסמים והפגנת יכולות מנטליות בטלוויזיה, כמו תוכניתו של הקוסם הבריטי דרן בראון בערוץ 4 הבריטי, שמציג תוכנית דומה למדיי. באמצעות מופע צנוע וחסר פומפוזיות מיותרת, מצליח הראל להביא את הפורמט הבריטי לישראל ולספק מופע בידורי לצפייה בזמן הפנוי.

כמו סדרות אהובות רבות אחרות, גם את 'פסיכו' תוכלו למצוא תחת השירות של פרטנר TV ובאפליקציה.

קרדיט תמונה ראשית: hafakot.co.il.

רוצה להוזיל בקלות את חבילת הטלוויזיה שלך?

סמן 3 חברות ויותר

מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

ברי מים

ברי מים

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

לוגו סמארט קאט
כבר יוצאים?
תנו לחברות להפתיע אתכם עם חבילות טלוויזיה משתלמות

רוצה להוזיל את חבילת הטלוויזיה?