תפריט

צרכני הטלוויזיה בישראל מעולם לא היו במצב טוב יותר. אם לפני מספר שנים היה כאן דואופול של הוט ו-yes, אשר גבו מאות שקלים בחודש על חבילות, ערוצים נוספים, ממירים נוספים, VOD וכו', הרי שהיום יש הרבה יותר מתחרות בשוק וגם הרבה יותר גמישות והתאמה אישית.

התחרות החלה להתחמם עם כניסתה של סלקום TV לענף הטלוויזיה. לפתע הסתבר שאפשר להציע חבילת טלוויזיה בכ-100 שקל בחודש, עם ממשק מתקדם ותוכן מגוון.
למרות זאת, בתחילת הדרך נראה היה שבהוט וב-yes התקבלה החלטה לא למצמץ – לפחות לא בגזרת המחיר. השתיים המשיכו לשים דגש על תוכן איכותי ובלעדי שישאיר אצלן את הצופים, אבל המחיר נותר גבוה.

היום המצב שונה לחלוטין. בנוסף לשלוש החברות הללו, הצופים יכולים לבחור בין פרטנר TV, הוט נקסט (שירות הטלוויזיה האינטרנטי המוזל של הוט), רמי לוי TV (בשיתוף עם הוט), סמארט TV של טריפל C וסטינג TV (שירות הטלוויזיה האינטרנטי המוזל של Yes).
מחירי החבילות של החברות האלה בדרך כלל לא עולים על 100 שקל בחודש, והן מציעות ממשק מבוסס VOD, שמתאים מאוד לשינויים בהרגלי הצריכה של צופי הטלוויזיה בעולם ובישראל (למשל, צפייה מכל מכשיר – סלולרי, טאבלט, טלוויזיה וכו').
בנוסף, כמעט בכל רגע נתון אפשר למצוא גם מבצע או הטבה.
כך למשל, סטינג TV של Yes מוצע לחודש התנסות חינם, ושירות הטלוויזיה smart של חברת טריפל סי מציע מנוי ב-50 שקל בלבד ושבוע התנסות חינם.

לא מתחרים רק על המחיר
מאחר שהמחירים לא גבוהים – התחרות בין החברות חייבת גם לנוע סביב התוכן, המגוון, האיכות והערכים המוספים.
בתקופה האחרונה יצאו גם הוט, גם סלקום TV וגם פרטנר TV במהלכים בכיוונים האלה.

הוט הודיעה על שיתוף פעולה עם נטפליקס, כך שתתאפשר למנויים שלה גישה לנטפליקס דרך הממיר החדש שלה. בחודשים הקרובים תתאפשר התחברות לנטפליקס גם דרך הממירים הקיימים פייבר ומיני פייבר.

מצא את החבילה המתאימה עבורך ←

לפרטנר TV יש כבר שיתוף פעולה עם נטפליקס, שמתבטא בכפתור ייעודי בשלט ישירות לנטפליקס ולאחרונה פרטנר גם חתמה על הסכם עם Amazon Prime Video, שבמסגרתו תהיה אליו גישה דרך הממיר שלה. פרטי ההסכם עדיין לא נחשפו במלואם, אבל ככל הנראה תהיה גם הטבת מחיר כלשהי שתינתן למנויי פרטנר TV באמזון פריים וידאו, בדומה להטבה שיש לפרטנר TV עם נטפליקס.
בנוסף, בפרטנר TV ישדרו את המונדיאל באיכות 4K, לאחר שחתמו שם על הסכם עם תאגיד השידור כאן 11 – אשר ישדר את המשחקים.

סלקום TV לא קופאת על השמרים, והודיעה על הכנסת ערוץ הבידור (ערוץ E!) לתוך החבילה שלה ללא תוספת תשלום. הערוץ הזה משדר סדרות פופולריות כמו הקרדשניאנ'ס, כך שמן הסתם יש לא מעט צופים שמבחינתם צירוף ערוץ E! לחבילה הוא מהלך חשוב (אגב, ערוץ E! כלול גם בחבילה של פרטנר TV).
נכון להיום, החבילה של סלקום TV יקרה יותר מזו של פרטנר TV ועולה כ-100 שקל בחודש, לעומת כ-70 שקל בפרטנר.
עם זאת, בסלקום מציעים גם חבילת קוואטרו שבה יכול המשתמש "לסגור כמעט את כל הפינות" כצרכן תקשורת במחיר אטרקטיבי – חבילת ערוצים, 2 קווי סלולר, ספק ותשתית אינטרנט 40 מגה וטלפון קווי – ב-215 שקל.
בנוסף, גם כאן לא מזניחים את המונדיאל, ומציעים טריפל שכולל חבילת סלקום TV כולל ערוצי ספורט 5 פרימיום + ספק ותשתית אינטרנט 100 מגה וקו טלפון ביתי ב-200 שקל בחודש, כולל טלוויזיה של LG מתנה.

בשורה התחתונה, התחרות בין חברות הטלוויזיה ללא ספק מועילה לצרכן מבחינת המחיר שהוא יכול להשיג, אבל לא פחות מזה – מבחינת התמורה שהוא מקבל.

המומלצות
פרטנר טיוי 139
לחודש לחודש
בזק בינלאומי 189
לחודש לחודש
סלקום tv 149
לחודש לחודש
נגישות