סמוך על סול

סמוך על סול

תוכן עניינים

"סמוך על סול" היא אומנם סדרת ההמשך ל"שובר שורות", אך התגבשה במהירות לסדרה מצוינת עם עולם פנימי משלה ואף הייתה מועמדת לאמי ולגלובוס הזהב בקטגוריות סדרת דרמה, שחקן ראשי ושחקן משנה.

כאשר אנחנו פוגשים אותו לראשונה, גיבור הסדרה בכלל נקרא ג'ימי מקגיל. ג'ימי (בוב אודנקירק) הוא עורך דין קטן ומניפולטיבי שמתגורר באלבקרקי שבגבולה הדרומי של ארצות הברית, מתקשה לגמור את החודש ומנסה להשאיר את עברו המפוקפק מאחוריו.

 

תהליך ארוך של עורך דין סמים ורצח

הסדרה עוקבת אחר התהליך שעובר ג'ימי עד שיהפוך לסול גודמן, עורך הדין ויד ימינם של סוחרי סמים ורוצחים שאותו הכרנו כבר ב"שובר שורות".

כבר בעונה הראשונה מוצגת לנו דמותו של ג'ימי במלוא עליבותה. עורך דין בינוני מינוס, שחייו נמצאים על הספקטרום שבין כישלונות אישיים לכישלונות מקצועיים, חליפות זולות, מיטות משרד מתקפלות והתרעות על חוב.

הלקוחות בהם הוא מטפל הם לרוב מוזרים ומציגים בפניו מקרים טיפשיים.

ובאמת כבר בהתחלת הסדרה, אוסף הנסיבות המדכאות הללו מובילות את ג'ימי להסתבך בסיטואציה בלתי אפשרית לצד שני אידיוטים שחושבים שהם יודעים משהו על הונאות ורמאות, וכך מוצא את עצמו מסתבך עם ברון הסמים טוקו סלמנקה וכמעט מוצא את מותו.

גם כאן, בדומה לסדרת האם, ג'ימי מצליח למזער את הנזקים ולצאת בחיים הודות ליכולות המשא ומתן שלו.

הסדרה מציגה את סול בימים שלפני שנעשה מושחת לגמרי. בימים בהם איומים ומעורבות בפשע היו מעוררים בו חשש, ואיברים נשברים היו מותירים בו רושם נפשי.

 

זה ייגמר בגלות וזהות בדויה

צופיה ההדוקים של "שובר שורות" כבר יודעים היטב כיצד הסיפור הזה ייגמר: בגלות בנברסקה, מאחורי זהות בדויה ועבודה אפורה. אולם השאלה שמעסיקה את הצופים ואת הסדרה היא לא כיצד הוא הגיע לשם, אלא מה היה ביכולתו לעשות אחרת כדי להימנע מכך למן ההתחלה.

ההשתלטות של סול על חייו של ג'ימי גם היא מעוררת מספר תהיות, ומזמינה את הצופים לשאול את עצמם – עד כמה המסכות שאנחנו מציבים על חיינו הם שונות מאיתנו.

כולנו רוצים להאמין שלפעמים אנחנו מתנהגים בדרך שהיא לא הדרך האמיתית שלנו. מלאי תקווה שמדובר בצד שלא קיים בנו באמת אלא חיצוני לנו. אולם האופן בו ג'ימי לא מצליח להיפרד מסול מסמלת את הסכנה שבמסכות, ואת העובדה שהן לא הופכות אותנו לאנשים שונים אלא מראות צדדים מודחקים שהיו קיימים בנו תמיד.

ופתאום כבר לא כל כך ברור מי הוא ג'ימי ומי הוא סול, ומי כאן הטובים ומי כאן הרעים.

 

לסיכום

"סמוך על סול" היא סדרה קצבית ומהנה שעשויה נהדר. הצילום שלה נפלא וניתן להרגיש שהיד שיצרה את "שובר שורות" מעורבת גם כאן.

העלילה שלה מהודקת, ולא משאירה יותר מדי חורים (גם אם מדי פעם היא מוצאת את עצמה מעט נמרחת), ומצליחה גם ללמד אותנו משהו על החיים עצמם ועל חציית גבולות ושמירת החוק.

הממזריות החיננית וחוש ההומור של סול עושים את הסדרה מהנה יותר ומושכת אותה כמה רמות למעלה. ואי אפשר בלי מילה על דמותו של מייק (ג'ונתן בנקס). הדמות שהייתה בולטת ואהובה כבר ב"שובר שורות" נכנסת גם היא לתמונה ולאט ובשקט תופסת את מרכז הבמה.

לסדרה 5 עונות ו50 פרקים, כאשר אורכו של כל פרק הינו כ45 דקות. בינואר 2020 פורסם כי בשנת 2021 תעלה עונה שישית ואחרונה לסדרה, ותמנה כ13 פרקים נוספים.

גם את "סמוך על סול", כמו סדרות אהובות רבות נוספות, תוכלו למצוא תחת השירות של סלקום טיוי.

קרדיט תמונה ראשית: סלקום TV.

 

רוצה להוזיל בקלות את חבילת הטלוויזיה שלך?

סמן 3 חברות ויותר

מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

ברי מים

ברי מים

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

לוגו סמארט קאט