תפריט

מחקר חדש בארצות הברית שופך אור על הרגלי הצפייה האמריקנים, שיש בהם הרבה דמיון להרגלי הצפייה של הישראלים: לפי המחקר, הצופים מבלים בממוצע 23 שעות בשבוע בצפייה בטלוויזיה, ומדובר בעלייה של כמעט שעה ביחס לנתוני השנה שעברה.

אלא שהנתון המעניין יותר בצמד המילים "צפייה בטלוויזיה" מתייחס לצפייה עצמה. אם בעבר צפייה בטלוויזיה משמעותה הייתה ישיבה מול המסך בסלון או אפילו צפייה מהמיטה במסך הטלוויזיה בחדר השינה, היום צפייה בטלוויזיה היא בעצם צפייה בתכנים טלוויזיוניים. הטלוויזיה עצמה, כלומר, המסך הפיזי, זה כבר עניין אחר. המחקר מגלה עלייה חדה במגוון המסכים שמשמשים את הצופים, החל מהסמארטפון ועד הטאבלט.

את המגמה הזאת אנחנו רואים היטב באה לידי ביטוי בשירותי הטלוויזיה השונים שהושקו כאן בארץ בשנים האחרונות, החל מסלקום TV ועד סטינג TV.
שירותי הטלוויזיה החדשים יודעים שעליהם להתחרות בשירותים מתקדמים כמו זה של נטפליקס, וכך הם עושים. המטרה היא שהלקוח יוכל להתחיל לצפות בסדרה שהוא אוהב בטלוויזיה, ימשיך לצפות בה כשהוא עולה על הרכבת באמצעות הסמארטפון ויוכל לראות אותה גם בטאבלט כשהוא עולה על טיסה, או בחדר שלו במלון מעבר לים.
הדגש הוא על הגמישות והזמינות – דרישות שהפכו הכרחיות מבחינת הצופים.

כבר 184,541 אנשים עשו בדיקה להוזלת חשבון הטלוויזיה

בדקו עכשיו ←

כך, בסלקום TV אפשר לצפות בתכנים באמצעות אפליקציית סלקום TV ב-5 מכשירים.
בסלקום מדגישים שאפשר לצפות בתכנים בטלוויזיות חכמות, בסטרימרים ובמובייל, כשבכל אחת מהדרכים מקבלים חוויית צפייה באיכות HD וגישה לכל ספריית ה-VOD.
סלקום הייתה הראשונה להציע צפייה בתכנים שלה באמצעות אפליקציה, כאשר בעת ההשקה אפשר היה להצטרף לחבילה המלאה שלה ב-99 שקל בחודש, או לשלם על האפליקציה בלבד מחיר של 40 שקל ואז לקבל גישה לתכנים רק דרך המכשירים הניידים – ללא גישה מהטלוויזיה.
המדיניות הזאת הייתה בזמנו מהפכנית, היום היא מובנת מאליה.

ב-Sting TV – שירות הטלוויזיה האינטרנטי של yes -מדגישים יתרון נוסף: ההקלטות בענן. אפשר, כמובן, לצפות גם בסמארטפון וגם בטאבלט, וההקלטות נשמרות בענן – כך שאפשר להקליט מכל מכשיר ולצפות בכל ההקלטות מכל מכשיר. אגב, מדובר בשירות טלוויזיה הפועל על מכשירי ANDROID TV, אבל מי שאין לו טלוויזיית ANDROID TV יכול לרכוש סטרימר שהופך את הטלוויזיה לחכמה. כדי להקל עליכם לקבל את ההחלטה, עבור הסטרימר הראשון מקבלים החזר חודשי קבוע.
שירות הטלוויזיה NEXT TV מבית הוט מציע כמה סוגים של חבילות: NEXT Total ו-NEXT IL, למשל, כלל לא כוללות אפשרות לצפות בתכנים בטלוויזיה. הן כוללות חיבור ל-5 מכשירים וצפייה ב-2 מכשירים במקביל, באמצעות אפליקציה בעלות של כ-30 שקל בחודש.
חבילת next +, לעומת זאת, היא חבילה רחבה יותר שמאפשרת גם צפייה בטלוויזיה ומחירה 99 שקל בחודש. היא כוללת ממיר מתקדם ומספקת ללקוחות גמישות רבה יותר – וגמישות, כפי שאמרנו, היא שם המשחק.

לא במקרה מצאו את עצמן חברות כמו Yes והוט מציעות שירותים גמישים כל כך, שהם גם הרבה יותר זולים מהחבילות הוותיקות והמוכרות.
הן חייבות להתאים את עצמן לדרישות המשתנות של הקהל, ובמיוחד הקהל הצעיר. הצעירים של היום, ובמיוחד בני הנוער והילדים, לעתים כלל לא מבלים אפילו שעה בשבוע מול הטלוויזיה – וכל הצפייה שלהם מתבצעת באמצעות המכשירים הניידים. בנוסף, הם לא רגילים לחכות – הם רוצים את התוכן שלהם זמין כל הזמן ובכל מקום.
ומה שמעניין יותר, כך עלה מהמחקר האמריקני, שגם הצופים המבוגרים הולכים ומאמצים בכמויות גדולות והולכות את הרגלי הצפייה הללו, וגם הם רוצים לצפות כל היום בכל זמן ומכל מכשיר בתכנים שהם בוחרים.

גם כאן בישראל רואים זאת יותר ויותר, ומנויי טלוויזיה שמוצאים את עצמם במצב שבו שירות הטלוויזיה שעליו הם מנויים כבר לא עונה על הדרישות שלהם – יכולים כעת בקלות קבה לעבור לחברה שמספקת גמישות וצפייה ממכשירים רבים במחיר שפוי. לחצו עכשיו לאתר השוואת מחירי תקשורת היעיל במדינה.

המומלצות
פרטנר טיוי 139
לחודש לחודש
בזק בינלאומי 189
לחודש לחודש
סלקום tv 149
לחודש לחודש
נגישות