תפריט

ממה מורכבות חבילות הסלולר השונות המוצעות לכם כיום? מהם הפרמטרים אליהם יש להתייחס כאשר עורכים השוואה בין חבילות הסלולר השונות המוצעות לכם וכיצד תוכלו לדעת מהי החבילה המשתלמת ביותר עבורכם. קראו, השוו וחסכו גם בחבילת הסלולר.

עד תחילת 2012, כל אחד ואחת מאיתנו נדרש לשלם מאות שקלים בחודש (ואלפי שקלים בשנה) עבור שירותי הסלולר השונים אשר הוצעו לנו על ידי מספר מצומצם של חברות. עד אז, התשלום החודשי הגבוה אותו נדרשו לשלם נקבע בין היתר בהתאם להיקף דקות השיחות היוצאות אותן קיימנו במהלך החודש (זמן אוויר), היקף מספר הודעות ה-SMS אותן שלחנו וסוג המכשיר אותו רכשנו באמצעות מפעילות הסלולר השונות וזאת מכיוון שרכישת המכשיר היוותה חלק מכל אותן חבילות "שירות" אליהן התחייבנו לפרקי זמן שונים של עד 36 חודש.

חוק ההסדרים אותו אישרה הכנסת בשנת 2010 לצד שורת החלטות של משרד התקשורת מאותן שנים הובילו בסופו של דבר להוזלה משמעותית של תעריפי חבילות הסלולר המוצעות לנו כיום וזאת הודות לפתיחת שוק התקשורת בישראל לתחרות וכניסתן של מפעילות סלולר חדשות.

חבילות הסלולר המוצעות לנו כיום –ממה הן מורכבות?

כניסת הטלפונים החכמים (סמאטרפונים) לחיינו לקראת סוף העשור הראשון של המאה הנוכחית, הובילה לשינוי מהותי בכל הנוגע לאופן בו אנו עושים שימוש במכשירי הטלפון הניידים, וממכשירים אשר שימשו אותנו בעיקר לצרכי קבלה והוצאת שיחות ו/או הודעת SMS  או MMS (בשלבים מאוחרים יותר), מכשירי הטלפונים הניידים הפכו למעין "חבילות תקשורת אישיות" באמצעותן אנו יכולים לבצע מגוון רחב של פעולות שבראשן הגלישה באינטרנט. כיום, כ-50% מתנועות הגלישה ברשת האינטרנט מתבצעות דרך הטלפון החכם.

 

השינוי המהותי בהרגלי השימוש שלנו במכשירי הסלולר השונים בשילוב פתיחת שוק הסלולר לתחרות והתקנות החדשות (שרובן לטובת הצרכנים), הובילו בסופו של דבר להוזלת תעריפי חבילות הסלולר מצידן של כל מפעילות הסלולר בישראל ולשינוי מהותי בהרכב חבילות הסלולר המוצעות לנו. כיום, כל חבילת סלולר בסיסית כוללת בתוכה שלושה מרכיבים עיקריים:

  1. שיחות יוצאות ללא הגבלה
  2. הודעות ללא הגבלה
  3. נפח גלישה הנע בין 1 ועד 100 גיגה ו/או גלישה ללא הגבלה (בהתאם לתנאי החבילה אותה אתם רוכשים)

מה חשוב לבדוק?

מרכיבי חבילות הסלולר השונות מחייבים אתכם לבחון בעיקר את צרכי הגלישה שלכם דרך הטלפון החכם וזאת על מנת להימנע ממצבים בהם תחרגו מחבילת הגלישה הנכללת בחבילה אותה רכשתם וכפועל יוצא מכך תדרשו לשלם מחיר קבוע עבור כל 1 גיגה של חריגה.

בכל הנוגע לשיחות והודעות ללא הגבלה בחבילה, אז חשוב שתדעו ברוב החבילות מדובר בהיקף של 5,000 דקות שיחה + 5,000 הודעות ללא הגבלה (לחודש) ובמידה וקיים לכם צורך במספר גדול יותר של דקות שיחה ו/או הודעות חודשיות, חשוב לערוך השוואה בין החבילות השונות גם בנושא זה.

פרמטרים נוספים אותם אנו ממליצים לכם להשוות לפני רכישתה של חבילת סלולר כזו או אחרת כוללים בין היתר:

  • המחיר החודשי הקבוע אותו תדרשו לשלם בעת ההצטרפות ורכישת החבילה והמחיר לו תדרשו לאחר השנה הראשונה.
  • עלותו החד פעמית של כרטיס ה-SIM
  • מספר מכשירי הסלולר הנדרשים לכם במסגרת רכישת חבילות משפחתיות – כיום, רוב מפעילות הסלולר מאפשרות לכם להצטרף למסלולי משפחה בהם ניתן לרכוש חבילות גלישה שונות בהתאם לצרכי הגלישה מהטלפון החכם של כל אחד/אחת מבני המשפחה.
  • שיחות לחו"ל- חבילות הסלולר השונות משלבות בתוכן מרכיבי שימוש בחו"ל ובמידה ואתם טסים הרבה מומלץ לבדוק ולהשוות את הנושא.

מבדיקות שבוצעו וסקרי שוק שנערכו, עולה כי הנפח הפופולארי נע בין 10 ל- 30 גיגה והחברות המובילות בו הן: הוט מובייל, 012 מובייל וגולן טלקום.

המומלצות
49.9
לחודש לחודש
79.8
לחודש לחודש
נגישות