כמה עולה אינטרנט מהיר באמת ומהם סיבים אופטיים?

ספק אינטרנט זול

תוכן עניינים

האינטנרט שלכם איטי?

אם נדמה לכם שהאינטרנט שלכם לא מהיר מספיק, אתם כנראה לא טועים. האינטרנט בישראל איטי בהשוואה למדינות רבות בעולם, אבל הבשורה הטובה היא שיותר ויותר צרכנים בישראל יכולים להתחבר כבר לאינטרנט מהיר – ובעתיד הנראה לעין יגדל מספרם עוד יותר. הכוונה היא לאינטרנט המבוסס על סיבים אופטיים, שהם למעשה תשתית הכרחית לאינטרנט מהיר באמת. בשנת 2019 מספרם של משקי הבית שיכולים להתחבר לסיבים אופטיים הגיע ל-325,000. סיבים אופטיים יכולים לספק מהירות בלתי מוגבלת (בהתאם לציוד הנלווה) עד 1,000 מגה, ובעידן שבו אנחנו כל כך תלויים  באינטרנט הן לצרכי עבודה ותקשורת והן לצרכי טלוויזיה (מישהו אמר נטפליקס?), לא צריך להבין בטכנולוגיה כדי להבין עד כמה הסיבים האופטיים משמעותיים.

אלא שעלות הפריסה של הסיבים יקרה מאוד, וחברות התקשורת אמנם פורסות אותם – אך ייקח עוד זמן עד שהם יגיעו לכל חלקי הארץ. בגלל העלות הגבוהה, החברות מעדיפות לפרוס את הסיבים באזורים צפופים ומתמקדות בערים הגדולות ובבניינים גבוהים. בפריפריה פחות משתלם להן להשקיע, כך שעד שכל הארץ תהיה מחוברת ייקח עוד זמן. בזק החלה בבר לפרוס את הסיבים, אך צמצמה פעילות. סלקום, פרטנר ואנלימיטד נכנסו לתמונה, והן פורסות את הסיבים בקצב מוגבר.

כדי לייעל ולזרז את קצב פריסת הסיבים, משרד התקשורת הורה השבוע לחברות התקשורת ליידע זו את זו לגבי התשתיות שהן פורסות, כך שיהיה שימוש הדדי בתשתית. במילים אחרות, סלקום תוכל להשתמש בתשתית של פרטנר ולהפך.

ומה לגבי בזק והוט? שתי החברות הללו אמורות לפרוס את התשתית שלהן כמעט בכל הארץ – אך נמנעות מלעשות זאת מתוך כוונה להשתמש בתשתית של סלקום ופרטנר. משרד התקשורת הודיע כעת שחברה שחלה עליה חובה של פריסה אוניברסלית אך נמנעת מלעשות זאת, לא תוכל להשתמש בתשתית של החברות האחרות למשך 5 שנים.

וכמה עולה האינטרנט הסופר-מהיר הזה?

פרטנר מציעה אינטרנט במהירות 500 מגה – ספק + תשתית – במחיר של 80 שקל בחודש למשך שנה, ולאחר מכן במחיר של 110 שקל לחודש. השכרת הנתב עולה 20 שקל בחודש. המחיר ל-1000 מגה עומד על כ-90 שקל בחודש.

לחבילות אינטרנט נוספות של פרטנר לחצו כאן>

סלקום מציעה אינטרנט במהירות 500 מגה במחיר של 99 שקל בחודש, אך החודשיים הראשונים עולים 10 שקל בחודש. בחישוב שנתי, המחיר הממוצע הוא כ-76 שקל בחודש בשנה הראשונה, ולאחר מכן המחיר עולה ב-30 שקל. המחיר למהירות 1000 מגה הוא 109 שקל בחודש (20 שקל בחודש בחודשיים הראשונים).

לחבילות נוספות של סלקום לחצו כאן>

הוט החלה להציע חיבור לאינטרנט מהיר ואצלה חבילה של תשתית אינטרנט במהירות 500 מגה עולה 139 שקל בחודש (3 חודשים ראשונים ב-109 שקל לחודש). ההתקנה עולה כ-70 שקל והנתב כ-12 שקל בחודש.

בחברת אנלימיטד ספק + תשתית לאינטרנט 500 מגה עולה 119 שקל בחודש למשך שנה, ולאחר מכן 129 שקל לחודש. אפשר לבחור בין הספקיות 018 או 015.

המחיר ל-1000 מגה עומד על כ-400 שקל בחודש.

לחבילות אינטרנט נוספות של אנלימטד לחצו כאן>

רוצה להוזיל את חבילת האינטרנט שלך בקלות?

בחר לפחות 3 חברות לקבלת הצעה מיוחדת לגולשי האתר!

מה תרצו להשוות?
חבילות סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

אייקון טיפת מים

ברי מים

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!

סמארטקאט השוואת מחירי תקשורת אינה משויכת לסימני המסחר המוצגים באתר. כל הזכויות שמורות ואין להעתיק תוכן ללא אישור מבעלי האתר.​
ט.ל.ח. מצאתם טעות באתר, שמעתם על מבצע חדש? מוזמנים לדווח לנו בכתובת: [email protected] | כל הכתבות

לוגו סמארט קאט

רוצה להוזיל את חבילת האינטרנט?