תפריט
סלקום טיוי מוסיפה צפייה בסרטים

מי היה מאמין שפעם היה צריך להסביר לישראלים מהו VOD (ראשי תיבות של VIDEO ON DEMAND)? מי בכלל זוכר שפעם לא יכולנו לצפות מתי שמתחשק לנו בסדרה או בסרט, וחיכינו בכיליון עיניים לשידור שקבעו מנהלי לוח השידורים ביום ספציפי ובשעה ספציפית?

הרגלי הצפייה בטלוויזיה משתנים כל הזמן, ואחת המהפכות של השנים האחרונות היא מהפכת ה-VOD. כיום, בעידן של כל כך הרבה תוכן מצד אחד ואפס דחיית סיפוקים מצד שני, צפייה בתוכן ב-VOD תופסת נתח נכבד מאוד מנתח הצפייה של הצופים.

מהפכת ה-VOD של סלקום TV

 

מהפכה נוספת הייתה זו שהביאה עמה סלקום TV – חברת הטלוויזיה האינטרנטית הראשונה בישראל, שגילתה לישראלים שאפשר לשלם על טלוויזיה הרבה פחות, ובכל זאת לקבל היצע עשיר של תוכן.

עם השקתה, סלקום TV הציעה חבילת הכול כלול ב-99 שקל. החבילה כוללת את הערוצים המסחריים האהובים על הישראלים (ערוץ 12, 13 וכו'), מגוון ערוצים ושפע של תוכן ב-VOD. בניגוד למתחרות, החברה לא גבתה מעולם וגם אינה גובה עכשיו "דמי שימוש" על ה-VOD. כמעט למותר לציין שכל הסרטים בסלקום TV היו כלולים בחבילה ללא תשלום.

השבוע חל שינוי מסוים במודל של סלקום TV – ומעכשיו מנוייה יוכלו להזמין לצפייה ב-VOD גם סרטים חדשים, שלושה חודשים אחרי שעלו לאקרנים. סרטים אלה אינם כלולים בחבילת ה-99 שקל, כך שלראשונה, יש לשלם על סרטים ב-VOD של סלקום. המחיר אינו גבוה ביחס למחיר כרטיס קולנוע: 19.90 שקל להשכרת סרט ל-48 שעות.

אותם סרטים, שחלקם עדיין מוקרנים בבתי הקולנוע, ישודרו בסלקום TV למשך כתשעה חודשים ולאחר מכן לא ישודרו כלל. כעבור שלושה חודשים – הם יחזרו למאגר ה-VOD של סלקום TV, הפעם חינם.  

למעבר וצפייה בחבילות סלקום TV לחצו כאן >

כמה עולה ה-VOD בשירותי הטלוויזיה השונים?

 

שירות דומה של סרטים חדשים בתשלום קיים גם אצל פרטנר טיוי , Yes והוט. בפרטנר TV המחיר דומה לזה של סלקום TV, ועומד על 19.90 שקל לסרט חדש. ב-yes המחיר גבוה יותר – 21.90 שקל לסרט, ובהוט המחיר הגבוה ביותר – 22.90 שקל לסרט.

אלא שבניגוד לסלקום TV, החברות האחרות לא הופכות את הסרט לחינמי באופן אוטומטי בהמשך הדרך – אלא מחליטות לפי שיקולים כאלה ואחרים האם להכניסו למאגר החינמי או לגבות עליו תשלום. כך, בפרטנר TV סרט ישן יכול לעלות  17.90 שקל ב-VOD, ב-yes במחיר 21.90 שקל ובהוט 22.90 שקל. 

בהוט אף גובים תשלום על ה-VOD עצמו. כך למשל, כעת מציעים בהוט חבילת EXTRA ב-149 שקל לחודש, הכוללת את כל חבילות התוכן + חבילת הבסיס + הטבת חבילת ספורט 5 פרמיום + ערוצי פרמיום  + חבילה 100% RU – עם שלושה חודשים ללא תשלום דמי שימוש ב-VOD, ולאחר מכן ה-VOD יעלה 34.90 שקל בחודש.

למעבר וצפייה בחבילות הוט לחצו כאן >

ב-yes החלו לפני כשנה להציע את חבילת אולטימייט, שמחירה המלא 199 שקל בחודש וה-VOD בה לא כרוך בדמי שימוש חודשיים. כעת חבילה זו נמכרת במבצע של 99 שקל לחודש לשלושת החודשים הראשונים.

למעבר וצפייה בחבילות yes לחצו כאן >

כדאי לזכור!

 

בשורה התחתונה, יש לזכור שהזמנת תוכן רב ב-VOD עשויה להגדיל מאוד את ההוצאה החודשית, ואף להכפיל את החשבון החודשי. לכן, כל צרכן צריך לעשות לעצמו את החישובים ולקבל החלטה מושכלת אם להזמין סרט מסוים, אם להזמין מספר סרטים בחודש וכו'.

איך תקבלו החלטה מושכלת? פשוט! השוו בין חבילות הטלוויזיה והתחילו לחסוך ולהנות מתכנים איכותיים!

בחרו תחום להשוואה והוזלת עלויות:

נגישות