תפריט

עד לפני כמה שנים, הדו"ח השנתי של משרד התקשורת היה מצביע על עלייה מתמדת במספר התלונות נגד משרד התקשורת. בשנים האחרונות המצב הפוך – חלה ירידה מתמשכת במספר התלונות, כאשר מאז 2012 ועד סוף 2017 מדובר בירידה של 50%!.

אמנם, לצרכנים הישראלים יש עדיין סיבות להיות לא מרוצים – אבל הרבה פחות.

מה שהכי מטריד את הצרכנים הוא איכות השירות, ובדו"ח פניות הציבור שפרסם משרד התקשורת לסיכום 2017, נראה שכמעט מחצית מהתלונות נוגעות לבעיות קליטה, איכות וזמן תיקון תקלות, מהירות גלישה איטית, אי מתן מענה לפניות, זמני המתנה ארוכים לקבלת מענה אנושי ועוד.

צרכנים התלוננו במהלך השנה האחרונה על חיוב שלא על פי תנאי הסכם ההתקשרות, חיוב שגוי בגין שירותי תוכן של ספקי תוכן חיצוניים, חיוב בגין שירותים שלא נתבקשו, אי מתן החזר כספי בגין חיובי יתר. כל מקרה כזה גרם נזק גדול לצרכן הפרטי – אבל כשמסתכלים על התמונה הרחבה יותר, אפשר להתעודד מכך שבנושאים אלה חלה ירידה משמעותית יחסית לשנת 2016.
בכלל, חלה ירידה משמעותית במספר הפניות באופן כללי ובכל הנושאים (איכות השירות, חשבונות, מדיניות, מכירות ובקשות מידע).
המידע הזה חשוב בדיוק כפי שחשוב להשוות את המחירים בין החברות.

בעת ההשוואה תמיד כדאי לברר על עלויות נלוות, כמו עלויות התקנה או תשלום חודשי קבוע על ראוטר, שירות אנטי וירוס ועוד.
בנוסף, מומלץ לשים לעצמכם תזכורת שתזכיר לכם כשבוע לפני סיום ההסכם עם החברה להתחיל לקהל הצעות.
כדי להימנע מתלונות בדיעבד – קראו את החשבוניות היטב כדי לוודא שאין שם סעיפים מפתיעים.
חשוב גם שצרכנים יתלוננו נגד חברות שפוגעות בהם – וכאשר מדובר בחברות תקשורת, הכתובת היא משרד התקשורת. בשנה שעברה ניתנו עיצומים לכמה חברות, ותלונות הצרכנים הן כלי חיוני לזיהוי התנהגות ביריונית או הטעיה.

זכרו כי כי קל לעבור בין החברות ותמיד ניתן להיכנס לאתר השוואות מחירים ולבדוק את החבילה המתאימה ביותר, ולכן איון סיבה להישאר בחברה שאינכם מרוצים ממנה. למעשה, רק צרכנים נבונים שמתניידים מחברה לחברה כדי להשיג שירות טוב יותר במחיר הוגן – ידאגו ששיפור השירות שראינו בשנה החולפת – ימשיך גם לשנת 2018 ואילך.

המומלצות
39.9
לחודש לחודש
סלקום סלולר 49.9
לחודש לחודש
היי מובייל 39.9
לחודש לחודש
נגישות