תפריט
החברות שמציעות סים במקום חבילת גלישה

אוהבים לטוס ולדבר מחו"ל?

השבוע התבשרנו שהוט מובייל תתחיל לשתף פעולה עם ממסי בתחום של כרטיסי סים בינלאומיים. במסגרת שיתוף הפעולה, ממסי תשווק בסניפיה ברחבי הארץ כרטיסי סים של הוט מובייל בנפחי גלישה שונים של 1-12 ג'יגה, במחירים שמתחילים ב-99 שקל. כך למשל, חבילה לארה"ב הכוללת 3GB גלישה תעלה 99 שקל; חבילה לארה"ב הכוללת 5GB גלישה תעלה 119 שקל; חבילת 1GB גלישה לכ-80 יעדים נבחרים ב-99 ₪ וחבילתGB 5 לכ-80 יעדים

נבחרים תעלה 199 ₪.
הכרטיסים בתוקף לחצי שנה.

הרעיון בסים בינלאומי הוא שהלקוח מחליף את הסים הקבוע שלו ויכול ליהנות מגלישה, משיחות ומהודעות בתעריף שהוא בדרך כלל נמוך יותר מזה שמציעות חברות הסלולר בחבילות חו"ל. לכאורה, החיסרון הוא שמספרו של המשתמש משתנה, אבל חשוב לדעת שני דברים: ראשית, הוואטס אפ נותר קבוע ואנשי הקשר לא משתנים ושנית, יש חברות שמאפשרות לעשות "עקוב אחריי".

עוד חשוב לדעת כי אין תלות בין המנוי של המשתמש לבין החברה שממנה הוא קונה את הסים, כך שאדם יכול להיות לקוח סלקום ולרכוש סים בינלאומי של הוט מובייל.

הוט מובייל כמובן אינה חברת הסלולר היחידה שמציעה סים בינלאומי, ולאור העובדה שישראלים רבים טסים כיום לחו"ל לפחות פעם בשנה, ולעתים פעמיים או שלוש, השימוש בחלופה של סים בינלאומי מעוררת הרבה עניין.

כך למשל, גם פלאפון מציעה אפשרות כזאת באמצעות "גלובל סים" (GlobalSIM), אשר אותו ניתן לאסוף גם בחנויות בבאג או לקבל עם שליח. פלאפון מציעה כאן מוצר מעט שונה מזה של הוט מובייל – מדובר בכרטיס סים שתקף ב-143 מדינות, ואפשר לרכוש אותו בכמה מחירים בהתאם לנפח הגלישה: 69 שקל ל-1 ג'יגה, 99 שקל ל-2 ג'יגה או 149 שקל ל-4 ג'יגה. הכרטיס תקף לשלוש שנים.

בעלי הכרטיס יכולים לטעון אותו דרך האתר או דרך מוקד שירות שעובד 24 שעות ביממה בשיחת חינם.

חברת סלולר אחרת שקשה שלא לראות את נציגיה בשדה התעופה היא 019, אשר מציעה סים בינלאומי לגלישה מחו"ל במגוון נפחים ומחירים. הגמישות כאן גדולה מבחינת החבילות – אך קיימת הגבלת זמן מאוד משמעתית: 0.5 ג'יגה גלישה עולה 59 שקל ל-7 ימים; 1 ג'יגה עולה 99 שקל ל-7 ימים; 4 ג'יגה גלישה עולה 139 שקל ל-15 ימים ו-10 ג'יגה גלישה עולה 229 שקל ל-30 יום. החבילות תקפות לארה"ב ולאירופה.

לצד חברות הסלולר, פועלות בארץ מגוון חברות אחרות שמציעות סים בינלאומי – לעתים לגלישה בלבד, לעתים לשיחות בלבד ולעתים גם וגם. קיימת אפשרות לקנות כרטיס כזה גם בדואר ישראל, וקיימת אפשרות נוספת שרבים מהישראלים מאמצים – לרכוש את הסים בארץ היעד.

עם זאת, נראה שרוב הישראלים עדיין מעדיפים את חבילות הגלישה הרגילות שמציעות להם חברות הסלולר הישראליות, בשל החשש מהחלפת הסים.

למגוון חבילות סלולר הכוללות שיחות לחו"ל ולחבילות גלישה לחצו כאן 

 

בחרו תחום להשוואה והוזלת עלויות:

נגישות