כך תבחרו נכון נתב אינטרנט (ראוטר)

מדעי הנתב: כך תבחרו ראוטר
תוכן עניינים

ראוטר – מוצר צריכה בסיסי

ראוטר (נתב) הוא אחד המוצרים הכי שקופים שיש לנו בבית, וזאת למרות שהוא מוצר חיוני לגלישה האלחוטית שלנו. תפקידו של הראוטר הוא לבצע את החיבור שלנו לאינטרנט, וכשמדובר בראוטר אלחוטי, תפקידו הוא לאפשר לנו לגלוש מכל הסמארטפונים, המחשבים והטלוויזיות בבית. לכן, ברור שלא מדובר במוצר זניח, אלא בדיוק להפך. ראוטר שאינו עובד בצורה תקינה, ישבש את הגלישה, יגרום לגלישה איטית ולניתוקים ויכול להשאיר אותנו ללא חיבור לאינטרנט כלל.

החיבור לאינטרנט בימינו חיוני כמעט כמו חיבור לחמצן והמצב הזה רק יילך ויתרחב. כבר כיום אנחנו משתמשים באינטרנט לגלישה, לצפייה בטלוויזיה, למשחקים, להאזנה למוזיקה ועוד ועוד, וכבר כיום יש בכל בית כמה וכמה מכשירים שמחוברים לאינטרנט במקביל – החל מלפטופ, דרך טאבלט ועד הסמארטפונים והטלוויזיות. העולם צועד לכיוון "האינטרנט של הדברים" (IOT), כשהכוונה היא לכך שכל המוצרים בבית ובחוץ מחוברים לאינטרנט, החל מהנורות והמזגן ועד מקומות החניה. לכן, חיבור איכותי לאינטרנט הוא קריטי.

חשוב שתדעו!

בכל פעם שאנחנו מצטרפים לחבילת אינטרנט, נציג המכירות מציע לנו את הראוטר של החברה. הראוטר מוצע תמורת תשלום נפרד שמתווסף על עלות חבילת האינטרנט החודשית. הנתבים שמציעות חברות האינטרנט לצרכנים אינם זהים – לא מבחינת העלות החודשית ולא מבחינת היכולות הטכנולוגיות שלהם. דוגמה לכך אפשר למצוא אצל בזק, אשר מציעה נתב רגיל ברכישה תמורת 7.90 ₪ בחודש, או נתב BE, שהוא נתב מתקדם יותר הכולל הגנת סייבר וגלישה מ-30 מכשירים בו זמנית, תמורת 19.90 שקל בחודש.

אנחנו מצדנו מתייחסים אל הראוטר של חברת האינטרנט כאל אפשרות יחידה, לא משקיעים דקה של מחשבה, לא מחשבים את העלות המצטברת ולא בודקים אם יש חלופות אחרות.

אלא שראוטר לא חייבים לקנות דרך חברות האינטרנט. יש מגוון רחב של נתבים שאפשר לקנות באופן עצמאי. אמנם, בחברות האינטרנט בדרך כלל אומרים לצרכנים שבמקרה כזה הם לא יספקו תמיכה, אך בפועל, ההתקנה בדרך כלל פשוטה מאוד.

היתרונות בקניית הראוטר באופן עצמאי

הם גם המחיר המצטבר (במקום לשלם כל החיים מחיר חודשי קבוע לחברת האינטרנט, משלמים כמה מאות שקלים בפעם אחת), וגם העובדה שלא צריך להחזיר את הראוטר בכל פעם שמחליפים את חברת האינטרנט. זאת, בנוסף לעובדה שלעתים קרובות הראוטר שקונים באופן עצמאי יהיה מתקדם יותר.

אז מה צריך לבדוק כשקונים ראוטר באופן עצמאי?

לאיזו תשתית הוא מתאים? האם הוא יתאים לתשתית של בזק, של הוט או לכל תשתית?

כל הנתבים יכולים לעבוד על תשתית ADSL של בזק, אך לא כל נתב מסוגל לפעול על תשתית הכבלים של HOT – לכן חשוב לבדוק.
• אבטחה: האם יש לו חומת אש (Firewall)?
• קווי או אלחוטי? האם מדובר בראוטר קווי, אלחוטי או משולב?
• מודם: האם הראוטר כולל גם מודם?
• חיבורים ויציאות: האם יש יציאת USB? יציאה כזאת שימושית למשל לחיבור המדפסת.
• מהירות: מהי המהירות האלחוטית שהראוטר מציע? כמובן שעדיף מהירות כמה שיותר גבוהה.
• תקנים: באילו תקנים תומך הראוטר?

השורה התחתונה היא שתמיד כדאי לבדוק ולהשוות, לקרוא חוות דעת והמלצות ולהתייעץ עם אנשים שמבינים ואפילו עם מוכרים בחנויות. ראוטר הוא פריט בעל חשיבות עצומה, והמגוון גדול.

רוצה להוזיל את חבילת האינטרנט שלך בקלות?

סמנו 3 חברות ויותר

מה תרצו להשוות?
סלולר

סלולר

חבילות אינטרנט

אינטרנט

חבילות טלוויזיה

טלוויזיה

חבילות טלפון קווי

טלפון קווי

אייקון תשתית

תשתית

ברי מים

ברי מים

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
רוצים להתעדכן בחבילות חדשות לפני כולם? הירשמו עכשיו!
כבר יוצאים?
תנו לחברות להפתיע אתכם עם חבילות אינטרנט משתלמות

רוצה להוזיל את חבילת האינטרנט?